Isten miért akar mindennek a középpontja lenni?
Kedves sörpocak
úgy nevezi meg saját magát a Biblia Istene, mint igazságos, szeretö, irgalmas, megbocsájtó.
Ugyanakkor ezt mondja magáról: Dicsöségemet senki másnak nem adom.
A Jeremiás könyvében a "bálványokról" úgy ír, mint a madárijesztökröl az uborka között
Tízparancsolat elsö része is azt írja, hogy ne készíts magadnak faragott képeket és azok elött meg ne hajolj, én vagyok Jehova 2.Mózes 20 része
Szigorúan megtiltotta népének, hogy más isteneket imádjanak.
Hogy miért? Azért mert Ö a Teremtöje mindennek. Ö tudja a legjobban, mi jó és mi rosz, mi mihez vezet. Népének is valamikor ezt mondta: Elödbe adtam az életet és a halált, az áldást és az átkot. Válaszd azért az életet, hogy élhess, te mint a te magod
Tudod ez olyan, mint ha veszünk egy nagyon bonyolult valamit. Ha azt akarjuk, hogy az rendesen müködjön, muszály betartani a gyártótól a használati utasítást.
Nem száríthatjuk a cicát a mikro sütöben, mint egy hölgy tette valahol Amerikában.
Ha Istent megismerjük, is el kezdjük szeretni. Hogy nem lehet szeretni és tisztelni egy Istent, aki ennyit csodát alkotott? Jelenések 4:11 is leírja, hogy Jehova méltó a tiszteletre.
Ha nem alkotott volna mindent, nem léteznénk.
Nekem hálával tölti el a szívemet Istenem iránt, amikor magamhoz ölelem családom tagjait, mély tisztelettel, amikor csodálom a csillagos égboltot, amikor látom a természet csodáit, a vidáman játszadozó állatkölyköket, mikor látom hogy udvarolnak a hímek, micsoda színházi látvány
Kedves Sörpocak, Isten a saját képére teremtette az embert. Ez az jelenti, hogy hasonló tulajdonságokkal. Ez a szeretet, igazság, hatalom, bölcsesség
A szeretö, okos szülök szintén elvárják gyermekeiktöl, hogy szeressék öket, és szótfogadjanak nekik. Van egy határ, amit nem engednek gyermekeiknek átlépni, mert ha a gyermek még nem is érti, de a szülö tudja, hogy nagy baj származik belöle, tehát bizonyos tiltásokkal védik gyermekeiket
Hü de hosszúra sikerült :)
Katy
The Primeval State of Man was Wisdom, Art and Science. William Blake
Az ember eredeti állapota Bölcsesség, Művészet és Tudás volt.
Isten ahogyan a jót is, úgy minden rosszat is ő teremtett. Ő adta a rosszra a hajlamot, és ő hozta létre a kínt is.
Ráadásul ultimátum kényszerben tartja az embereket (Menny-Pokol) Igaz ez most felekezet függő meglátás.
A gondom azzal van, hogy elvárja a szeretetet. Ha a tanai és utasításai jók, harmóniára törekvőek, akkor az ember tanulása révén úgy is megszereti Istent, kész. Viszont ha a szeretet feltétel, akkor ott már változik a helyzet.
Isten részrehajló ebben az esetben? : Adott 2 hívő. Mindkettő betartja a bibliai utasításokat, mindkettő meg is érti azokat és hűek is hozzá. Isten mindkettejüket egyformán fogja ezért jutalmazni?
"A gondom azzal van, hogy elvárja a szeretetet. Ha a tanai és utasításai jók, harmóniára törekvőek, akkor az ember tanulása révén úgy is megszereti Istent, kész."
Nem "várja el". Ez olyan földi, üzleti, csere-berés kalmárszemlélet (a galamb-lélek árusok kikergetése a templom-testemből erről szól, ne legyen a lélek dolgaival kalmárszellemem). Nem így működik ez, hanem inkább a második mondatodban van a megoldás:
"akkor az ember tanulása révén úgy is megszereti Istent"
Igen.
'Isten szeretet'. 'Isten világosság.'(Jn leveleiből)
1Jn4;8 Aki nem szeret, nem ismeri az Istent, mert az Isten szeretet.
A megismerés révén juthatunk el a szeretethez, igazsághoz, a szépséghez is. Mindez a megismerés (gnószisz) KÉPESSÉGÉVEL kapcsolatos. Azt kaptuk Isten gyermekeként ajándékba, az jelenti, hogy isteni képmások vagyunk mi emberek.
Hálámat kifejezni jó. A hála és a kegyelem azonos szó a görögben/latinban, 'charis'/'gratis' (és persze ez 'ingyenest' is jelent, mert ez nem kalmárság)- mert ugyanannak a folyamat csak az iránya más. Hálás vagyok (kifelé)- érzem a kegyelmet (felém). A hálátlan emberek élete kegyetlen. És kérdezem: hol van a világ középpontja? Hol a tudatom középpontja?
anonimanna
"A gondom azzal van, hogy elvárja a szeretetet. Ha a tanai és utasításai jók, harmóniára törekvőek, akkor az ember tanulása révén úgy is megszereti Istent, kész.Viszont ha a szeretet feltétel, akkor ott már változik a helyzet."
A gondod abból adódik,hogy összekevered az egyházi elképzelést azzal az igaz Istennel,aki benned él.A második mondatod szól az igaz Istenről,de gondolom sejted.
Mint már többen mondták, nem kell akarnia, hogy mindennek a középpontja legyen, mivel Õ, áldott Õ, az egydüli szuverén létezõ, minden és mindenki más, csak általa létezik. ( Némely teológusok szerint minden pillanatban újrateremti az egész világot ( Veled együtt ). )
A szeretetet valóban megparancsolta:
"Halld, Izrael: Az Úr, a mi Istenünk az egyetlen Úr. Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedbõl, teljes lelkedbõl, teljes elmédbõl és minden erõdbõl!" ( 5Móz 6:4-5 )
Viszont egyik hászid rabbi mondta, amikor diákjai megkérték:
- Rebe, taníts meg minket Isten szeretetére!
Mire a mester elgondolkodva így szólt:
- Szeressétek az embereket!
Isten ott van ahol a szeretet létrejön. Ha két ember szereti egymást (nem sexuális értelemben), akkor ott van Isten is. Ezért a középpontja mindennek, amiben szeretet lakozik. Amig a szeretet vezérel és amíg életed középpontjában a szeretet van, addig akár ateista vagy akár muzulmán, vagy buddhista, esetleg keresztény, addig Isten ott lesz életed és figyelmed középpontjában.
Egy szabály érvényes: Ami egyszerű, az tartós, ami pedig a legegyszerűbb, az örök. Isten a legegyszerűbb dolog a világon. A szeretethez kell a legkevesebb energia. Egy ötperces anyázásba igen gyorsan elfáradsz :) akkor melyik a legegyszerűbb ?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!