Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány Isten van? Biblia:1...

Hány Isten van? Biblia:1 Móz.1,26 "És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre", vagy:1 Móz.3,22 "És monda az Úr Isten: ímé az ember olyanná lett, mint mi közülünk egy, jót és gonoszt tudván. "

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 21:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha a Bibliában hívők nem a kézzel foghatóhoz ragaszkodnának, mint a materialisták, akkor talán nem úgy értelmeznék a Szentlélek -et, mint egy glóriás szellemet, és nem egy öregúrnak képzelnék Istent, aki csettintget és teremtget kedvére mindent, hanem tudnák, hogy ezek mind mind csak szimbólumok, semmi többek, a tanulságokat kell levonni, mint minden egyes mesében, nem pedig szó szerint érteni. Ezért is olyan könnyű támadni, és ezért olyan nehéz védeni a Bibliát, vagy akármelyik vallást. Ha tudatában lennének a való igazságnak, eléggé átlátható lenne az egész élet, az egész világegyetem és az egész lét lényege, célja.


üdv

25/F

2010. máj. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mert vannak a Biblia mellett az ún apokrif iratok, amikből magyarázatot lehet találni az eféle rejtélyekre.

Dehát persze lehet, hogy már az az irat sincs meg, mert kiderülne hogy több Isten van. Úgyhogy szerintem arról már gondoskodtak. Ezt a mondatot meg nem javították, véletlen bent maradt.

De rengeteg ilyen mondat van. és épp most hallottam a rádióban, hogy találtak valami feljegyzést, nem tudom én milyen korból és a szerzője Mózes 8. könyvéről írt.

Hát így megy ez.

2010. máj. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!