Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek jól érvel?

 1/10 anonim ***** válasza:

Sokan gondolkodnak így, és nem véletlenül.


Abban teljesen igaza van, hogy a hatalommal rendelkező "vallások", egyházak, messze nem képviselik sem Isten, sem Jézus tanítását. S ezt régóta mindenki tudja.

Valóban jogos, hogy aki tanít, annak példával elöl járva kell az életét élnie. Jézus sem csak szövegelt, hanem élte a hitét, gyakorolta, minden napi életében az Istennek járó imádatot

Hogy a minta látható legyen, és utánzásra méltó.


S valóban súlyos dolog embereket a Biblia ellenes életükben megvető szavakkal elítélni, ugyan is ez nem feladata egy Krisztus követőjének,

Jézus, tanításának módjával vonzotta az embereket, csüngtek a szavain az emberek, bár jóllehet néha használt olyan szavakat, amik sértőek lehetnek, de már akkor amikor látta, hogy mit sem használ a logikus jó szó. De hangsúlyozom, Ő Példát mutatott.


Nem élt fényűzésben, nem élt hatalomban, mivel kihangsúlyozta, hogy a királysága nem ebből a világból való, nem földi, nem is a földről fogja azt "uralni", vagy vezetni.


S egyetlen mondat még,mivel az előadó, sajnálattal, a saját neméhez vonzódik.

ahogy említettem, egy Kereszténynek nem joga az ítélkezés azok felett, akik nem alkalmazzák, vagy nem élik a Bibliában leírt erkölcsi értékeket, megvetendő szavakat használva rájuk,

Jézus Isten szavával érvelt, mit lehet mit nem, és rábízta az ítéletet Istenre.

Egy kereszténynek a feladata a Biblia alapján érvelni egyes személyeknek arról, mit miért nem helyesel a Teremtő. s ugyan úgy példával elöljárva élni, hogy a szavai hitelesek legyenek, Bár a tökéletlen ember hibázik,ami nem kifogás.

2015. dec. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 r.sentinel ***** válasza:
41%
igen, telyes mertekben igaza van !!!
2015. dec. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

ja, mondhatni.

Ahova az ember beteszi a lábát, csak bajt csinál, hitből meg üzletet.

2015. dec. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

szerintem a tipikus népszerű érveket vonultatja fel gyakran félinformációkra vagy kokrét valótlanságokra esetleg túlzásokra épít


kb olyan mint az, hogy "ááá mindne politikus szemét, korrupt az öszes vágod, mindegy ki van kormányok akkor is a zsidók uralkodnak"


erre nyilván rengeteg ember bólogat, ugrik, helyesel, és mégtöbb mondja, hogy "jogos azért" vagy "van benne valami" perdig ez egy körhelyes ostobaság

2015. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Shamash ***** válasza:
26%
Szerintem zseniálisan érvel.
2015. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Azt mondja az úriember, hogy a katolikus egyház nem jó.

Ez rendben van, de a többi miért is jó?

2015. dec. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyjából jól,sok igazság van benne.
2015. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%

Én nem vagyok katolikus, de azért ismerem őket annyira, hogy tudjam azt, hogy Fry hány helyen csúsztat. Fél információkkal érvel, tévinformációkat terjeszt.


Persze sok jogos is kritika is elhangzott.

De kérdem azt, hogy minek?


Egy kívülállót mi a francnak izgatja, hogy mekkora a Szent Péter Bazilika? Az a metodista csarnok is egy luxuskategóriás épület, amiben éppen prédikál, csak még ronda is.


Meg mit izgatja őt, hogy mit mond a katolikus egyház a mag nem keresztelt csecsemők üdvösségéről, vagy az óvszerről? Ezt döntsék el a katolikusok egymás közt.


Vagy mit foglalkozik egy kívülálló azzal, hogy a katolikusok milyen módon jótékonykodnak, szétosztották-e a teljese vagyonukat? Ezt is bízza rá a katolikusokra.


Arról meséljen, hogy ő szétosztotta-e a saját vagyonát... Vagy a kvékerek és metodisták szétosztották-e a vagyonukat, ha már ők lettek piedesztálra állítva.


A katolikus egyház ebben a sztoriban engem nem nagyon izgat. Viszont Stephen Fry eddig a kedvenc színészeim közé tartozott, de egy ekkora tahó kirohanás után már soha többet nem lesz az :(

2015. dec. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 r.sentinel ***** válasza:

Kedves no name 8-as !!


Az igazsag faj es ugyan kizarod magadat a katolikusok korebol megis vehemense hadonaszol szavaiddal mint egy keresztes harcos. Igaz nekik is "Isten" neveben mindent lehetet, mindent lenezhettek es a katolikus nezet az mindenek felett volt az a magassagos egyetemesseg, az ami butit minden hivo embert a bunenben valo szuletestol a pokolba valo jutasig es szolgakent tekinti teremtmenyeit. Gratula kedves alvo es vakon hivo emberek.Minden embernek jogaban all eldonteni mi jo es mi nem szamara, akarcsak neked is. Ugy ahogy te kiakadtal a szinesz szavaira, ugyanugy teged is egy elavult dogmaban vakon hivo embernek tekinthet es jogosan. Faj a masok nezete ? akkor ne olvass egyebet csak Bibliat es azt kivulrol fujd majd ne csodalkozz ha olyan dolgok tortennek a vilagban amiket a Biblia szerint nem ertesz meg vagy pedig annak ellentmond.

2015. dec. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

(csak belepörgettem)


Nos,...


Amennyit néztem belőle ,elégé elvakult emberkének tűnik nekem ez a Fry...


Bár nem vagyok se katolikus ,se keresztény ,de viszont nagy tiszteletbe tartom a katolicizmust (a mait) és azt veszem észre (nézve ,pl. a sötét középkort) ,hogy a KATOLIKUS EGYHÁZ az ,az a keresztény egyház amely az évszázadok során A LEGTÖBBET fejlődőt felül múlva a többi kis szektát (neveket most nem írok).


Üdv!

2015. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!