Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek vannak ordító...

Szerintetek vannak ordító ellentmondások a Bibliában? És ha igen melyek ezek?

Figyelt kérdés
2014. máj. 18. 00:59
1 2 3
 11/27 hollófernyiges ***** válasza:

Elnézést ha valaki már ismeri:

"7,1 Monda az Úr Noénak: Menj be te, és egész házadnépe a bárkába: mert téged láttalak [rész 6,9.] igaznak előttem ebben a nemzedékben.

7,2 Minden tiszta baromból hetet-hetet vígy be, hímet és nőstényét; azokból a barmokból pedig, a melyek nem tiszták, kettőt-kettőt, hímet és nőstényét.

7,3 Az égi madarakból is hetet-hetet, hímet és nőstényét, hogy magvok maradjon az egész föld színén."


Noé azonban:

"7,7 Beméne azért Noé [Máté. 24,38. Luk. 17,27] és az ő fiai, az ő felesége, és fiainak feleségei ő vele a bárkába, az özönvíz elől.

7,8 A tiszta barmok közűl, és a tisztátalan barmok közűl, a madarak közűl, és minden földön csúszó-mászó állat közűl,

7,9 Kettő-kettő méne be Noéhoz a bárkába, hím és nőstény: a mint Isten megparancsolta vala Noénak."


Mondjuk érthető, mert:

"7,6 Noé pedig hatszáz esztendős vala, mikor az özönvíz volt a földön."

ilyen idősen lehet én is feledékeny leszek kicsit.

2014. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 hollófernyiges ***** válasza:

A lényeg lemaradt:

"8,20 És oltárt építe Noé az Úrnak, és vőn minden tiszta állatból és minden tiszta madárból, és áldozék égőáldozattal az oltáron."

így pusztulának ki a tiszta állatok.

2014. máj. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

" Hisztek abban, hogy a világ 6000 éves? 

Igen. 


Mert ha az itt felsoroltak közül akár csak egyben is 

kételkedtek, hiteltelenné válik az egész vallásotok, 

hiszen ha nincs teremtés, eredendő bűn, így Jézus 

sincs. 

Ez igy van és mivel az evolúcióra egy deka bizonyiték nincs, a teremtés viszont üvölt a képünkbe, ezért a teremtés logikailag is jobb választás. "


6000 éves? Ezt a kijelentést mivel tudod bizonyítani??? Bizonyos fafajták is idősebbek. Kormeghatározási módszerek,tudományos ismeretek, módszertan??? Nem akarlak megsérteni,...de inkább nem mondok semmit.


Evolúcióra számtalan bizonyìték van, Teremtésre semmi, úgyhogy ennek ténye csak úgy üvölt az arcunkba. Ennek fényében állításaid logikailag elfogadhatatlanok. Persze ha többet tudnál, nem mondanál ekkora ordító sületlenségeket!!!

2014. máj. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
0%

Filoszmen, ezerszer leírtam már, de újra megteszem:

sokkal okosabb emberek állítják, hogy nulla az evolúciós bizonyíték, még azok is, akik a tudomány területén dolgozbak és ateisták, szóval nálad több ésszel lettek megáldva. A butaságod, a tudatlanságod nem egyszer bizonyítottad. Ennyire nincs életed, hogy itt próbálsz érvényesülni? Vagy te mégis úgy gondolod, hogy nulla tudással nyugodtan kötözködhetsz a témában?

Nincs bizonyíték. A teremtést pedig maga a világ bizonyítja. Bár tudom, hogy a te ostoba fejed mindezt a véletlennek tulajdonítja, mert ennyire bem értesz semmihez, a komplexitást nem látod át.

2014. máj. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
A személyeskedést fejezzük be minden oldalról...
2014. máj. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Érveket, bizonyításokat, kik, hol publikálták, milyen módszertant alkalmaztak, ezeket kik ellenőrizték...??? A nulla tudásommal csupán ezekre vagyok kíváncsi, te pedig nem. Ez pedig kíváncsiság, hogy a kijelentéseidet mire alapozod, semmi köze a kötekedéshez. Szerintem.

Amúgy meg szép napot...

2014. máj. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

1) Elõször is tisztázzuk, mi az, hogy ellentmondás?


Ellentmondónak neveznek két olyan állítást, melyek egyike biztosan igaz, a másik biztosan hamis.

Pl: "a fal fehér" - "a fal NEM fehér".


Vagyis akkor lenne igaz, hogy a Bibliában ellentmondások vannak, ha ennek megfelelõ állítás-párok lennének benn.


Erre látszólag példa # 11 tegnap 11:59 , de csak látszólag. Mert az volt a parancs, hogy "hetet-hetet, hímet és nõstényt". # 11 tegnap 11:59 mintájára mondhatnád, hogy I-ten - áldott Õ - nem tudott számolni, hisz a hét páratlan. Nyilván nem errõl van szó, hanem 7 pár juhot, 7 pár kecské, stb.


Utóbb, "kettõ-kettõ ment be Nóéhoz a bárkába, hím és nõstény" nyilván úgy ertendõ, hogy "kettõ: hím és nõstény". Ez azért biztos, mert, mint tudjuk, a Tórát I-ten adta, Mózes írta le, de azt, amit I-ten mondott. Kinek mondta? Nekünk, embereknek, az Õ teremtményeinek. I-ten termtett bennünket, természtesen nem hülyéknek és nem is kötözködõknek, ezért azután takarékosan bánt a szavakkal, tudva, hogyertelmes teremtményeinek annyi elég a megértéshez. ( Najó, lehet, van akinek mégsem ... :) )


Más kérdés, hogy a Bilia némely leírásai ellentmondank-e a tudomány eredményeinek.


Röviden: nem. A magyarázat sajnos nagyon hosszú volna, zanzásítva elégedj meg annyival, hogy amikor I-ten a Világot, az anyagot, pontosabban a téridõ - anyg komplezumot terremtette, természetesen azokkal a törvényszerûségekkel együtt, melyek szerint az egész azóta is "mûködik".

Ennél bõvebb, részletesebb ide nem fér, de találsz sok mindent a neten, pl kereshetsz olyet, hogy "A világ kora", stb. ( megjegyzem, van pont ilyen címû írás, ahhoz azonban hozzá kell tenni, hogy 1061-bõl. )


A történeti-irodalomkritikai bevezetés-tudományhoz azért jegyezzük meg: 17. században Spinoza kezdte, majd a 19. sz. második felében Wellhausen és iskolája "teljesítette ki" egyik elsõ "eredménye" volt, hogy a Mózes öt knyvét nem írhatta Mózes, sõt, nem is egy ember, hanem különbözõkbõl szerkesztették össze. Ez az elmélet a 19. - 20- sz. forduló táján igen divatos volt, annyira, hogy 1910-ben egy liberális zsidó kritikus azt írta: "Ha valaki kételkedik a kritikai analízis igazságaiban, épúgy kételkedhetik Newton gravitációs elméletének igazságaiban is!" Ehhez képest, mint ismeretes, hat év múlva, 1916-ban einstein publikáta egy dolgozatát, melynek címe: "Általános reletivitáselmélet" alcíme: "A gravitáció egy új elmélete" és ebben kiderül, hogy Newton gravitációs elmélete csak bizonyos körülmények között írja le helyesen a valóságot, általánosságban nem.


Szóval óvatosan az örökérvényû EMBERI kijelentésekkel!


Felhívnám még a figyelmet az említett dolgozat alcímében szerénykedõ "egy" szócskára. Einstein nem az ´rta, hogy "az" elmélet, hanem, hogy "egy" elmélet. Mert valódi tudós lévén tisztáan volt azzal, hogy idõvel esetleg az is továbbfejlõdhet.


Kb ez a különbség a valódi és az áltudomány, a tudós és a tudálékos között. :)


Ja, egy idézet, melyet Werner Heisenberg Nobel -díjas fizikusnak tulajdonítanak, aki a kvantummechanika megalkotásáért kapta 1933-ban:


"Az elsô korty a természttudomány serlegébôl ateistává tesz, a serleg alján azonban I-ten vár."


( Ha ha vki, Heisenberg igazán ismerhette a "serleg" teljes tartalmát :) )

2014. máj. 19. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
24%

"Evolúcióra számtalan bizonyìték van, Teremtésre semmi"


Tévedés, az iment említett általános reletivitáselméletbõl levezetett õsrobbanás ( big bang ) elméletet úgy is lehet tekinteni, mint a Teremtés mûvének, folymatának fizikai megfogaömazása. Az elmélet szerint a világ anyaga pont hogy semmibõl lett. És a relativiáselméletre nem kevés kísérleti bizonyíték van, akárcsak az õsrobanásra, pontosabban a folytatásra.


Márpedig semmibõl valami - ez teremtés. ( Persze, ha valakinek jobban tetszik, hogy csak úgy "magától lett", hihet abban is. Talán az sem rosszabb it a többinél. De ne feledjük az sem más, mint HIT. Mert bizonyíték csak arra van, hogy lett. Hogy magatól, arra nincs. :) )

2014. máj. 19. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Grielean ***** válasza:

"Márpedig semmibõl valami - ez teremtés. ( Persze, ha valakinek jobban tetszik, hogy csak úgy "magától lett", hihet abban is. Talán az sem rosszabb it a többinél. De ne feledjük az sem más, mint HIT. Mert bizonyíték csak arra van, hogy lett. Hogy magatól, arra nincs. :) )"

Valóban, a semmiből valami a teremtés, de ha ismernéd is az ősrobbanást, amit ugye cáfolni próbálsz, akkor pontosan tudnád, hogy arról van szó, hogy a mai világot felépítő összes anyag egy végtelenül apró kis pontba sűrűsödve ott volt.

Az pedig, hogy az anyag mindig is volt, azért sokkal jobb annál, minthogy valakinek teremtenie kellett, mert ezzel csak egy végtelen regresszushoz jutsz. Nevezetesen ha semmi sem lehet már a kezdetek óta, akkor Isten sem lehet, akkor őt is teremtenie kellett valakinek. És Isten teremtőjét ki teremtette? És így tovább...

Ha pedig úgy nézzük, hogy vagy anyag volt mindig is, vagy Isten volt mindig is... nos, az anyag létezése egyértelmű, és az ősrobbanás elmélete pont azért született meg, mert jó pár megfigyelés ezt támasztja alá, ellenben semmiylen megfigyelés nem mond ellent neki.

Isten pedig mindenhol csak egy új ismeretlent jelentene az egyenletben, a megoldásban nem segítene, viszont anélkül bonyolítaná az elméletet, hogy bármi is alátámasztaná, hogy valós alapja lenne a bonyolításnak. Akkor meg minek ebből kiindulni?

2014. máj. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 r.sentinel ***** válasza:
23%

Kedves (05:43 vagy 6/18-as)!!!


Ha a vilag 6.000 eves lenne akkor sokminden ami akornyezetunkben van es letezik illetve letezett nem tudnank besorolni mert annyira megfoghatatlan es hihetetlen amit 6.000 eves Fold alkotas eseteben ERTELEMETLEN es eggyertelmu hogy a VALLAS kodot tesz az ebben hivok szeme ele.

Hadd idezzek fel peldakat a vilagunkban letezo kulonleges dolgokrol melyeket nem lehet vallasi inditatasbol 6.000 even belulre sorolni:

1.A dél-amerikai Ica városától nem messze a becslések szerint több mint 50 ezer, ököl nagyságú kő került elő, rajtuk egy sor szinte megmagyarázhatatlan ábrával. Többek

között őslajhárok, dinoszauruszok, állkapocs nélküli halak láthatók emberekkel együtt ezeken az andezit köveken. Másokon olyan életjeleneteket fedezhetünk fel, mint a

császármetszés, a vérátömlesztés és a szervműtétek. További kövek pedig különös csillagászati együttállásokat örökítenek meg. Vajon mi lehet az Ica kövek titka?

1961-ben a perui Ica tartományban, egészen pontosan Ocucajéban, egy kősivatagban találták a különleges köveket, melyek a jelek szerint több millió évesek. Csakhogy olyan

életjeleneteket ábrázolnak, amelyek fejlett emberi művelődésre, kultúrára utalnak. Az itt élő földművesek kincskeresés közben találtak a vésett kövekre. A régészeket nem

nagyon izgatták a feltárt leletek, az amatőr műértők és gyűjtők érdeklődését azonban felkeltették.

Tudomásom szerint Dr. Javier Cabrera Darquera orvosnak sikerült a legnagyobb kollekciót felhalmoznia, több mint 10 ezer példány gyűjtött össze. Később külön múzeumot

hozott létre a kövek számára és könyvet is írt róluk.

A tudomány megmagyarázhatatlan talányainak sorába azáltal emelkedtek e kövek, hogy némelyikük például 64 millió évvel ezelőtt élt őshüllőket ábrázol mai emberekkel

együtt. Erre még legyinthetnénk is, mondván, hamisítványok. Ám ne legyünk elhamarkodottak, mert sok kő arról tanúskodik, hogy a korábbi földtörténeti korokban, hogyan helyezkedtek el a kontinensek. Ezen kívül jó pár kő nem mindennapi orvosi operációt, szervátültetést és agyműtétet mutat be, a vérátömlesztésről nem is beszélve.


2. Eddig a tudomány azt állította, hogy 10-15 ezer évvel ezelőtt csak gyűjtögető ősemberek szaladgáltak a földön, és az első földművelő kultúrák Mezopotámiában mindössze hatezer évvel ezelőtt jöttek létre. Nos, ehhez képest Ceylon szigetén (Sri Lanka) már 14 ezer évvel ezelőtt komoly földművelést folytattak.A régészek és más kutatók megállapították, hogy az ismert nagyon régi kultúrák színhelyeit nemcsak az ókorban, de még (-már) az őskorban is kereskedelmi útvonalak kötötték össze. Több tízezer évvel ezelőtt például egész Európát keresztül-kasul szabdalták a kereskedelmi útvonalak.


3. Például a Dél-Afrikában elterülő mai Lesotho királyság a modern időkben is termelt ki a Ngwenya-vasércbányából. De régészek az ércmező területén ősi bányákat tártak fel és arra a belátásra jutottak, hogy ott már 43 ezer (!) évvel ezelőtt kitermelés folyt! De hasonló a helyzet az óceánon túl is. A mai USA területén, Michigan államban 6 ezer évvel ezelőtt – vagyis Kr.e. 4 ezer körül – egy ismeretlen embercsoport 200 ezer tonna vörösrézércet bányászott ki külszíni fejtéssel.


4. Az egyiptomi Dendera egyik szentélyében zodiákus-rajzokat találtak. Ezek az égboltnak egy olyan állapotát ábrázolják, amelyet a Földről csak 215 ezer évvel ezelőtt láthattak az emberek! Itt persze felmerül a kérdés: vajon maguk az egyiptomiak – vagy az őseik – látták-e ezt, vagy ők is úgy kapták a rajzot valaki mástól.


5. Az 1900-as évek második felében, dél-afrikai bányászok sok száz fémgolyót találtak, melyeket a 2.8 milliárd évvel ezelőtt kialakult üledékes rétegben fedezték fel. Akkoriban pedig – a tudomány mai állása, vagy állítása szerint –értelmes élet nem létezett a Földön, és egyáltalán semmi nem élt a sekély tengerfenéken vegetáló növényeken kívül. Márpedig nem valószínű, hogy a fémgolyók maguktól jöttek létre.


6. 1891-ben egy Morisonville-i amerikai asszony, szénlapátolás közben, gazdagon díszített arany nyakláncra bukkant. A szénrögöt összetörve, először a középső láncszemek kerültek napvilágra, majd a nyaklánc mélyebben fekvő rétegei is. Vagyis a láncnak már a szén kialakulásakor, mintegy 200 millió évvel korábban ott kellett lennie.


7. A 20. század végén találták Skóciában azt a szöget, mely egy gránittömbbe volt beágyazódva. Ez az egyértelműen emberi kézzel készített fémszög, legalább 600 millió éves, ugyanannyi, mint az a fadarab, melyet hasonlóan kőbe ágyazódva találtak Németországban. 600 millió éve azonban még nem voltak fák, így érthetetlen, hogyan alakult ki.


8. A boszniai piramisok völgye négy ősi piramisból áll, és a Boszna termékeny völgyében található 40 kilométerre Szarajevótól észak-keleti irányban. Először 2005-ben Dr Semir Osmanagich fedezte fel, majd 8 évvel később a feltárásokat évről-évre folytatva azonosította is a négy piramist: a Nap piramisa (Pyramid of the Sun), Hold piramisa (Pyramid of the Moon), Sárkány piramisa (Pyramid of the Dragon), Szeretet piramisa (Pyramid of Love), a hozzájuk kapcsolódó ásatási területet, a Földanya Templomát (Temple of Mother Earth) és a felszín alatt körülbelül 6 négyzetkilométert behálózó járatrendszert (Ravne Tunnels).A központi Nap piramis – bosnyákul: Piramida Sunca – 420 méterével magasodik a levegőbe és több millió tonnát nyom. Összehasonlításképp Kheopsz nagy piramisa (Khufu) a Gíza fennsíkon mindössze 146 méter magas.

Az ez évi régészeti munka során felszínre került bizonyítékok arra fognak kényszeríteni minket, hogy újragondoljuk történelmünk és kultúránk fejlődésének azt az értelmezését amely csupán 9 000 évvel ezelőttre teszi kezdetét. A hatalmas méretekkel bíró Nap piramis a szén (C14) izotópos kormeghatározás alapján 29 200 éves. “A kapott kormeghatározás eredmények megfelelnek annak, amit vártunk.” Nyilatkozott Timothy Moon a vezető archeológus a felfedezésről. “Jelenleg tudásunk látóhatárán dolgozunk. Tudjuk, hogy az építmény a legutolsó jégkorszak előtt épült. Abban a korban, amikor fajunk a H. Sapiens Sapiens primitív vadászó gyűjtögető életmódot kellet, hogy folytasson. A felfedezésünk fenekestül forgatja fel ezt a gondolkodást, és az emberi faj történelmének újragondolását teszi szükségessé. Ez az ismeretlen kultúra magas fejlettségű művészetről és tudományról ad tanúbizonyságot, és egy olyan technológiáról, ami képes volt hatalmas méretű építményeket létrehozni.


Es meg sorolhatnam .... (ajanlatos kutatni es nem a vallas buvoleteben szemet hunyni kesz tenyeknek)

2014. máj. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!