A bűn a kisértésnek, csábításnak való ellenállás hiányából vagy gyengeségéből származik. Akinek nincs elég önuralma az Istenhez való hűséghez, az gyenge jellemű.
2013. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
filoszmen meg szeretnél térni, hogy ilyen sok keresztény kérdést teszel fel? :)
2013. nov. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Szia!
Valószínű tévedésből. A Szentírás ugyanis egyértelműen fogalmaz: "A bűn pedig a törvényszegés" (1János 3,4). itt az eredeti szövegben az "anómia" szerepel, aminek ez a helyes forsítása.
A Szentírás szerint az Isten törvénye: a szeretet, a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája: „Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé.” (1Korinthus 10,24)
A bűn fogalmát így ragadhatjuk meg tehát egészen gyakorlatias módon: A bűn az önzés, az önmagunkért élés gondolkodásmódja és életformája.
Üdv. Péter
2013. nov. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Mert a bűn romboló, jellemet, testet,egészséget, szellemet.Ezért van a parancs:
1Móz 4,7
Hiszen, ha jól cselekszel, emelt fővel járhatsz; ha pedig nem jól cselekszel, a bűn az ajtó előtt leselkedik, és reád van vágyódása; de te uralkodjál rajta.
2013. nov. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Ahhoz, hogy bűnt kövess el, nem kell erősnek vagy bátornak lenned. Ahhoz kell erőfeszítés és erő, hogy ellen tudj állni a kísértéseknek. Talán ezért.
2013. nov. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 Tyler913 válasza:
Szerintem a kérdésfelvetés hibás,ugyanis szó szerint értelmezve arra lehetne következtetni,hogy a bűn a gyenge jellemű emberek sajátja,miközben az erős jellemű ember nem követ el bűnt. Holott ez nem így van.
Az egész keresztyén dogmatika arra épül fel,hogy az ember eredendően bűnös,és megváltásra szorul. Bármennyire is edzem a jellemem,betartom a világi és vallási törvényeket,nem vagyok tökéletes,nem tudom megváltani önmagam. A "bűn" nem egy-egy cselekedet,amelyről leszokva valaki bűntelenné válik,hanem az ember alapvető létállapota. Emberi testben nem tudunk úgy élni,hogy bűn nélkül valók legyünk,akármennyire is szeretnénk.
2013. nov. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
Amit egy keresztèny kísértésnek gondol én azt inkább olykor az akaratrő hiányának, olykor a jellem gyengeségének mondanék. Nem a Sátán (?) kísérti meg az embert, csak nincs elég akaratereje megtenni bizonyos dolgokat, amit tévesen külső hatásnak szeretne betudni, holott csak az ő döntése. Illetve a jellemgyengeséget ráfogja egy külső hatásra és a dolog el van intézve. Az élet egyik folyamatos törekvése nemcsak harc mások törekvései ellen, hanem törekvés az akaraterő és a jellem fejlesztésére. Ez az, ami valakinek nehéz, valakinek könnyebb, vannak kemény jellemek, vannak befolyásolhatóbbak. Ha valaki keményen megküzd az élet nehézségeivel, az jogosan nem fogadja el, hogy ő egy bűnös lélek, bármit tesz, az kevés egy láthatatlan lény szemében. Ilyen értelemben nincs értéke sok mindennek, ill. azáltal lesz értéke, amilyen alázattal van egy többezer éves könyv iránt.
2013. nov. 25. 12:24
8/9 anonim válasza:
A Bibliát nem kell mindig szó szerint értelmezni. Nincs benne szó arról, hogy a Sátán, a gonosz, vagy nevezzük akárminek, az ember cselekedetét úgy befolyásolta volna, hogy az ne tudott volna rajta változtatni. Csak kísért, és aki gyenge jellemű, és nem tud neki ellenállni, az esik bűnbe. De asszem eléggé túl van tárgyalva a dolog.
2013. nov. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Nem tudható biztosan de ez egy több ezer éves vallás biztos van rá oka de szerintem az első komment a helyes
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!