Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mennyiben sérti a mai napi az...

Mennyiben sérti a mai napi az emberiség narcisztikus hajlamát, hogy a majmoktól származok? Lesznek még majomperek? S minden miért zárná ki Isten létét?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 3. 14:01
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
82%

Legfeljebb az olyan emberekét sérti, mint a kreacionisták, akik annak ellenére ragaszkodnak a Biblia mitologikus történeteinek szó szerinti értelmezéséhez, hogy minden valós tény ellentmond ennek.

De most komolyan, ilyen embereken, akiket ennyire nem hatnak meg sem a tények, sem a józan ész, minek ilyesmit számonkérni? :D

2018. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
14%

Nem vagyok kreacionista.


De az életnek van egy létrehozója, egy forrása.

A törvények sem jönnek létre maguktól, csak ha valaki felállítja, és ahhoz viszonyítva kell élni, vagy valaminek működni.

Ahol Törvény, ott van törvényt hozó is.

2018. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
15%
Ha a mi majmok rononai vagyunk, akkor miért nem adunk választójogot nekik?
2018. ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
4%

Még valami; Ha valaki a 6 napos teremtés miatt és a 6000 éves Föld miatt kételkedik Istenben....


A napok között lehettek ciklusok nem feltétlen 6000 év volt a teremtési napok között eltelhettek több ezer....évek is!


Az ember aki kb 6000 éves!

2018. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
82%

"A törvények sem jönnek létre maguktól, csak ha valaki felállítja, és ahhoz viszonyítva kell élni, vagy valaminek működni. "

Ha a Bibliai törvénzekre gondolsz, persze hogy valaki kellett hogy létrehozza azokat. Csak épp semmi nem bizonyítja hogy ez a valaki ne csak pár ember lett volna.

Ha a természeti törvényekre, azoknak pedig miért kéne alkotó? Senki nem látott soha természeti törvényeket kialakulni, mindig is ugyanazok voltak, nem változtak. Ez alapján hamarabb következne az, hogy ugyanígy léteztek mindig is.

2018. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
89%

Kedves#12!


"De az életnek van egy létrehozója, egy forrása."


Ez tökéletesen igaz valamilyen szinten!

A probléma a következő! Nincs szükség létrehozóra, csak forrásra.


Másképp:

Noha jogosan következtethetjük, hogy az élőlények túlságosan bonyolultak - statisztikailag túl valószínűtlenek - ahhoz, hogy véletlenül létrejöhessenek, ez a következtetés csak egy egyszeri spontán eseményre érvényes!! De a törzsfejlődés kis véletlenszerű lépések - genetikai mutációk - hosszú sorából áll, mindegyikük elég kicsi ahhoz, hogy előzményének reális következménye legyen. Csak csekély kisebbségükről derül ki valami kis előrelépés a túlélés és reprodukció tekintetében, de a természetes kiválasztódás folyamata útján az előnyös változások a fajon belül fokozatosan elterjednek és normává válnak. Testünk túl bonyolult; hogy egyetlen véletlen eseményben létrejöhessen, kicsiny lépések nagyon hosszú szelektív láncolatának eredménye, amelynek időléptéke majdnem 2 milliószor hosszabb, mint a kereszténység teljes története. Valóban nagyon nehéz az emberi értelem számára felfogni ilyen roppant nagy időtartamot.


Miért lenne a létezésnek oka? Miért NEM kell tervező/létrehozó?

A biológia/fizika/biokémia és az Univerzum nem az emberi logika szerint működik!! Ezért kell kutatni!!

Az pedig, hogy mi a semmi, és a véletlen nem tudjuk, de nem is igazán fontos. Sőt... Irreleváns is! Mivel csak a "valami"-vel tudunk kezdeni valamit.

Egy élettel/értelemmel bíró valami viszont nem a semmiből lesz véletlen, hanem a valamiből, helyesebben sok valamiből, vagyis valamikből, vagyis vegyületekből/atomokból, és önszerveződő körfolyamatokból!.


A kreacionisták minden érve cáfolható, egy állításuk áll helyt tudományosan: nem sikerült senkinek "életet" előállítani. (de mondjuk olyan cseppeket, melyek képesek osztódni és anyagokat felvenni és leadni, már igen. Ezek a koacervátumok.( A keletkező molekulák nagy része poláris (hidrofil) volt, aminek következtében kialakulhattak a koacervátumok. Ezek mintegy a sejtek kezdetleges alakjai voltak. Képesek voltak molekulákat felvenni, bennük egymást befolyásolni, vagy éppen részek leszakadásával eltávolítani bizonyos anyagokat. Nagy előrelépést jelenthetett, mikor a koacervátumok körül kettős foszfolipid réteg alakult ki, akárcsak a mai sejtek membránja, védett és egyben kapcsolatot teremtett a külvilág és a koacervátum között. Itt már kialakulhattak az első "sejtek". Azonban, még a legprimitívebb élőlényekben is kell valami, ami továbbörökíti, a környezet viszonyaitól függetlenül képes magát reprodukálni, így kellett egy örökítőanyag. Ezután már csak a sejt anyagcseréjét kell szabályozni és folytatni. A sejt kialakulása a szelekciós alkalmazkodás és más evolúciós folyamatok hatására több mint fél milliárd év alatt mehetett végbe, az első baktériumszerű sejtek (progenoták) legrégebbi lenyomatai 3.5 milliárd évesek.)


PL:

Az első sejtek:


Az első sejtek anaerob, heterotróf, prokarióta élőlények lehettek. Az oxigén a légkörben nagyon-nagyon kevés volt, így csak a kevesebb energiát biztosító lebontó folyamatok mehettek végbe. Ennek megfelelően az az élőlény volt sikeressé aki a CO"-t volt képes, mint energiaforrás felhasználni, így létrejött az autotrófia.=>Az élő szervezetek egy részének (termelő szervezetek, vagy producensek) szerves tápanyagot nem igénylő táplálkozásmódja, amelynek lényege a szervetlen anyagok szerves anyagokká való átalakítása napenergia, (fotoszintézis) vagy kémiai energia segítségével. Ilyen folyamat a növényvilágban a szén-dioxid asszimilációja, és egyes mikroorganizmusok képessége a nitrogén, vagy nitrogén-oxidok (nitrogén-dioxid), valamint a kén, vagy kén-oxidok (kén-dioxid) beépítésére.) Az ellentéte a heterotrófia.


"A törvények sem jönnek létre maguktól, csak ha valaki felállítja"


Szerintem ezen sokat lehetne vitatkozni!

Ugyanis: Amíg nincsenek törvények, addig természetesen a felállítója sem létezhet!


"és ahhoz viszonyítva kell élni, vagy valaminek működni."


Igen!! Előző mondatom erről szól!!


Ahol Törvény, ott van törvényt hozó is.


Sajnos ez NEM igaz!!

2018. ápr. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
0%

Ha csak emberek hozták volna az erkölcsi törvényeket, mond miért nem tudják betartani?


A természet törvénye sem magától jött létre.ugyan hogyan és milyen oknál fogva tudta a víz, hogy fel kell szállnia a nap hatására, felhőkbe tömörülni, és utána vissza esni a Földre.

Na ne, ezt Te sem gondolod komolyan, hogy csak úgy így alakult....

ezzel az erővel, egy hús darálót szét szedve elemeire bele rakhatnánk a centrifugába, és várnánk mikor alakul át működőképes Húsdarálóvá

2018. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
2%

Nem igaz?


Mi alapján van egy törvény? Mi az vagy jobban mondva ki az, aki a törvénynek tudja az alapját, miért úgy kell működnie ahogy működik?

Honnan vannak az információk, hogy úgy működjön?

Csak úgy,?

Na ennek a lehetősége 1:1ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo....hoz

2018. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
89%

Kedves #17!


"Ha csak emberek hozták volna az erkölcsi törvényeket, mond miért nem tudják betartani? "


Természetesen a törvényeket nem kötelező betartani, bocsi a Te szavaidat használva--- erkölcsi törvényeket, amit emberek hoztak létre!

Ezért vannak a büntetés végrehajtó intézmények, más szóval börtönök, amik fullon vannak minden országban szinte. Tudod mi a poén? Kevés ateista használja ki ezt a lehetőséget!!


"A természet törvénye sem magától jött létre."


Azt a mindenit! Istenke csattintott a karikás ostorával(mert itt ez a divat) és létrehozta a természettörvényeket. Ugye? Természetesen Te nem vagy kreacionista? Ez is ugye?


"ugyan hogyan és milyen oknál fogva tudta a víz, hogy fel kell szállnia a nap hatására, felhőkbe tömörülni, és utána vissza esni a Földre."


Elárulok egy nagy titkot!! A víz most sem tudja! És annyira nem, hogy nem tud semmit!!!


"Na ne, ezt Te sem gondolod komolyan, hogy csak úgy így alakult...."


De-de!! Én komolyan gondolom!


"ezzel az erővel, egy hús darálót szét szedve elemeire bele rakhatnánk a centrifugába, és várnánk mikor alakul át működőképes Húsdarálóvá"


Remek gondolat!! Tényleg! Gratulálok ehhez a teljesítményhez! Most komolyan! Ha lenne húsdaráló Nobel-díj, azt Te kapnád minden bizonnyal!

De, hogy a húsdarálót, hogyan sikerült összehozni egy élő sejttel, ez az évezred kérdése marad szerintem. Bocsi, hogy nem nagy 'H'-t használtam ennek a tudományosan kiemelkedő célgépnek!!

2018. ápr. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
2%

A pókháló, napraforgó, páva tolla, tigris-zebra csíkjai... mind tökéletes formájuak..


Ez is az evolució műve lenne? :/

Aligha.

2018. ápr. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!