Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok az adventistákró...

Mit gondoltok az adventistákról az alábbiak alapján?

Figyelt kérdés
A Szimpátia az ördöggel Rolling Stones dalban pont az van megírva, hogy ma az ördög irányítja az eseményeket. A végén található a következő rész: "Az ördög győzött, Isten meghalt. Szevasztok" Mire a buszon, amikor olvastam az alábbi szöveget egy adventista hölgy mondta nekem, hogy vigyázzak, mert el fogok kárhozni. Miközben ők miről is beszélnek? Arról, hogy ma az ördög irányítja az embereket. Ehhez képest ilyet nem szabad olvasni. Akkor ők magukkal mennek szembe?
2015. márc. 7. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez a szokásos hívő lebutításról szól,a vezetőik igyekeznek őket sablon gondolkodásban tartani,hogy ne legyenek eléggé önállóak.Ezért ugye a rock-és metal zene mind az ördögtől van,minden,ami nem a Bibliából való,az ezoterika,márpedig az is az ördögtől van....
2015. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, de szerintem ezt a szöveget pont hogy alá lehetne támasztani bibliai idézetekkel, hiszem maga a keresztény ideológia is ezt mondja, hogy most a gonosz uralkodik felettünk.
2015. márc. 7. 12:59
 3/9 A kérdező kommentje:
Ha elolvassuk a dalt megjelenik benne Lucifer alakja, aki csábítja a rosszra a népet. A rosszra való csábítás az ördögtől származik ez ugyan rendben van, de akkor ilyen alapon tiltsuk be Madách Imre Az ember tragédiája című művét?
2015. márc. 7. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Alá lehet támasztani,igen.De pont ezért agymosottak....

Ha egy zenekar görbe tükröt tart a vallás felé,hogy milyen "kegyes" istenük van a Bibliában,azt is alá lehet támasztani pont a Bibliával...Ezért is van nekik kitalálva,hogy élből utasítsanak el egyes dolgokat,mert akkor nem kell szembenézniük a valósággal,mert ez ugye a vallás népszerűségének rovására menne.

2015. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Először azért tisztázzuk:


Nem szerepel a szövegben az, hogy "Isten meghalt", Isten meg sincs említve az egész dalban. Az sem szerepel, hogy "az ördög győzött", csak az szerepel benne, hogy (ideiglenesen) az ördög uralja a világot.

[link]


Ez nagyon lényeges különbség, mert az igazi szöveg az valóban teljesen megegyezik a bibliai tanítással. Vannak persze szűklátókörűek (nem csak az adventisták között) akik nem értik a szöveget, és bepánikolnak az ördög említésétől.


Azonban az a szövegvariáció, amit te idézel (nem tudom honnan, mert nem a dalból), az már valóban ellentétes a keresztény tanítással.

Az ördög ugyan ideiglenesen garázdálkodik a földön, de nem győzte le Istent (a csata még el sem kezdődött), Isten pedig főleg nem halt meg.

Ha erre reagált az adventista hölgy, akkor teljesen igaza volt, nem csak adventista, hanem az összes keresztény felekezet szemszögéből.

2015. márc. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nézd. Ezt a szöveget még a katolikus egyház is elfogadta. Az eredeti angol szövegben valóban nincs benne, de aki magyarul énekli. Itt most nem szeretném megnevezni hozzátoldja. "Az ördög győzött, Isten meghalt" az én olvasatomban a következőt jelenti Jelenleg annyira eltávolodott mindenki a kereszténységtől, hogy jelenleg, egy időre győzött csak az ördög. Mivel az egész dal az ördög szemszögéből van feltüntetve második interpretációs horizontként hozzátenném, hogy a dal az ördög nevében is szólhat, és abból a perspektívából mutatja meg a XX. század borzalmait. Harmadik észrevétel. Friedrich Nietzsche anno megírta, hogy "Isten meghalt és mi öltük meg" Ezt nem azt jelenti, hogy valóban meghalt, hanem egész egyszerűen a kereszténység moráljának a megkérdőjelezése. Ő elvetette a hagyományos egyházakat, és azt hirdette, hogy teremtsünk új isteneket. Az individuálpszichológia később ezen a nyomvonalon ment tovább.
2015. márc. 7. 17:29
 7/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Hát ha ez csak egy hozzátoldás, akkor valóban jelentheti azt is, amit kifejtettél, de ugyanakkor jelentheti azt is, amit fentebb én fejtettem ki. Csupán csak értelmezés kérdése.


Éppen ezért szerencsétlen dolog volt (szerintem) hozzátoldani, egyfelől, mert az eredeti szöveg egy kerek egész, nem szorul kiegészítésre, másfelől pedig azért mert félreérthető. De mindegy, nem ez a lényeg.


Őszintén meglepne ha a katolikus egyház ezt a szöveget valóban elfogadta volna, főleg ezzel a hozzátoldással. Gondolom nem kapta meg a "nihil obstat"-ot, addig pedig nem mondhatjuk, hogy az egyház elfogadta.


Emellett pedig nagyon sokan ellenzik katolikus körökben (is) nem csak konkrétan ezt a számot, hanem a rock-műfaj egészét. A rockzene a sátán műve - érdemes néha az ördögűző Gál Péter atyát olvasgatni :)))

2015. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Soha életemben nem ittam egy korty alkoholt sem, nem dohányzom, semmi kábítószer, a kicsapongó életmód, nem vagyok csapodár mint a zenét hallgatók többsége, így engem nem vitt semmi rossz útra. Inkább vagyok nihilista, időnként az agnoszticizmus híve vagy pedig deista mint hívő. Furcsának tartom a keresztény egyházak véleményét a rock zenéről, mivel a szövegek általában az adott társadalom visszásságait kritizálják, és a rajongók egyfajta kimenekedő útnak tekintik. Szeretném megkérdezni például, hogy mért nem kritizálja az egyház a disco műfajt, ahol fiatalok ezreit rontják meg? Miért nem kritizálják azt, ami ma a médiában zajlik? Ez utóbbiak szerintem sokkal károsabbak az egyén személyiségfejlődésére.
2015. márc. 7. 19:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Azért ez így a katolikusokkal kapcsolatban nem igaz. Egy katolikus nem mondhatja azt, hogy ha rockot hallgatsz, akkor el fogsz kárhozni... Ez egy nagyon szélsőséges gondolkodás. Én is egyébként katolikus vagyok, és hallgatok olyan zenéket, amikről azért nem lehet mondani, hogy szövegüket tekintve keresztényiek, de zeneileg zseniálisak. Nem hiszem, hogy bármi bűnt ezzel elkövetnék, a szöveggel nem azonosulok, a zene miatt hallgatom.

Egyébként igaz, a disco például sokkal károsabb és sok rock és metal számmal ellentétben nem sok mondanivalója, művészi értéke van..


Amúgy a kérdésre válaszolva, az adventistákról is azt gondolom, mint a többi "kisegyházról", hogy biztos a maguk módján próbálnak jók lenni és Jézust követni, de sok szempontból elég elvakultak, engem is támadtak már meg és rágalmaztak a vallásom miatt, pedig én is keresztény vagyok.

2015. márc. 8. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!