Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A tudomány előre törésével és...

A tudomány előre törésével és a vallás háttérbe szorulásával hogyan fog átalakulni az emberi kultúra, milyen új idealista eszmék fogják összetartani az emberiséget?

Figyelt kérdés
A vallás egy összetartó kapocs az emberek között. Hogy igaz-e, vagy sem, az más kérdés. Én magam szkeptikus vagyok. Milyen új összetartó erő lesz az emberek között, ha már a vallást és a nemzeti érzelmet is igyekeznek kiirtani a mindennapi életből? Eltűnnek a közös rituálék, hagyományok. Veszélyesnek érzem mindezt.

2018. jan. 20. 20:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha valakinek vallás kell ahhoz hogy jó ember és összetartó legyen akkor ott már alapból gáz van...
2018. jan. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

#9

Nem is csak a keresztények hisznek.

Hihet valaki abban, hogy az általa preferált párt jobb a többinél. Hogy az ő táplálkozása jobb, mint a többieké. Hogy az ő vallása jobb, mint a többieké. Hogy a saját vallásán belül az ő elképzelése Istenről jobb, mint a többkeké.

Lényegtelen, mi a hit tárgya. Csak annyi biztos, hogy amíg hit létezik, addig ellenségeskedés is lesz az emberek között.

2018. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Alex Fly ***** válasza:

Ha elfogadjuk a feltételezést, miszerint a vallás egy összetartó kapocs az emberek között és hogy ezt háttérbe szorítják, akkor adódik a kérdés: kell-e egyáltalán valami ehelyett?

Avagy kinek az érdeke, hogy az emberekből erős társadalom kovácsolódjon a könnyen irányítható embertömeg helyett?

2018. jan. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
27%

Modern szemlélet hogy a vallás háttérbe szorulásával a tudomány előretörése áll párhuzamba. Csak egy a gond, hogy mára már a modern szemlélet is megbukott. Már nem is az enciklopédiák, avagy a tágabb értelemben vett tudomány az emberiség iránymutatója. Az értelmiség hatalmas hitelt bírt még a huszadik század elején, és ebből koncentrációs táborokat meg gulágokat épített. A fasizmus és a kommunizmus ideológiáját értelmiségiek kovácsolták a XIX. század kávéházaiban.


Ma a társadalom rearchaizálódik, visszatérünk a személyes hiedelemvilágokhoz. Csak a mi mítoszainkat nem szervesen alkotják meg generációk tapasztalatai, hanem készre gyártják a közösségi médiában, meg a valóságshow-k keretei közt. Nincsenek már ügyek, mi történeteknek hiszünk, amiket készre gyártanak nekünk. Nézzük meg a jelenlegi amerikai elnököt, aki úgy nyert választást, hogy jobb meséi voltak az ellenfelénél. Ma Magyarországon a rendszer folyamatos mesét gyárt a hős modern Mátyás királyunkról, aki megvédi Európát a gonosz tudjukkitől.


Tudomány, ugyan, a tudományon átlépett a társadalom. Tömegeink vannak, amiknek készre gyártják az identitását. Nem hiszünk már abban, hogy egy nap a tudományos ismereteink és technológiai tudásunk elhozzák az ígéret földjét. Mi Steve Jobs-ban és Elon Musk-ban hiszünk. A tudomány már csak akkor érdekes, ha imázsa van.

2018. jan. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Titus Pullo nagyon érdekes amit írtál.
2018. jan. 23. 07:41
 16/17 követ62 ***** válasza:
0%

A vallás soha nem fog háttérbe szorulni. Sőt egyre inkább előtérbe kerül. Oly annyira, hogy el jön az idő amikor politika "vállára" állva a vallás (értsd katolikus egyház, karöltve a behódolt protestánsokkal) fog diktálni és kötelezni az embereket a vallás gyakorlására.

Aki ellen áll azt szankcionálják.


Azt mondod lehetetlen? Csak türelem! Várd ki a végét.

A történelem során sokmindenre mondták már, hogy lehetetlen és mégis megtörtént.

2018. jan. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Na ja ebben azthiszem én is egyet tudok érteni. Hallottam egy könyvről - bár még nem olvastam - Civilizációk összecsapása, vagy vmi hasonló a címe. A lényeg, hogy az író, egy bizonyos Huntington a világot 7-8 nagy civilizációra osztja fel, amelyek közül valamelyik a jövőben ki fog emelkedni. Ezeknek a civilizációknak majdnem mindegyike a vallás mentén helyezkedik (pl. iszlám, hindu, buddhista, ortodox keresztény, nyugati keresztény, stb.). Érdekes ez. Tömény politikai jelentősége van az emberi hitrendszereknek, de ez mindig is így volt. Az ember igyekszik csoportosulni, hordákba rendeződni és akik hasonló dolgokat vallanak, azok csoportosulni fognak és a kisebbeket vagy elnyomják vagy beolvasztják. Ez az emberi természet, ezt már a biológia törvényei irányítják, úgy gondolom.
2018. jan. 30. 21:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!