Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha minden ember Ádámtol és...

Ha minden ember Ádámtol és Évátol származik akkor mindenkinek vagyok a rokona?

Figyelt kérdés
Vagyis mindenki mindenkinek a rokona?
2010. jan. 1. 17:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Azt már elmondtuk előtted is, hogy ők nem egyszerre éltek.

És azt is, hogy nem csak ők éltek akkor a Földön, csak az ő leszármazottaik maradtak csak fenn valamilyen oknál fogva.

Amúgy az a 150 szerintem van ezer is. Ha nem sokkal több.

2010. jan. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"csak az ő leszármazottaik maradtak csak fenn valamilyen oknál fogva. "

NEM!!!!!

Hányszor kell még elmondani, hogy ez CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a mitokondriumra és az Y kromoszómára igaz????????


Az ÖSSZES TÖBBI TUJAJDONSÁGUNKAT mástól örököltük!!!!!

2010. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a mitokondriumra és az Y kromoszómára igaz??????"

Magyarul mindenre.

2010. jan. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Mellesleg értelemszerűen nem csak ők ketten voltak az őseink, mivel ők nem egyszerre éltek.

Vagyis a mitokondriális Éva "férjének" génjeiből is kell hordoznunk valamit és "Ádám" "feleségének", vagy "feleségeinek" génjeiből is.

De ettől függetlenül minden ma élő embernek ők a közös ősei.

2010. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

"minden ma élő embernek ők a közös ősei."

Tényleg ennyire sötétek vagytok, hogy nem fogjátok fel?

Hány kromoszómája van egy embernek???

Nos: az egy szál Y kromoszómán kívül MINDEGYIK MÁSIKAT mástól örököltük! Méghozzá össze-vissza: mivel ezek a kromoszómák az osztódáskor össze is keverednek (véletlenszerűen részek cserélődnek bennük a párjukkal). Az Y nem keveredik, mert nincs párja. Amúgy ez a legjelentéktelenebb kromoszóma. Eleve törött: régen ez egy X volt.


Mitokondriumból tényleg nincs több: de az nem olyan fontos dolog az öröklés szempontjából. Alig van benne DNS: bár azóta történt sok mutáció benne, de bármelyik mai emberbe simán be lehet ültetni bármelyik másik ember mitokondriumát és működik.

2010. jan. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
A genetikai ágak összehasonlításával arra jutottak, hogy valamikor régen csupán egy kb. ezer fős embercsoport maradt fent. Ez azt bizonyítja, hogy igen, minden ember rokona egymásnak. Ha még mélyebbre megyünk vissza az is kiderül, hogy minden élőlény egyetlen fajtól a sztromatolitoktól származik. -Persze ezek nem 100%-osan biztos eredmények de ezeknek van a legnagyobb valószínűségük.
2010. jan. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"minden élőlény egyetlen fajtól a sztromatolitoktól származik."


Annyira nem, hogy nem is igaz.


Igen, egy fajtól származnak, de az 100 hogy nem a sztromatolitoktól, hanem valami sokkal korábbi prokarióta élőlénytől.

2010. jan. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A Szentírás nem feltétlenül akar konkrétan Ádámról, mint személyről szólni. Nem Ádám, mint személy történetét akarja elmesélni, hanem Ádám, mint korporatív személyiség, azaz az Ember történetét. Hiszen a héber szövegben az Ádám szó (ha’ adam) mindenhol annyit jelent, hogy „az ember”. Ez világosan kitűnik a Ter 5,2-ből, ahol mind „Ádámot” mind „Évát” (a férfit és a nőt) „adam”-nak nevezi. Személynévvé csak később vált a különböző fordításokban. Tehát a Teremtés könyvének az első fejezetei az első ember személyében az egész emberi faj történetét mondja el. Ez nem azt jelenti, hogy nem volt egy első ember (logikailag mindenképpen kellett lennie, de ezt az újabb mitokondriális DNS-kutatások is kezdik alátámasztani: a ma élő emberiség összes tagja egyetlen anyára vezethető vissza), de a Teremtés könyvében nem feltétlenül erről van szó.
2010. jan. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Már csak a fantázia szab határt a Biblia értelmezésében.Mindenki azt olvas ki belőle,ami neki megfelel.Nem lenne egyszerűbb irodalmi emléknek tekinteni,mint óriási munkával újramagyarázni?
2010. jan. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Lehet, h én vagyok a hülye, de én nem hiszek sem a bibliai Ádám és Évában, sem pedig a tudományosan visszavezetett Ádám és Évában sem. Ami azt illeti nem olvastam utána, és valószínűleg többet is megtudnék, ha rákeresnék, de azért annyira nem foglalkoztat a téma. Lehet h őseink Afrikában éltek, de kétlem h egyetlen emberpártól származnánk.

Én nem úgy képzelem el az egészet, h volt pl a majmokkal közös ős, aztán egyszer csak bumm, megszületett "Ádám" és "Éva", aki már hirtelen emberiek lettek és a majmok meg a mi fejlődésünk külön utakra tévedt, és csak ez a két "ember" volt, és azok szaporodtak egymás között.

Ez így nekem kicsit még mindig biblia szagú, meg egy ici-picit gyanús.

2010. jan. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!