Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért kell tesztelni, ha...

Ozmium42 kérdése:

Miért kell tesztelni, ha tökéletes? Miért tökéletes, ha az első teszten megbukik?

Figyelt kérdés
2015. jún. 8. 11:37
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
ozmium ádámról és évárol kérdez. tökéletesek voltak, de irreális körülmények álltak elő. egy nem oda tervezett személy,aki összehasonlíthatatlanul magasabb szinten állt nálluk, hazudott nekik, nekik, akiknek még senki sem hazudott. ez irreális körülmény, szerintem. ezt be is látta Isten, hiszen Ő maga gondoskodott arról, hogy helyre lehessen állítani a hibát. egyébként az emberek pont sátánt tesztelték, az volt a valódi teszt, az emberek "csak" járulékos veszteségek.
2015. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:

Ha valami tökéletes, akkor azt nem befolyásolhatja semmi olyan, ami az adott kategóriáján belül elképzelhető. Márpedig a hazugság bármilyen emberi környezetben elképzelhető. Ergo Ádám-Éva nem volt tökéletes, mivel bedőltek a saját hiúságuknak, és elégedetlenségüknek.


Valami egyedül akkor mondható tökéletesnek, ha saját körzetében minden téren megállja a helyét. Ha írok egy programot, csak akkor mondhatom rá, hogy tökéletes, ha bármilyen szélsőséges környezetet produkálok neki, azt gond nélkül tűri. Gondolok itt arra, hogy: fut minden operációs rendszeren, minden hiba megfelelően van kezelve benne, és pontosan úgy működik, ahogyan működnie kell minden esetben.


Vagyis mi ebből a tanulság? Hogy nincs olyan, hogy tökéletes. Mert semmit nem lehet tökéletesre generálni. Se egy hobbit, se egy programot, se egy embert. Semmit. A tökéletes olyan, mint a végtelen számsor. Elérhetetlen, ugyanis valaki/valami bármennyire is tökéletes, mindig lesz valami hibája/hiányossága, ami miatt már mégsem tökéletes.

2015. jún. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:
Teoretikus kérdés, nem muszáj konkrét személyre vonatkoztatni. Ha a Sátán volt tesztelve, rá is ugyanezt a kérdést kell megvizsgálni. A hívők szeretik hangsúlyozni, hogy Isten mindenben tökéleteset alkotott. Ezt cáfolja, hogy teszteli a művét, és az el is bukik a teszten.
2015. jún. 8. 12:16
 14/38 anonim ***** válasza:
szabad akarat= a tökéletes szabad akaratából tökéletlenné tud vállni. csak az a dolog marad tökéletes biztosan, amelyiknek nincs szabad akarata.
2015. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

Na jó de a Biblia nem összeegyeztethető a fatalizmussal.

A tökéletesség a szabad akaratból való döntésből fakad.

2015. jún. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Elméletileg megfogalmazható a tökéletesség ideája, persze csak valamilyen konkrét szempontból. Szerintem az tökéletes, aminek csak egyetlen állapota lehetséges, vagy bármilyen változás csak ronthat rajta, a konkrét szempontunkat figyelembe véve.
2015. jún. 8. 12:21
 17/38 anonim ***** válasza:

De úgyis értelmezhetnénk a tökéletességet, hogy rendeltetészerűen működik, nem?

Most ha eltekintünk a Biblától, mi van akkor azt kapjuk, amit megérdemlünk és ettől tökéletes? Vagy attól tökéletes, mert valami alapján tapasztalunk?

Persze ezt nem gondolom, hogy így van, csak írom.

2015. jún. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

Ha a Bibliában az állna, hogy Sátán jónak lett teremtve, akkor nem tudna rossz lenni.

Ilyenkor jöhet egy kérdés, hogy miért lett úgy teremtve, hogy a jó és rossz között tudjon választani?

Azért, mert nincs jó és rossz. Tettek vannak. És szerintem a Biblia ebből indul ki, hogy több döntésképes lény tudja a másikat hátráltatni, ami lehet rossz.

Talán Isten azért tesztelget, mert hatalmat akar adni az embernek, de előtte meg kell tanulnia bánni vele.

Ezt sem gondolom, csak filózom.

2015. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
A Biblia egyértelműen fatalista. Nem fatalista világban nincs jövendölés, prófécia. Ezen kívül a mindennapi tapasztalatunknak prioritása van az írott elmélettel szemben, ez pedig akkor is fatalista lenne, ha a Biblia nem lenne az. Hogy helyenként a Biblia nem tudja eldönteni magáról, hogy mit akar, az nem újdonság. Bizonyítja a fstalizmust, majd a fatalizmus elszenvedőit bírálja az elkerülhetetlen végzetük miatt.
2015. jún. 8. 12:33
 20/38 A kérdező kommentje:
Tökéletlen dolgot is lehet rendeltetésszerűen használni.
2015. jún. 8. 12:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!