Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények ezek szerint...

A keresztények ezek szerint félreértik Krisztus eljövetelét?

Figyelt kérdés

Azt mondja Jézus,hogy "Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el. Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van; mert ímé az Isten országa ti bennetek van. Lukács Evangéliuma 17, 20-21"


Akkor a keresztények miért várják mégis az eljövetelt külső megjelenési formaként?


2015. jan. 2. 09:49
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Isten országa nem egyenlő Krisztussal!"


Krisztus=Szeretet

Isten országa=Szeretet

2015. jan. 2. 18:19
 22/33 anonim ***** válasza:
Azért remélem grkaty is fog válaszolni... :)
2015. jan. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

"Nem voltak különleges képességei, ugyanolyan ember volt, mint mi. Mivel engedelmesen követte nem a saját, hanem az Atya akaratát, az Atya általa gyógyított lelkileg- testileg és mutatta meg az utat és az igazságot."


Ugyanakkor az Atyával egynek mondta,és Istennek is nevezte magát.Szóval ez érdekes.

2015. jan. 2. 18:31
 24/33 anonim ***** válasza:
Emberfiának nevezte magát, nem istennek.
2015. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Azt mondta, hogy Ő egylényegű Istennel, azt mondta, hogy Ő az Ige és az Ige teremtette a világot, soroljam még?
2015. jan. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Nem emberként Ő az Ige.
2015. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Kedves 56-os mihez akarod hogy még hozzászóljak? :)


Mi az egész Bibliát elfogadjuk. Mivel összhangban van az egész. Egy a Szerzöje. A 2.Timóteus 3:16,17 szerint.


Az Ószövetségben van az alapja az egész emberi történelemnek, már úgy gondolva, hogy onnan tudjuk meg miért kellett eljönni Jézus Krisztusnak. 1.Mózes 3:15


Onnan tudjuk meg a teremtés történetét is. Azt is hogy Isten az örök élet reménységével teremtette meg az embert. /Nem azért hogy meghaljon, ez büntetés, mely el lesz távolítva újra/

Azt is hogy Isten eredeti szándéka újra megvalósul.


Hogy miért idéztem csak bizonyos verseket? Hát mert nem idézhetem az egész Bibliát, túl hosszú lenne. :)

---------


Kedves kérdezö,

A Krisztus eljövetele jeleiröl érdeklödtek az apostolok. Jézus ezt felelte nekik Máté 24:3: "...mikor az Olajfák hegyén ültek hozzá menének a tanítványok mondván: Mondd meg nékünk, mikor lesznek meg ezek? és micsoda jele lesz a te ELJÖVETELEDNEK, és a világ végének?" /Károli/


Kedves kérdezö, attól függ melyik "keresztényt" kérdezel.

A Biblia azt írja, hogy Krisztus eljövetele valós. De ez nem az i.sz. elsö században történt.

2015. jan. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Bocsánat, keverem az 56-os, az 54-essel.... most nem tudom kinek is akartam írni. :)

Anonym nagyon nehéz megkülönböztetni. Különösen ha a százalék számok majdnem, vagy teljesen egyformák.

2015. jan. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Kedves grkaty!


Tettem egy mellékes megjegyzést, majd tételesen cáfoltam az állításaidat a földön megalapuló isteni királyságra.


Erre Te a válaszodban hosszasan értekeztél a mellékes megjegyzésemről. Nincs ezzel probléma, nem ezen múlik a boldogságom, de a tanúk nem szokták ilyen könnyen feladni...


Szó sem volt arról, hogy megkérdőjeleztem volna az ószövetség létjogosultságát. Elmondom érthetőbben, hogy mi a problémám: ha valamit be akarok bizonyítani, alá akarok támasztani igeversekkel, akkor a leghatékonyabb, leginkább odaillő, számomra legfontosabb igeverseket fogom idézni. Ha van mondandóm alátámasztására 1000 igevers, ebből 500 ószövetségi, 500 újszövetségi, akkor hozok mondjuk 2-2 igeverset mindkét helyről. Nyilván, nem fogom mind az 1000-et beidézni, de nem is erről van szó, hanem a prioritástól.

Milyen esetben történhet meg az, hogy bekerül 3-4 ószövetségi vers is és egyetlen újszövetségi sem? Ha nincs újszövetségi igevers, vagy ha az ószövetségi verseket sokkal fontosabbnak tartom.

Ezen két dolog közül az egyik igaz rád. Akármelyik igaz, gondok vannak.

2015. jan. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 pelgrim ***** válasza:

Nem minden keresztény érti félre, a keresztények sokféleképpen értelmezik a Bibliát. Vannak akik túl szorosan szó szerint veszik, és vannak akik tágan értelmezik, és vannak akik az isteni bölcsességből fakadó ihletre bízzák az értelmezést. Szerintem ez utóbbi a helyes, ez nem okoskodás, nem érvelés vagy logika eredménye, ez közvetlen az 'Isten szava', ami mindenkit megillet aki hajlandó azt befogadni és tiszteletben tartani.


Igen, az Isten országa bennünk van, az isten országa ugyanis nem földrajzi hely, hanem a tudat állapota. A Krisztus eljövetele pedig az az esemény, amikor a gyarló ember isteni kilétére ébred, akkor a Krisztust hozza kifejezésre, akkor nem látványosan megtörtént a Krisztus eljövetele.

2015. jan. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!