Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A bibliai Isten és a bibliai...

A bibliai Isten és a bibliai Sátán tényleg egy és ugyan az?

Figyelt kérdés
2007. jan. 20. 05:03
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Csak a keresztények hisznek a sátánban, ezt előrebocsátanám.


Én hindu filót gyakorlok, és személy szerint egy negatív gondolati energia által létrehozott képződménynek gondolom.


A létét az kérdőjelezi meg leginkább, hogy eredetileg minden lélek Istentől, Istenből származik. Amikor az anyagi világ lakójává válik, bizonyos százalékos arányban a személyiségét meghatározzák a karmikus kötőerők kombinálódásai. Ha valaki ilyen mértékű gonoszságokra képes, amit erről a lényről állít a Biblia, akkor nem is lehet élő. Ugyanis a 0 pontról való negatív irányba való személyiség degradáció egy bizonyos ponton túl halálos. Így állandóan kell valamennyi jó is ahhoz, hogy az élőlény életben maradhasson.


Ezért van nagyobb esélye annak, hogy a sátán a keresztény egyház által létrehozott, megfélemlítő eszköz, amelyet a hívők félelme és negatív, pesszista gondolati energiája etet, hoz létre.


Más vallásokban, például az enyémben ha baj ér, akkor tudom, hogy a saját karmám visszahatásait eszegetem, vagyha tudatlanságom következtében olyat teszek, amit magam is megbánok, nem hibáztatok valaki mást(ördögöt), hogy ő rángatott bele.


Elnézést a sátánban is hívőktől!

2008. szept. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
24%
Nem is ertem a kerdest,hatmar hogy lenne Isten es a satan ugyanaz.A satan Isten legnagyobb ellensege.A satan Istennek egy angyala volt megpedig a legnagyobb ,a neve Lucifer volt ami azt jelenti hogy a feny hordozoja...fellazadt Isten ellen ugyanis nagyobb akart lenni mint O.Isten megbuntette es ledobta a foldre(marmint a levegoegbe}.Azota Isten es az kovetoi ellen munkalkodik.DE Isten legyozte a satant megpedig akkor amikor az Ur Jezus meghalt a buneinkert.
2008. dec. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
24%

A bibliai Isten megteremtette az angyalokat, azok közül is a fény hordozója, lucifer volt a leghatalmasabb. De ő megtagadta istent, és az angyalok kétharmadával együtt lelécelt a pokolba, ahol egész nap teaparti és isten közös utálata van.


Tehát Isten legfőbb renegát arkangyala az ördög.


(Bár maga a szó hibás, hiszen az összes renegát angyal ördög, vagyis az őrangyal ellentéte, és a főnökük a sátán.)

2009. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Xmes ***** válasza:
0%
A biblia istene, és a biblia sétánja szerintem nem ugyanaz. A biblia sátánja sokkal normálisabb, nem olyan kegyetlen, és brutális, mint az istene. Viszont a biblia istene, és az emberek sátán képe, sátán képzete egyértelműen egy és ugyanaz.
2009. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
57%

LOgika:


I. A biblia szerint Isten előtt nem volt Sátán


II. A Sátánt Isten teremtette a biblia szerint


III. A bibliai Isten akármilyen mindenható, állítólag a Sátánt nem tudja legyőzni. Ez csak akkor lehetséges logikailag ha a Sátán Önmagában rejlik, hiszen csak önmagát lehet képtelen legyőzni. Különben egy csettintéssel kinyírhatná a Sátánt


IV. Az elmélet magyarázatot ad a SátánIsten tömeggyilkosságaira és rémtetteire is.

2012. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!