Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert van az, hogy sok ember...

Miert van az, hogy sok ember beszolnak mindenkinek, aki nem ugy el, mint ok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, akik leszoljak a hazassagpartiakat, hazassagelleneseket, gyerekpartiakat, gyermekteleneket, idosebb ferfival/novel osszejovoket, fiatalon hazasodokat, idosebb korban hazasodokat, hazassagi szerzodest kotoket, nem kotoket stb...tehat egy csomo olyan embert, aki torveny ellen nem vet, nem tesz semmi rosszat senkinek, csak boldog szeretne lenni ugy, ahogy azt o elgondolta. Ha egyszer valaki boldog, miert kell bantani? Nem latunk bele mas eletebe, miert kell meghatarozni, hogy ki mit tegyen? Torveny nem tiltja ezeket a dolgokat...
2011. júl. 18. 21:09
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy mai magyar átlagember (mint amilyenek a falubelijeid pl.) egyszerűen nem tudja elhinni már a jó dolgokat, legyen szó bármiről. Aki házasodik, csak szükségből teheti, olyan nincs, hogy boldogságában házasodjon, aki nagyobb házat épít, az biztos lop, aki otthagyja az egyetemet, mert rájön, hogy nem neki való, az biztos, hogy kibukott, stb. Egyszerűen annyira kiábrándultak az emberek, annyira nem tudnak mit kezdeni a saját életükkel, hogy beszűkültségükben és unalmukban csak ezen sémák mentén tudnak gondolkodni. Várják a sült galambot még mindig, de magukért nem tesznek semmit, s aki meg igen, arról könnyebb a rosszat feltételezni, mint példát venni róla. Erre tippelek.


A minap meséltük egy ismerősnek, hogy egy barátunk külföldön kapott munkát egy jó nevű cégnél. Ő egyből találgatni kezdett, hogy biztos azért vették fel, mert kevesebbet kell neki fizetni mint ha egy helybéli mérnököt alkalmaznának - legszívesebben az arcába ordítottam volna, hogy nem, azért vették fel, mert jó szakembernek bizonyult, ez miért nem jut az eszébe?! Nem is értem, miért hallgattam csak - talán a keserűségtől, hogy ilyen.

2011. júl. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!