Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy sok ember...

Miert van az, hogy sok ember beszolnak mindenkinek, aki nem ugy el, mint ok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, akik leszoljak a hazassagpartiakat, hazassagelleneseket, gyerekpartiakat, gyermekteleneket, idosebb ferfival/novel osszejovoket, fiatalon hazasodokat, idosebb korban hazasodokat, hazassagi szerzodest kotoket, nem kotoket stb...tehat egy csomo olyan embert, aki torveny ellen nem vet, nem tesz semmi rosszat senkinek, csak boldog szeretne lenni ugy, ahogy azt o elgondolta. Ha egyszer valaki boldog, miert kell bantani? Nem latunk bele mas eletebe, miert kell meghatarozni, hogy ki mit tegyen? Torveny nem tiltja ezeket a dolgokat...
2011. júl. 18. 21:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
beszol
2011. júl. 18. 21:10
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

1.Aki beszól,az lehet,hogy nem boldog.

2.Aki beszól,az lehet,hogy irigy.

3.Aki beszól,az lehet,hogy unatkozik.

4.Aki beszól,annak nincs más dolga.

5.Aki beszól,az szereti magát mindenkinél nagyobbra tartani.

2011. júl. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki beszól, arra kíváncsi, hogy mások hogyan "kapják fel a vizet", és ha sikerrel járt, akkor élvez. Ne add meg neki az örömet.
2011. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert idióták. Ezt nem is tudom tovább ragozni. Benne van az összes gondolatom. Sosem értettem az olyan embereket akik mások kárán nevetnek, osztják az észt, közben meg az ő életük is romokban hever.
2011. júl. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert így érzik magukat fontosnak. Meg talán szűklátókörüek.
2011. júl. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindennek legalább két oldala van, ha okulni akarsz, ne visszhangot akarj hallgatni.
2011. júl. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert súlyos önbizalomhiányban szenvednek, általában gyenge, középszerű vagy ostoba és gyáva emberek. Szeretnének jobbak lenni, de belül nagyon is tudják, hogy kevesek ahhoz. Csak irigykedésre és mások kontrollálására (ez a megmondósdi, amikor valaki más életébe folyton beleszól, úgy, hogy arra senki sem kérte fel és ha kell, ha nem, osztja az észt, hogy szerinte kinek hogyan kéne élnie. Ez arra jó neki, hogy a másikat gyerek-sorba tasztítsa, ő maga pedig "okos" és "kompetens" felnőtt lehessen, azaz valamiféle hatalomérzete legyen, ha már akkora senki, és ezt érzi is.)


Előítélekkel él, elítél másokat, kikereszt, megbélyegez, kitaszít. Szélsőséges esetben elpusztít.)


Így aztán nem marad más, mint az irigykedés és az irigykedés folyományaként a gyűlölet, amely pusztít és mérgez. Inkább más se legyen tehetséges, küönb, irigylésre méltó, más, egyéniség stb., ha ő nem lehet az. De azért, hogy ő küéönb legyen, egy fűszálat sem tesz keresztbe!


Ugyanis, aki azt tapasztalja maga körül, hogy másként is lehet élni, és gondolkodni, az megijed, hogy összedől a világ, vagy elkezd magában őrlődni, hogy ő maga nem jó elvek, gondolatok szerint él...és a végén eljut addig, hogy ezek szerint ő maga nem elég jó, akitől az élethez való mintát vette, nem elég jó...stb. Ezért kell neki az, hogy mindenki úgy éljen és gondolkodjon, mint ő, mert ha mindenki úgy él és gondolkodik, mint ő, akkor bizonyára ő is jól csinálja a dolgát, jó ember és a Világ minden sarka a helyén van.

2011. júl. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Mert mindennek legalább két oldala van, ha okulni akarsz, ne visszhangot akarj hallgatni."



Mondok konkret peldat...fiatalon mentem ferjhez. Par "joindulatu" ember elterjesztette a faluban, hogy biztos, hogy azert, mert terhes vagyok es azt is hozzatettek, hogy csak a gyerek miatt hazasodunk, nem szeretjuk egymast igazan. Ez nem volt igaz persze es olyan emberek terjesztettek, akiket abszolut nem erdekelt, hogy mibol okulok vagy mibol nem. Ok csak jot nevetnek, ha valaki pofara esik. Rengeteg pelda-ellenpelda van mindenre. Ha valaki azt mondja, hogy ne menj idosebb ferfihoz, mert megbanod, mivel a szomszed Juci is megbanta, olyan szintu altalanositas, amibol semmi jo nem sul ki. Mindenki egyedi es megismetelhetetlen. Nem lehet mas eletet sablonkent rahuzni a tiedre.

2011. júl. 18. 21:39
 9/11 A kérdező kommentje:
Pontositanek: tehat nem volt igaz, hogy terhes voltam.
2011. júl. 18. 21:41
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van, egyetértek, de sajnos ez a mai világ, el kell fogadni. Én már megtanultam nem foglalkozni az ilyen emberekkel. Mást nem tehetünk.
2011. júl. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!