Aki teológia szakot végzett vagy bárki aki vallással foglalkozik szerintetek minden vallást tisztelni kell és elfogadni vagy a kisebb szektákat kritikával kell kezelni?
Nem a kicsiség a lényeg, mert a történelem már sokszor bizonyította, hogy gyakran nem a többségnek van igaza.
Lényegesebb inkább, ha már vallás a téma, hogy mennyire biblikus egy közösség. mennyire van középpontba állítva Isten személye?
Mennyire van középpontba állítva Jézus Krisztus megváltói munkája?
Mennyire van hirdetve a teljes evangélium?
Mennyiben változik meg azoknak az élete, akik úgynevezett hívők, miután találkoztak Istennel?
Mennyire hiteles utána a hívő életük?
Mennyire követik a Messiás életútját, azt az életminőséget amit példának hozott?
..és sorolhatnám.
Lényeg nem a kicsiségben van, hanem (II. Timóteus levél:2:19)..."Ismeri az Úr az övéit; és: Álljon el a hamisságtól minden, aki Krisztus nevét vallja."
Szerintem nem szabad egyik vallást se nem tisztelni, sem pedig elfogadni feltétel nélkül. Aki így tesz, az egy ostoba ember akivel minden szemetet meg lehet etetni, ebből élnek a marketingesek. De ne kanyarodjunk el a témától. Tisztelni és elfogadni valamit azért lehet, mert bizonyos fokig egyetértünk vele. Ha valamiről halvány lila gőzünk sincs, miért fogadnánk el? Tisztelni olyan mértékben tisztelhetjük max, hogy nem foglakozunk vele, de ezen tisztelet nem egyenlő azzal mikor valamit vagy valakit azért tisztelünk, mert valami olyasmit tett amit mi is meg szerettünk volna tenni, de nem tettük.
Ez a nem törődöm vele tisztelet kb annyit is ér mint amennyinek hangzik, semmit. Ezzel a tisztelettel övezem az emósokat, a tanga papucsot férfiakon az unisex rózsaszín pólóikban, vagy a haver szerinti legfajinabb aktuális filmet: Franciadrazsék, avagy francia Borat robbantani Eiffel-torony!
Nem mondom rájuk, hogy f*s, mert tiszeletben tartom mások véleményét, de maradjunk is ennyiben. A nem ismert vallásokról is hasonló a véleményem, míg engem békénhagynak, addig én sem szólalok fel ellenük.
Az elfogadás viszont más tészta, ahhoz ismerni kell valamennyire, hisz hogy tudnád elfogadni azt amiről lövésed sincs? Mivel komolyabban nem érdekel, a budhizmus, vagy az iszlám, nincs rajtuk mit elfogadnom. Vannak és kész. Viszont amit jobban ismerek, a kerseztény gondolkodás meg a jehovisták hülyesége, na azokról meg van a véleményem és nem is fogadom el őket. Sokan szertnék összemosni a tiszeletet és az elfogadást, pedig a két szó teljesen mást képvisel. Ha valamit tsuteletben tartok, azt nem fogadom el és/mert nem foglakozom vele komolyabban. Viszont amit elfogadok, azzal egyet is értek akár részben, akár egészében. A két kifejezés nem fedi egymást, így nem is említhető együtt a kettő.
Tudom, tudom, mindjárt jön valaki azzal, hogy ő tiszteletben tartja a másik vallását és elfogadja annak döntését. Így máris összehozható a kettő. A baj csak azzal van, hogy itt csupán csúsztatásról beszélünk. Elfogadjuk a döntését, mert nem érdekel minket. Azaz vissza is tértünk a tisztelethez ami azért fogadja el a másikat, mert nem különösebben érdekli, hogy hogyan vélekedik a másik bizonyos dologról. De ha arra kérdeznénk rá, hogy valóban elfogadod, hogy ez így és így van? Akkor már megint más a helyzet. Nem, akkor már nem fogadjuk el, csak tiszteletben tartjuk, hogy te így gondolod. Ugye-ugye?
A kisebb szektákról annyit, hogy azok a nagyobb vallások elkorcsosulásai, azok tovább gondolása, lásd Jehovisták. Vették szépen a kereszténységet ami biztos alappal rendelkezik, majd megtoldották a saját idióta elképzeléseikkel ami rajtuk kívül a világon senkinek sem tetszik! Majd úgy terjeszik mint igaz hitet. Természetesen az erős keresztény hit, mint alap már megvan amit nem nagyon tud egyetlen másik vallás sem támadni. Nekik csak annyi a dolguk, hogy a saját kitalációaikat védjék igen csekély eredményességgel. Természetesen az emberi butaság miatt sokan áldozatul esnek, de őket nem kell félteni, mert ha valaki a világvége jóslattal állt volna elő nekik, vagy épp a szcientológiával, boldogan hírdették volna azokat a hülyeségeket is. Mások helyett pedig nem gondolkodhatunk. A világon mindig is lesznek ostoba emberek akiket be tud kebelezni butaság feneketlen gyomrú marhája. Ők a saját hülyeségüktől szenvednek mindaddig, míg el nem érnek egy olyan szintet amit már ők sem tudnak alulmúlni és rájönnek, hogy innen már nincs tovább lefelé, csak felfelé. Nincs velük semmi baj, csak rossz irányba indultak és hiába a sok tábla és szembe jövő autó, ebből nekik csak az jön le: Nézd már mennyi hülye ember, mind a forgalommal szembe megy...
Kedves Válaszolók!
Valóban vigyázni kell a kisebb vallási csoportosulásokkal, de nem tudsz mit csinálni például ha olyan szülők vagy nagyszülők közé kerültél akkor sajnos e szabályrendszerek rád lesznek kényszerítve. A mikroközösség által tanított normák beleépülnek a személyiségedbe és onnantól kezdve egyenes út vezet az önpusztításig,mivel a saját gondolataid mások lennének, de a tisztelet nem hagyja, hogy érvényesülni tudj. Innentől kezdve kész is az új személyiség, ami nem te vagyok. A vallás nem hagyta, hogy önálló légy és megtaláld a saját utadat.
Célszerű mindent kritikával kezelni.
KIcsi és nagy egyházat, szektát, mindent.
Ha bele születtél akkor is, ha nem akkor is.
Az embert kell tisztelni, a másik embert, aki lehet pl.más vallású, más értékekkel, más célokkal. Minden ember Isten teremtménye és mindenkiért meghalt Jézus. Így az embertársainkkal sohasem lehetünk tiszteletlenek.
Azonban nem úgy kell őket tisztelni, mint Istent.
A vallásokkal meg az a helyzet, hogy sok olyan egyház és felekezet van, amely hasznos a társadalomra, és vannak olyanok, amelyek pénzközpontúak.
Hasznos pl az, amely segélyszervezeteket működtet, gyerekeket táboroztat nyáron, vagy más értelmes feladatokat vállal, de sajnos ezekből kevés van.
A tanításait természetesen nem kell (és nem is lehet)minden vallásnak elfogadni.
Minden elvrendszert és eszmét mérlegelni kell. Őszintén meg kell vizsgálni például az olyan szövegrészeket, tanításokat, amelyek más emberektől valamiben - bármiben - megkülönböztetik a hívőt. Hogy az akkor rosszabb mint az, aki nem azt a vallást követi.
Nyilván a vallásos és nem vallásos közötti különbség nem ez a kategória. De mikor a csakajézus szöveget nyomják, az teljességgel hiteltelen. Miért lenne bármiben is más a Jézus mint a többi vallás tanítója? Egy Isten van, egy vallásos úttal. Mindnek azt az egyet kell tudnia. Ha nem, akkor ott gubanc van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!