Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kinek mi az érve az egy élet...

Kinek mi az érve az egy élet mellett?

Figyelt kérdés
Illetve miért nem fogadja el a több életet? Ne keverjünk semmilyen tant, vagy vallást, csak logikusan gondolva miért utasítják el azt, hogy többször születhetünk le? Köszi.

2013. okt. 12. 21:49
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
69%
Vagy mindenkinek több élete van, vagy senkinek. Nem hisze, hogy néhányan emlékeznek más életekre, a többiek pedig nem. Ha pedig nincsenek emlékeink, akkor honnan tudhatjuk, hogy új életünk van? Meg ez mióta tart? Akkor a barlanglakó ősemberek élnek bennünk? Vagy csak a földművelők? Ez most az első, vagy már a sokadik a jelenlegi? Értelmetlen feltételezések, aminek ismét az emberi elmúlástól való félelem az alapja.
2013. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Még soha senki nem találkozott olyannal aki újraszületett. Pedig megfordult már a földön pár milliárd ember a kezdetek óta.
2013. okt. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ha valaku túlél egy katasztrófát, balesetet..., max. arra mondják, hogy újjászületett. Más nincs, csak a halál.
2013. okt. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

A filozófia és a vallás is szerintem pont azért tart ott,ahol tart,mert a több lelkes dolgot nehéz volt elhinniük az embereknek.

Ha csak a lélek születik újra,akkor ha a népesség szaporodik,honnan lesz lelke új embereknek,ha közben senki se halt meg. Ha az emberi lélek állati testben is lehet,akkor az állatok lelke hol van közben?

Ha a lélek több testben is lehet,akkor hogy van az,hogy ezek a testek külön időben születnek? stb..

2013. okt. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről beszèlsz? A filozófia nem foglalkozik ilyen hülyeségekkel, csak a vallások.
2013. okt. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Láttam van némi félre értés ezt a kérdést illetően.

A hinduk igen abszolút a kasztrendszer miatt találták ki ezt a reinkarnációs dolgot.

A buddhizmus egy fokkal érdekesebb vélekedés erről. A buddhisták nem ismernek el semmilyen végső szubsztanciát,sem istent, sem lelket. És felmerül itt a kérdés hogy akkor ugye mi inkarnálódik, pontosan: a semmi. Ezt azt jelenti hogy olyan hogy újra testesülés nincs és ez abszolút logikus szerintem. Mert így van is meg nincs is. Racionális példával élve ha gyerekeid vannak, bennük élsz tovább ez egy újraszületés,de természetesen meg is halsz és akkor valóban meg is halsz.És persze benned is édesanyád és édesapád és minden egyéb felmenőd benned él tovább.

Amúgy vannak ilyen hipnózisos "bizonyítékok" na most az mind egyszerű képzelgés. Vagyis mondjuk hogy lehetséges lenne, de van egy logikai buktató mindenki valahogy a múltjáról beszél. Na most bármely vallást nézhetsz nyugattól keletig,mindenhol isten és a lélek időn kívüli. Tehát a tested időbe vetett a lelked nem. Így simán kellene lenni egy rakás olyan beszámolónak hogy valaki 3000ben vagy 5000ben született meg "előző" életében. Vagy csak egy teljesen más környezetben már az is bőven elegendő lenne más fogalmi rendszerekben. De valahogy kísértetiesen mind filmes vagy töri klisés képzelet.

Szóval szerintem van reinkarnáció csak nem ennyire spirkón. Egész egyszerűen ha nincs utódod sem tűnik el az anyag amiből vagy csak mást fog onnantól szolgálni. Ami eltűnik a tudatod, de ha belegondolsz az is csak "délibáb" mert állandóan a múlt és jövő között ingadozol. És így kiváltképp érdekes: mi az illúzió a múlt és a jövő, vagy a jelen amit igazából nem tudsz tapasztalni, mert ahhoz hogy tapasztalj bármit is a múltból merítesz hogy akár felismerj egy autót, és aztán a reakciód eldöntésével megint csak a jövőbe helyezed a tudatod. Ez kivétel nélkül mindenre igaz. A halál kérdése ha veled történik szerintem annyira nem drámai, csak túl van stresszelve ezzel az ítélkezéssel menny pokollal meg miegymással.

2013. okt. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nekem nem világos, hogy hogy mitől lennék azonos egy másik, másik időintervalluumban létezett élőlénnyel, ha az ő "tudatából" semmi nem érhető el számomra. Ennyi erővel lehet, hogy egy afrikai kislánnyal vagy egy eszkimó apókával vagy egy newyorki csövessel is azonos vagyok, csak egyikünk sem tud róla. Lehet, hogy így van, de mégis mi ennek a jelentősége? Rám csak ennek az itteni, mostani "énemnek" van hatása. Persze tudom, a karma, de ha létezne ilyesmi, akkor az én szempontomból, ahogy itt és most megélem, az is egy ugyanolyan külső és rajtam kívül álló hatás, mint a villámcsapás vagy a gazdasági válság. Reagálok rá így vagy úgy, kell is reagálnom (ha nem reagálok az is reakció és annak is következményei vannak), de nem vagyok velük jobban azonos, mint a kekszeszacskóval itt mellettem. Ugyanígy a "következő életek" kedvéért fölösleges lenne bármin is erőlködnöm: az nekem pont annyira "fáj", mint bármelyik másik tök idegen ember élete a bolygó bármely pontján. (Az már tök másik kérdés, hogy én úgy képzelem, hogy a bolygó minden embere akkor járna legjobban, ha mindenki tekintettel lenne mindenkire, még ha ez utópia is.)
2013. okt. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

" miért utasítják el azt, hogy többször születhetünk le? ..."


...talán először azt a kérdést kéne megválaszolni, hogy "ki vagy te?"...és akkor én pontosan megválaszolom neked..és ezt viccen kívül mondom...nos???

2013. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nézzünk kicsit körül a bennünket körülvevő világban. Minden élőlény célja az utódnemzés, vagyis a fajfenntartás. Az ember szigorúan véve semmivel sem különb náluk, így tehát a mi életünk is arról kell, hogy szóljon. Születtünk, felnövekedtünk, gyermekeket nemzünk, felneveljük őket, s dolgunk végeztével távozunk. Csak éppen a hasikánk nehezen veszi be, hogy amikor meghalunk, a világ tudomást sem vesz róla, hanem ugyanúgy megy minden tovább, mintha mi sem történt volna. Ennek ellensúlyozására találtuk ki az örök életet, vagy a reinkarnációt. A reinkarnációnak állítólag az a célja, hogy egyre tökéletesebb életek során elérjük a nirvánát. Most ne foglalkozzunk azzal a ténnyel, hogy a tökéletes-t nem lehet fokozni, de az nemigen fér a fejembe, hogy ehhez mi a bánatnak kellene meghalni, leszületni, apáink-anyáink energiáit leszívva felnövekednünk, tanulni, dolgozni, gyereket nevelni, stb. Miért nem kaptunk egy olyan hosszú életet, amelyben tanulva hibáinkból, jóval kevesebb energia árán, a bolygónkat nem tönkretéve elérnénk a tökélyt?
2013. okt. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

"Miért nem kaptunk egy olyan hosszú életet,"

- erre jó válasz lehet az, h azért vagy itt, mert tapasztalnod kell. A tapasztalataid által fejlődsz. Egyik életedben megtapasztalod milyen nőnek lenni, a másikban, milyen férfinak. Megtapasztalod, milyen gazdagnak, milyen szegénynek, milyen ha bénultan születsz, milyen, ha olimpikon vagy. Egy életen belül nem tudunk mindent megtapasztalni. A másik, hogy sokan követhetnek el olyan hibát az életükben, ami rendkívül negatívan hat a későbbi éveikre, talán tönkre is teszik az egész életüket. A harmadik pedig az öngyilkosság, ha valaki véget vet az életének a szabad akarata által, akkor nem kaphat később még egy esélyt?

2013. okt. 17. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!