Ha isten teremtett mindent ami most van, a világegyetemet is meg minden, akkor ő honnan van?
Isten létezése hit kérdése, létezését nem lehet mérésekkel cáfolni, vagy megerősíteni, ezért nem is várhatod, hogy tudományos magyarázatot kapj létezésére. Magyarázatot csak vallás adhat ilyen kérdésre. Keresztény vallás szerint Isten öröktől fogva létezik, őt nem teremtette senki.
Ha létezik Isten, akkor nincs semmi meglepő abban, hogy őt nem teremtette senki, ő létezett akkor is, amikor a világegyetem még nem volt.
Ha nem hiszel Istenben, akkor pedig ez nem cáfolat Isten létezésére, mert a hittel és a tudományos elméletekkel is tökéletesen összhangban van (nem vezet ellentmondásra) Isten öröktől való létezésének feltételezése.
A mi véges, idő és térbeli korlátok között lévő emberi tudatunkkal nehéz felfogni azt, hogy öröktől fogva mindörökké létezni.
Vagy a Világegyetem az, ami mindig is létezett
vagy pedig annak oka, akiről én azt hiszem, hogy Isten.
Ha a dolgok végső oka a Világegyetem nem rendelkezik időbeli kezdettel, hanem mindig is volt, az egy elég jó érv lenne a nyugati értelemben vett Isten fogalma ellen, tehát a kereszténység ellen is.
Néhány panteista jellegű keleti nézet, amelyek azt mondják, hogy Isten = a világmindenséggel akkor is fennmaradna, mert ezek szerint a nézetek szerint a világnak nincsen kezdete, hanem mindig is volt.
Jelen tudásunk szerint viszont eléggé valószínű, hogy a világegyetemnek VAN kezdete, és ez kb. 15 milliárd éve történt.
Ez pedig egy elég jó érv (bár kétségtelenül nem bizonyíték) Isten mellett.
üdv: 1 keresztény
A világegyetem, egy látható, és talán kibővített ismeretek beszerzése után, még ismerhető, felfogható is. (Bár talán ehhez picik vagyunk még, mi emberek.)
Tehát amennyiben létezik a teremtő erő, amit nevezzünk istennek, allah-nak, vagy bárminek? Akkor ő túlmutat a fizikai valóságunkon. Az már bizonyított, létező tény, hogy nem csak fizikai valóság van. Valóság, ami nem felel meg a mi fizikai, matematikai törvényeinknek.
Valahogy így kell elképzelni az ő létét. Legalábbis ez lehet első lépés. Ám egy fel nem deríthető világ fel nem derített teremtőjéről meglehet nehéz képet alkotni.
Higgy a csodákban, és bízz abban, hogy a világ nem csak szerves és nem szerves anyagokból áll.
Igen, nagyon jól írták le ezt a többiek, különösen a harmadik hozzászóló.
De azért vannak logikus következtetések ("észérvek") a bibliában Isten léte mellett, pl. a Róma 1:19-20. versei.
Ámde, nyilván nem pusztán azért hiszünk benne, mert "valószínű, hogy létezik", "kell lennie valakinek!"
Ilyenek is vannak, sőt vallásosnak tartják magukat, de megrekednek ezen a szinten.
Ez kevés! Ez inkább csak hiszékenység, vagy agnosztikus hozzá állás. Sok tudós is eljutott már arra a szintre, hogy "kell lennie valakinek odafenn", de ettől még nem válik hívővé!
Más tudósok, más emberek, pedig megfogadták a Biblia tanácsát, és közeledtek Istenhez, szoros személyes kapcsolatot alakítottak ki vele, és az a megtapasztalás és erő, ami ebből fakad, semmivel sem összehasonlítható!
De bárki is akar ilyen módon közeledni Istenhez, az a Szava alapján, a Szentíráson keresztül tegye!!
Akik ebben segíteni tudnak, azokon látszik, bizonyítják, hogy ismerik az Írásokat, már amennyire manapság ismerhető.
A Biblia arra buzdít, hogy
Elnézést az iménti félmondatért, én is csak most vettem észre
Ha ez itt maradt, akkor folytatom:
tehát arra buzdít a Biblia, hogy "győződjetek meg minden felöl"!!
Vannak hiteles irodalmak a teremtésről, az evolúciós elméletekről, az ősrobbanás hipotéziséről, stb-stb.
Ahhoz kell bölcsesség, hogy el tudd különíteni egymástól az igazat, a hamistól!
Minél inkább ismered a bibliát, annál inkább el tudod ezeket különíteni.
Egy ide illő vers:
"Mert oltalom a bölcsesség, mint ahogy a pénz is oltalom, de az ismeretnek az az előnye, hogy a bölcsesség életben tartja tulajdonosait."
(Prédikátor 7:12)
Egy kellően értelmesnek tűnő elmélet (a kronofilozófia, melynek része a dimenziógeometria is) szerint Isten maga a Létezés, egészen pontosan A Pontlétező.
Azért hívják így, mert a kutatás során arra jutottak, hogy a dolgokat bármitől megfoszthatjuk, csak a létezésétől nem, ergo kell lennie egy originális létezőnek, amely csupán egy pont, és csak az a tulajdonsága, hogy létezik, mert az maga a Létezés. Miután pedig ebből következik, hogy a világegyetem létrejötte előtt csak EZ létezett, elkezdtek azon gondolkodni, hogy akkor hogyan jöhetett létre ebből a világegyetem, és így egyrészt kijött egy nagyon részletes és gondos teremtéselmélet, amely jól összhangban áll a különböző szentiratok teremtéstörténeteivel, másrészt ténylegesen működő szerkentyűket is sikerült építeniük általa (pl. gravitációs távcső), melyek kb. a tudomány oldaláról is jó referenciának számít, így akár ez beillik egy egyesítőelméletnek is.
Mindenesetre a válasz ez alapján: Ő maga a Létezés, létezés pedig nem jöhetett létre a semmiből, hiszen a semmi definiciószinten nem létezik.
Itt egy egész könyv erről:
Vigyázat, huncut iromány, eleinte elbagatelizálja magát, ez egy szűrő benne. :)
És valahol a végén vannak képek a gravitációs távcsőről is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!