Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A liberalizmusban hívő emberek...

A liberalizmusban hívő emberek rosszak?

Figyelt kérdés

A lelkésszel beszélgettem ma.

Ő azt mondta, szeret távol maradni a politikától.De, néha muszáj véleményt mondania.


Azt mondta, a szabadelvűséget követő emberek mind erkölcstelenek, kárhozottak.A kereszténység ellen vannak és nem a tekinthetünk rájuk felebarátként.


A bevándorlást pedig azért támogatják, mert ők sem felebarátként tekintenek a keresztényekre, keresztény gyökerekkel rendelkező emberekre, hanem ellenségként.Csak ezt nem mondják ki.Helyette lassan,csendesen akarják őket kivéreztetni.És emiatt támogatják más vallás követőinek nagyszámú betelepítését.



2016. okt. 2. 19:22
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
Erősen korlátozott képességű és tudású lelkészt választottál. Gondolom akkor elítéled Kossuth Lajost is ?
2016. okt. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Ylyria ***** válasza:
95%

Miért lennek rosszak?

De a te döntésed, hogy gondolod, olvasd el a Wikipédián mi is ez a politikai irányzat és te döntsd el, hogy rossz-e. Persze adhatsz a lelkészed véleményére, de azért ne kövesd vakon. Szerintem. Majd írd meg hogy döntöttél!

2016. okt. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

A liberalizmus is olyan szó, amit már eléggé más értelemben használunk, mint amit eredetileg jelentett.


A liberalizmus eredetileg a szabad piacot és az egyéni szabadságot hirdette meg, míg a vallások (nem csak a kereszténység, hanem az összes) az egyéni szabadság helyett a közösségi normákat és a közösségi felelősséget hangsúlyozzák, a szabad piacnál pedig a társadalmi gondoskodás a fontosabb érték.

2016. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Nagy részben igaza van a lelkésznek.
2016. okt. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

A lelkészed hazudott. Először, amikor azt mondta, szeret távol maradni a politikától. Nem, ő belefolyni szeret.

Másodszor, amikor azt mondta, muszáj. Ez nem az a kérdés, amiben elengedhetetlen a véleménynyilvánítás. Kivéve, ha eleve a befolyásolás a cél.

Harmadszor akkor hazudott, amikor minden liberális nézetet összemosott, pedig biztos lehetsz benne, pontosan tudja a különbségeket. Mert vannak káros (de nem erkölcstelen!) liberális nézetek (elsősorban a nagytőke és a klérus legmagasabb körei részéről), és vannak olyan liberális nézetek, amelyek valójában egyszerűen emberi alapkérdések.

Negyedszer akkor is hazudott, amikor erkölcstelennek nevezte e nézeteket. Ha megkérdeznéd, konkrétan melyik vallási erkölcsbe ütközött, nem tudna válaszolni, mellébeszélne.

Ötödszer pedig, politikai nézeteknek semmi közük a vallási erkölcsökhöz. Ha pedig emberi erkölcsi kérdésekben kíván nyilatkozni mint pap, akkor pedig illetéktelenül avatkozik olyanba, ami nem tartozik rá. Ha úgy tetszik ezt nevezhetjük erkölcstelen viselkedésnek is.


Azt pedig az általam nem kedvelt liberálisok nevében (vagy inkább az emberi méltóság nevében) kikérem magamnak, hogy egy ember elmagyarázza, mit gondolok én. Ne képzelje istennek magát, aki belelát más emberek szándékaiba, akinek joga van megítélni más emberek olyan szándékait, ami pusztán neki nem tetszik, de ami senki másnak nem árt.

2016. okt. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
A klasszikus liberalizmus egyik fő értéke a szabad vallás gyakorlás. Gondolom ez az ami sérti. Mert nem írja elő, hogy milyen vallásúnak kell lenni.
2016. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%

1#

Én Kossuthot is utálom. Nem lehet szeretni azt az állatot, aki eléldegélt Torinóban az ország pénzéből (amit ellopott).

2016. okt. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%

Én katolikus vagyok, de nem teljesen így látom. Szét kell választani a bűnt az embertől. A bűnt magát lehet utálni, viszont minden ember a felebarátunk, még aki gyilkolt, az is. Jézus is vámosokkal és bűnösökkel beszélgetett, evett és meg is látogatta őket.

A liberális ember is felebarátom. Viszont a liberalizmus, főleg a mai értelembe vett fajtája kereszténységellenes és nem a krisztusi utat mutatja az embereknek.

2016. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
13%

Manapság a liberalizmus kimerül annyiban, hogy NEKEM mindent szabadjon, a többieknek meg semmit, mert ők mind nácik. Mindezt persze a tolerancia és a szólásszabadság jegyében.

Aki szerint egy ilyen ideológia követendő, arról megvan a véleményem vastagon, de nem írom le, mert kitiltanának.

2016. okt. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
81%
#8 miben keresztény ellenes?
2016. okt. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!