Ha a démonokat tulajdonképpen csak bibliai idézetekkel lehet elűzni meg istenhez imádkozva, akkor tulajdonképpen a démonok is csak azóta vannak amióta kereszténység?
Démonokról maximum teológiai értelemben beszélhetünk, egyébként a létezésüket erősen kritikusan kell fogadni, mivel jelenleg semmiféle tudományos bizonyíték nincs arra, hogy ilyen lények léteznének a bolygónkon, vagy a Világegyetemben.
Általában egyébként is csak az erősen fundamentalista vallásos emberek szoktak a démonokra hivatkozni, akik nem ismerik [vagy szándékosan nem akarják elfogadni] a modern szentírástudomány feltárásait, hanem mindenféle tudományos ismeret nélkül "értelmezgetik" a Bibliát - itt megjegyzem, a Szentírás egyéni értelmezése már az ókori Egyházban is eretnekségnek minősült.
Üdvözlettel,
Dante
Ne félj. A Bibliában az evangéliumokban sok történet van, mikor Jézus démonokat űzött az emberekből. Azok, akik számára a tudomány az isten, ezt természetesen nem hiszik el, ezt tiszteletben tarthatod.
Démonok a Biblia alapján a bűnbeesés előtt is voltak, de az emberek életébe a bűnök adtak nekik jogot, így az ember a bűnbeesés óta küzd velük. Saul és Dávid konfliktusában is olvashatsz gonosz szellemről például.
Ez még a kereszténység előtt volt. Tehát a kérdésedre válaszolva nem csak Jézus óta vannak démonok, hanem előtte is voltak, csak nem volt hatalma az embereknek kiűzni őket. De Jézus kiűzte őket, és az Apcselben is sok ilyen történet van: Akik hisznek, az én nevemben démonokat űznek (Márk 16:16)
Tehát nem a bibliai idézet meg az imádkozás a lényeg (bár hathat), hanem Jézus neve. Mert a sátánt Jézus győzte le, a démonok pedig sátán szolgái.
"Azok, akik számára a tudomány az isten, ezt természetesen nem hiszik el, ezt tiszteletben tarthatod."
->A tudomány az azt művelők számára köszönőviszonyban sincs az Istennel, mivel Istenben hinni kell, a tudományban viszont nem, mert ott bizonyítunk. Ami nincs bizonyítva, azt a tudományos társadalomban nem vesszük készpénznek, nem úgy, mint te a vallást. A tudományban ugyanis természetes és laboratóriumi körülmények között is megfigyeléseket tudunk végezni, a vallással ezt nem lehet megtenni. A [keresztény] vallással kapcsolatban ott van a Szentírástudomány, amelyet a katolikus és protestáns kutatók már régóta művelnek, és aminek következtében egyértelművé válik, hogy a Biblia fundamentalista értelmezése, amely történelemkönyvként, és természettudományos kézikönyvként tekint a Szentírásra, merőben téves, és kifejezetten árt a Biblia hírnevének.
Dante
a démonok mindig is léteztek minden kultúrában, minden vallásban, csak a kereszténység úgy tartja, hogy a bibliai idézetek, katolikus jelképek a leghatásosabbak ellenük. A muzulmánok megint mást vallanak szv ez ilyen :D
ÉS kedves Dante attól még, hogy valamire nincs a tudományos bizonyíték attól még létezhet. Isten "minden láthatónak és láthatatlannak teremtője". :)
"hogy valamire nincs a tudományos bizonyíték attól még létezhet."
Egy olyan elmélet, amely szerint akármi bekövetkezhet, az ugyebár nem tudja megmagyarázni, hogy miért pont az következik be, ami. Ezen kívül egy ilyen elméletben hívő valaki dogmatikusan hisz valamiben, ami metafizikai, hiszen cáfolhatatlan. Az istenhitek egyébként általában ilyen metafizikai hipotézisek.
Az igazolás és a cáfolás nem egészen ugyanaz, nem szimmetrikus oldalai ugyanazon éremnek, de azért ugyanazon érem két oldaláról van szó, azaz erősen összefüggenek. Az érem egyébként az empirikus hozzáférhetőség, amely hozzáférésnek kétféle eredménye lehet: vagy erősíteni, vagy gyengíteni tudja az elméletet. Az első az igazolás, a második a cáfolás esete. Ha egy elmélet nem igazolható, akkor arra azt lehet mondani, hogy szintén metafizikai, és aki hisz benne, az most alaptalanul hisz benne, ami szintén elég dogmatikus, mivel ami igazolhatatlan, ahhoz nincs empirikus hozzáférés, azaz cáfolhatatlan is.
Az igazolás kérdésének csak akkor van értelme, ha egy logikailag lehetséges elméletről beszélünk. Nyilván nincs értelme önellentmondásos elmélet igazolásáról vagy cáfolásáról sokat elmélkedni, mert kézenfekvő, hogy az önellentmondás miatt ab ovo cáfolva van. Ami istent illeti, a hipotézist a kérdésünkhöz nagyon csupasz, elvont módon kell kezelni, mert a létező vallások istenei általában ellentmondásosak. Egy transzcendens isten, amelyik nem csinál semmit a világgal, az nem igazolható.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!