Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanúi ezt, hogy magyará...

Jehova Tanúi ezt, hogy magyarázzák? /Többi lent /

Figyelt kérdés

Tanítanak valamit,aztán pár év múpva megváltoztatják,majd vissza.

-A szodomai emberek feltámadása: 1879- Fel fognak támadni, 1952- Nem fognak feltámadni, 1965- Fel fognak támadni, 1988- Nem fognak feltámadni

- Az Úr kiléte a Róm 10:12-16- ban; 1903- ban Az Úr Jézus, 1940-ben, az Úr Jehova, 1978- az Úr Jézus , 1980 az Úr Jehova

A "felsőbb hatalmak" kiléte a Róm 13:1-ben. 1916 A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok; 1943 A "felsőbb hatalmak" Jehova Isten és Jézus, 1964 A "felsőbb hatalmak" a kormányzatok.

1975-ban a Társulat azt tanította, hogy a magvető a mustármag példázatban (Mt 13) a Sátán,néhány hónappal később már a magvető Jézus.

1978-ban a Jel. 22:12-13-ban lévő " Alfát és Ómegát" Jehovával azonosította (Isten az Atya),de öt héttel később már Jézussal.

Emellett van képük ezt leírni: Őrtorony 1995 aug. 1. sz. " Jehova különösen az Őrtorony tanítói segédeszközönalapuló heti bibliatanulmányozás segítségével tanítja a népét."

Ha az élet bármilyen területén egy ember vagy szervezet ennyi összevisszaságot mondana enyhén szólva is hiteltelen lenne,sőt,hazugsággal vádolnák. Akkor most a Társaság hiteltelen,vagy hazudozó?



2013. okt. 6. 15:40
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Hiteltelen az biztos. A tanúk persze ettől még lehetnek igaz és jó emberek. De túl sokat foglalkoznak azzal, amit utálnak. Még pedig a jóslással.
2013. okt. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%

Mindig minden változást az "új világosság"-gal magyaráznak.

De gyanús vagy te nekem, Filoszmen: szerintem ezt te is nagyon jól tudod, csak épp egy újabb vitát akartál. Sőt, még azt is meg merem kockáztatni, hogy te magad is voltál Tanú, vagy legalábbis jártál egy ideig abba a közösségbe...


U.i.: Írd le szépen tízszer: "Az írásjelek után szóközt kell ütni." :D

2013. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm,de nem mindig figyelek rá. ;-) Egyszer egy ismerősöm elrángatott kétszer,nagyon szánalmas volt. Az a buta ájtatoskodás,a sok cigány,akik örültek,hogy hetente egyszer ünneplőbe öltözhettek. Egyszerűen borzalom volt,hallgatták a sok ostobaságot,mindenki egyszerre bólogatott,mint a robotok,sehol egy kérdés,senki nem kritizált semmit. Tematikusan felépített,gondolkodásnak helye nincs,csak a birkaságnak.
2013. okt. 6. 19:39
 4/36 anonim ***** válasza:
0%
Az időjárás előrejelzés sem mindig jön be.
2013. okt. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
91%

"Tematikusan felépített,gondolkodásnak helye nincs,csak a birkaságnak."


Fizetni azért kellett, nem? Jaj, bocsánat a szóért: adakozni!:D

2013. okt. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
0%

Aki a rossz magot veti az Sátán, és aki a jó magot veti az Jézus.

A többire nem válaszolok, mert nem tudom a kérdésedet kinek tetted fel?

A Tanuknak, vagy mindenki másnak?

2013. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
79%

"Köszönöm,de nem mindig figyelek rá. ;-)"


Pontosabban: soha. Pedig kellene.

És ide nem kacsingatós smiley illik, hanem a szomorú vagy a pirulós.


"Egyszer egy ismerősöm elrángatott kétszer,nagyon szánalmas volt."


Most egyszer vagy kétszer? Döntsd már el... :D


"Az a buta ájtatoskodás"


Egy vallásos jellegű összejövetelen mégis mire számítottál, ha nem "ájtatoskodásra"?


"a sok cigány,akik örültek,hogy hetente egyszer ünneplőbe öltözhettek"


Ezt mégis miből gondolod, hogy ennyire biztosan állítod?


"Egyszerűen borzalom volt,hallgatták a sok ostobaságot,mindenki egyszerre bólogatott,mint a robotok,sehol egy kérdés,senki nem kritizált semmit."


Tehát te sem kérdeztél, és te sem kritizáltál semmit. Akkor mi is a probléma?


Még mielőtt meggyanúsítanál: nem vagyok JT, soha nem is voltam, és nem is leszek.

2013. okt. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes...én is voltam már gyülekezeteken kongresszusokon, de idő sem volt arra, hogy valaki fel tegye a kezéd. Jobban mondva volt, de nálunk úgy "oldották meg", hogy a társaság előtt nem szólították föl, hanem félrehívták...

Mind1 nem témával kapcsolatos...


A kérdéshez a hozzáfűzni valóm (bocsi, hogy nem vok JT, mert elvileg nekik szólt a kérdés) az, hogy még nem hallottak a "Farkast kiáltó fiú" -ról....annyi különbség azért van, hogy a végén nincs garancia arra, hogy igazuk lesz, de a hiteltelenséggel való vádakra, szerintem igenis rászolgáltak.

2013. okt. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Kedves Berta W.!

Eleget tettem az ismerősöm kérésének,de kétszer kellett résztvennem az összejövetelen.

Azért nem kritizáltam,mert nem akartam sem bunkó,sem tiszteletlen lenni,ha már egyszer elmentem.

az ott lévő romák meg ugyanúgy segélyen voltak,mint sokan,d felsőbbrendűnek hitték azt,hogy ők ott valami különlegesnek a részesei,legalábbis nekem ez jött le.

Lehet,hogy kivűl-belül ismerik a Bibliát,de átlag műveltségben átlag alattiak.

2013. okt. 6. 22:43
 10/36 anonim ***** válasza:
7%

Átlag alatti?

Hát elég szomorú ez az elbírálás.

tudod a biblia azt írja, hogy nem a gyorsaké a futás, és nem azoké az ismeret akik jól tanultak.

A Zsidó vallás vezetők, is lenézték az egyszerű embereket, Jézus pedig megmondta nekik hogy súlyos hiba ez, hiszen az apostolok némelyike sem volt az akkori szinten felső oktatásban részesítve.



Katy Weaver

2013. okt. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!