Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi ezt, hogy magyará...

Jehova Tanúi ezt, hogy magyarázzák? /Többi lent /

Figyelt kérdés

Tanítanak valamit,aztán pár év múpva megváltoztatják,majd vissza.

-A szodomai emberek feltámadása: 1879- Fel fognak támadni, 1952- Nem fognak feltámadni, 1965- Fel fognak támadni, 1988- Nem fognak feltámadni

- Az Úr kiléte a Róm 10:12-16- ban; 1903- ban Az Úr Jézus, 1940-ben, az Úr Jehova, 1978- az Úr Jézus , 1980 az Úr Jehova

A "felsőbb hatalmak" kiléte a Róm 13:1-ben. 1916 A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok; 1943 A "felsőbb hatalmak" Jehova Isten és Jézus, 1964 A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok.

1975-ban a Társulat azt tanította, hogy a magvető a mustármag példázatban (Mt 13) a Sátán,néhány hónappal később már a magvető Jézus.

1978-ban a Jel. 22:12-13-ban lévő " Alfát és Ómegát" Jehovával azonosította (Isten az Atya),de öt héttel később már Jézussal.

Emellett van képük ezt leírni: Őrtorony 1995 aug. 1. sz. " Jehova különösen az Őrtorony tanítói segédeszközönalapuló heti bibliatanulmányozás segítségével tanítja a népét."

Ha az élet bármilyen területén egy ember vagy szervezet ennyi összevisszaságot mondana enyhén szólva is hiteltelen lenne,sőt,hazugsággal vádolnák. Akkor most a Társaság hiteltelen,vagy hazudozó?



2013. okt. 6. 15:40
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
10%

Kedves Kérdező.

A Teremtő nincs ellene a tudománynak, ha az nem hátráltatja az élet előre haladását.

Sőt a Teremtő örök életre teremtette az agyat, így a végtelen sok dolgokat fedezhetett volna és fedezhet fel az ember ha nem ártalmas szándékkal használja.

A Teremtő mindig is szerette ha az imádói jól tanultak, de ugyanakkor nem szaladjon el a ló a két végletbe, hogy okosabbak akarnak lenni nála, mert úgy sem lehet, de buták se legyenek, mert azért adott agyat az embernek a végtelenségbe nyúló használattal, hogy használja.


Jelen pillanatban Isten nem akarja hogy az időnket a túl tanulásra használjuk, ezt rá érünk az új rendszerbe kiaknázni, mert ott egy örökké valóság áll a rendelkezésre,és ráadásul tökéletességben 100%-osan.

Persze ez azt sem jelenti, hogy maradjunk analfabéta buta emberek akik csak bólogatnak.

A jelenrendszerben meg kell találni a közép utat, mivel az idő rövidre van szabva és ebből a világrendszerből már nem sok van hátra.

Mert vannak dolgok amik elvonják a lényegről az ember figyelmét, és az idejét, és úgy fogja érni ezeket az embereket, mint a Noé idejében eljövő özönvíz.

ezért intette Jézus is éberségre az embereket.

S ezek nem azt jelenti hogy Isten buta tanulatlan állatokként éljünk ezért is vagyunk magasabb rendűek náluk, hogy gondolkozzunk, és használjuk azokat az érzéseinket, amiket az állatok csak ösztönből tesznek, nem szívből, vagy gondolatból.


A Tudománynak csak akkor mond ellen az élet forrása, ha az nem egyezik meg az Ő tudásával szándékával, és egyébként is jelenleg korlátok között van az ember ezen a téren, de még is felülakarja múlni Őt ami lehetetlenség. ezért mondja az, hogy neveti a Teremtő Őket, hiszen ki tudja jobban a tudományos hát terét a dolgoknak ha nem Ő.


Katy Weaver

2013. okt. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
0%

A kedves kérdező már a Biblia Istentől ihletettségét akarja cáfolni, pedig az ellenérve szerintem eléggé gyenge...


" Egy jövőt ismerő lénynek azt kellett volna mondani,

hogy most a filozófusokra ne hallgass, később pedig a tudomány képviselőire ne hallgass, ne hallgass az evolúció biológusokra, genetikusokra, ne higgy a kormeghatározási módszerekben...stb."


Először is a Biblia nem ellensége a tudománynak, te itt szándékosan egy kalap alá vettél biológusokat, genetikusokat, mint ha a Biblia minden állításuknak ellent mondana, pedig ez nem igaz, legfeljebb elméleteknek mond ellent.


Másodszor pedig minek íratta volna le a teremtő az általad említett igeverset úgy, ahogyan mondtad, ha egyszer mindenki számára nyílvánvaló, hogy mit kell a mai világban érteni "bölcsek" és "filozófusok" alatt?

2013. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
74%

Filoszmen, bocs, nem olvastam végig mindent az utolsó válaszom óta, csak feltűnt néhány dolog, ezekre reagálok.


1. Teljesen félreértelmezed, amit Katy idézett a Bibliából. Hogy szándékosan teszed-e ezt, vagy tényleg csak nem érted, azt én nem tudhatom; de egyik sem jó.

2. A JT-k között is vannak diplomások, értelmiségiek, bár tudomásom szerint valóban az átlagnál kevesebben. DE: azt szerintem te is nagyon jól tudod, hogy az értelmességnek, a tudásnak, a műveltségnek stb. NEM ezek az egyedüli fokmérői.

(Sőt, ha így megy tovább minden Magyarországon, mint az utóbbi években, akkor lassan a diplomák többsége is ugyanúgy el fog értéktelenedni, mint az érettségi bizonyítvány.)

Nem mellesleg neked milyen végzettséged is van?

3. És akkor mehetünk is tovább az egyik kommented alapján: Te miben voltál erős, gyors és sikeres? Te miben voltál átlag feletti, azaz mivel tudtál kiemelkedni a tömegből, a középszerűségből? Miben voltál kiváló, nagyszerű?

2013. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

István35!

A Bibliai kijelentések ellene vannak a tudománynak,hiszen le van írva. Az antik világban tudomány=filozófia. A filozófiaellenesség = tudományellenesség. Nem értem mit akarsz mondani a mai kor bölcseleteiről. A leírás az antik korra vonatkozott, mást nem lehet kiolvasni,de elmondhatnád mire gondolsz.

Berta W!

Hogy mire vittem? Szakmunkásképzőből indulva bölcsészkaron diplomáztam, emellett 87-óta sportolok, miközben a kereszténység ágai bemagyarázzák az embernek, hogy ne a tudással foglalkozz, meg az okoskodók tudása semmi Isten szemében, ...és egyéb szánalmas marhaságok. És sokan el is hiszik, hogy nem kell küzdeni, pedig ez a legfontosabb cél az emberi életben, túlnőni önmagunkon, határainkat feszegetni, de aki csak kényelmi játékra törekszik, ezt sosem fogja átélni.

2013. okt. 8. 20:28
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz tőlük soha választ kapni a kérdéseidre, és meggyőzni sem fogod tudni őket soha. Egy szekta tagjai, és ez kevés ahhoz hogy kiszakítsd őket ennek a karmaiból...

Azért nem hatásos állandóan támadóan fellépni velük szemben, mert ezzel pont csak erősíted azt a tévképzetet amit a fejükbe nyomtak a Gyülekezetben. Ami pedig abból áll, hogy vannak ők Isten oldalán, akik üldöztetés alatt állnak miattunk,akikről -ugyan nem mondják ki nyíltan-, úgy vélekednek rólunk mint akik Sátán oldalán állnak.

Persze engem is felháborít, a viselkedésük és az erőszakosságuk, akár élőben akár itt az interneten.

De ezzel csak a saját idődet pazarolod.

2013. okt. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
83%

Szóval bölcsész vagy. Vigyázz, a reáldiplomások meg ne tudják, mert ugyanúgy le fognak szólni, mint te másokat... :D

Majd ha lesz egy kis időd, akkor a többi kérdésemre is válaszolj, légy szíves. Igazán kíváncsi vagyok.


A mostani kis irományodhoz csak annyit, hogy légy szíves, gondolkozz el azon, hogy ha úgy lenne, ahogyan te állítod, akkor vajon miért van annyi diplomás keresztény. Például a személyes ismeretségi körömben is sokan: informatikusok, különböző mérnökök, orvosok, pedagógusok, közgazdászok stb.; ill. itt, a GYK-n is ismerek többeket. (Bár az utóbbi kb. egy évben már kevesen írnak/írunk, én is csak ritkán.)

Szerintem jobb lenne, ha a saját kis elképzelésed helyett a valóságot látnád. :)

2013. okt. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Kedves Berta!

Emellett diesel-mozdonyszerelő szakmám is van. A fő kèrdésem nem elképzelés, hanem tény, amit még mindig nem tudom, hogy lehet megmagyarázni?

2013. okt. 8. 22:14
 28/36 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!

Légyszíves magyarázd már el nekem, ez mit jelent nálad : " A Teremtő nincs ellene a tudománynak, ha az nem hátráltatja az élet előre haladását. "

Ha nincs ellene a tudományoknak, akkor segíti, ha igen, hogy? Az élet előre haladása? Hova halad az élet? Az életnek mi az általános célja, iránya, miért arra halad...? Ezek nekem olyan szofisztikus kijelentések, magyarázatra szoruló magyarázatok. A többihez egyenlőre hozzá sem tudok szólni, annyira döbbenetesek...

2013. okt. 8. 23:02
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

A "Szerintem jobb lenne, ha a saját kis elképzelésed helyett a valóságot látnád. :)" mondatom evidensen NEM a fő kérdésedre vonatkozott, hanem arra a kommentedre, amire reagáltam.


A fő kérdésedre pedig már a kiírás után pár órával megkaptad a választ (pont tőlem): a JT-k mindig mindent az "új világossággal" magyaráznak. Ezen nincs mit tovább rágódni.


És még mindig nem válaszoltál az előző kérdéseimre, pedig tényleg kíváncsi vagyok... Idemásolom a félreértések elkerülése végett: "Te miben voltál erős, gyors és sikeres? Te miben voltál átlag feletti, azaz mivel tudtál kiemelkedni a tömegből, a középszerűségből? Miben voltál kiváló, nagyszerű?"

Csak azért érdekel, mert ezeket hiányolod a keresztényektől.

2013. okt. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


A Bibliai kijelentések ellene vannak a tudománynak,hiszen le van írva. Az antik világban tudomány=filozófia."


A Bilia nem a tudomány ellen van, hanem az emberi okoskodás, bölcselkedés ellen, de ha már ennyire szereted ezt a témát, akkor nézzük meg mennyire állja meg mennyire állja meg a helyét a tudomány területén a Szentírás.


A csillagok és bolygók mozgásánál még alapvetőbb az, hogy a világegyetemben mindent törvények irányítanak, ilyen például a gravitáció törvénye. A legkorábbi nem bibliai utalás a fizikai törvényekre Püthagorasztól származik, aki úgy hitte, hogy a világegyetemet számokkal is meg lehet magyarázni. Kétezer évvel később Galilei, Kepler és Newton végül bebizonyította, hogy a dolgokat ésszerű törvények irányítják.


Jób könyvében olvashatunk a természet törvényeivel kapcsolatos legkorábbi bibliai utalásról. Időszámításunk előtt 1600 táján Isten ezt kérdezte Jóbtól: „Ismered-e az egek törvényeit? ” ( Jób 38:33). Jeremiás könyve — mely az i. e. hetedik századból származik — úgy utal Jehovára, mint aki „törvényt szabott a holdnak és a

csillagoknak”, illetve aki „az ég és a föld törvényeit” megalkotta ( Jeremiás 31:35; 33:25 ). Ezeknek a kijelentéseknek a fényében G. Rawlinson bibliamagyarázó ezt jegyezte meg: „Az anyagi világot

mindenütt átszövő törvényeket ugyanolyan erőteljesen bizonyítják a Biblia írói, mint a modern tudomány.”


Ha Püthagorasz állításait támpontnak tekintjük, akkor a Jób könyvében olvasható kijelentés ezer évvel megelőzte korát.


Nem elhanyagolható azomban a Bibli vízkörforgással kapcsolatos kijelentése sem. Egyszerű szavakkal a víz elpárolog a tengerből, felhőket alkot, csapadék formájában megöntözi a földet, és végül visszatér a tengerbe. A legrégibb nem bibliai utalás erre a körforgásra az i. e. IV. századból származik. Ám a bibliai kijelentések több száz évvel korábbiak. Salamon, Izrael királya például az i. e. XI. században ezt írta: „Minden téli patak a tengerbe folyik, ám a tenger mégsem telik meg. Ahonnan kiindulnak a téli patakok, oda is térnek vissza, hogy tovább

folyhassanak” (Prédikátor 1:7 ).


A Biblia úgy beszél Istenről, mint aki 'a semmire függesztette a földet’ ( Jób 26:7). Az i. e. 1600-ban — vagyis körülbelül e szavak elhangzásakor — rendelkezésre álló ismereteket tekintve kiemelkedő embernek kellett lennie annak, aki azt állította, hogy egy szilárd tárgyat fel lehet függeszteni az űrben fizikai alátámasztás nélkül. Ezzel ellentétben Arisztotelész elvetette az űr fogalmát, pedig ő több mint 1200 évvel később élt!


A zoológia területéhez tartozik, hogy a Mózes harmadik könyve a kérődző állatok közé sorolja a mezei nyulat. Ezt egy időben tudatlanságnak rótták fel, ám a tudomány azóta már megállapította, hogy a nyúl újra megemészti az eledelét.


Ezen kívül még sokat lehetne írni arról, hogy mennyire megállja a helyét ez a köny az orvostudomány és az egészségügy területén, például az orvostudomány manapság alapvető igazságként fogadja el azt a bibliai megállapítást, amely

szerint ’a hústest élete a vérben van’ ( 3Móz 17:11–14 ).


A mózesi törvény például azt is meghatározta, hogy mely állatokat, madarakat és halakat lehetett „tisztá”-nak tekinteni emberi fogyasztás szempontjából, és megtiltotta az egészségre ártalmas eledelek fogyasztását ( 3Móz 11. fejezet ) De nem elhanyagolhatóak a Mózes harmadik könyvében lévő betegek elkülönítéséről és a higiéniáról szóló törvények sem, melyeket az ókori Izrael kapott, amikor a körülöttük élő népek mit sem tudtak ezekről a kérdésekről.

2013. okt. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!