Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Valakit a világképe miatt...

Valakit a világképe miatt lehet kötelezni pszichiátriai kezelésre? (PL. Ha valaki azt állítja hogy beszél Istennel [úgy mint egy emberrel] akkor azt kezelésre kötelezhetik? )

Figyelt kérdés
Tehát a vallása miatt lehet az embert elmebetegnek nevezni? Pl. ha valaki muszlim, vagy buddhista, vagy keresztény, vagy valami más vallási képe van.
2016. okt. 24. 19:20
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De ha beleberreg más életébe erőszakosan, akkor eltávolítható.
2016. okt. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
75%

Lehetni lehet, csak ritka nagy aljasság, baromság, patkányság

Aki 7 és félmilliárd emberből ~6 milliárdot elmebetegnek nevez - az nem normális.

Szívesen.

2016. okt. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 acelsziv ***** válasza:
74%
Nálunk nem. De vannak országok, ahol a kormány összejátszik a pszichiátriával - Chile, Kazahsztán - és a politikailag nem kívánt egyéneket besuvasztják oda.
2016. okt. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jön le az egész pszichiátrából hogy olyan mint (csak hasonlat) egy kis ketrec, ahová a politikailag vagy vallásilag nem kívánt egyéneket berakják. Szerintem rosszabb lehet mint a börtön.
2016. okt. 24. 19:38
 5/51 A kérdező kommentje:
Jav.:pszichiátriából
2016. okt. 24. 19:38
 6/51 A kérdező kommentje:
Kínában is összejátszik a kormány nem?
2016. okt. 24. 19:39
 7/51 A kérdező kommentje:
"beleberreg más életébe erőszakosan" (XD). Még nem biztos hogy pszichiátria, lehet börtön is.
2016. okt. 24. 19:40
 8/51 anonim ***** válasza:
100%
Más a hit ill. vallás és az irracionalitásnak racionalitásként való megélése. A hitbéli létezés nem azonos az anyagi világban való létezéssel.
2016. okt. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 A kérdező kommentje:
Na jó de most mitől őrült egy ember? Nem attól hogy kissé írracionálisan gondolkodik?
2016. okt. 24. 19:42
 10/51 A kérdező kommentje:
Én hallottam olyat hogy itt Magyarországon is a politikailag nem kívánatos egyénekre ráfogják hogy elmebeteg (bár az egyén mondhatja azt hogy nem akar meggyógyulni, mivel a gyógyulást nem kéne kötelezővé tenni) és kötelezik pszichiátriai kezelésre. Valami pszichiátriai bűnözésről hallottam ami Orbán Viktorhoz (meg a Fideszhez) köthető. Van benne igazság??
2016. okt. 24. 19:45
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!