Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van bizonyíték ami cáfolná...

Van bizonyíték ami cáfolná Isten létét? Ha isten mindenható akkor lehetősége lett volna a gonoszság meg nem teremtésére?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 14:23
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Mit jelent "tökéletesnek" lenni szerinted? Ha azt, hogy nem tehetsz rosszat, akkor ez nem biológiai, szellemi tökéletesség,

hanem egy robotról beszélsz, mely csak a beprogramozott módon képes működni. Ha valami létezik, akkor kell léteznie annak is, ami szükséges ahhoz, hogy az a dolog létezzen.Az univerzum - a térben és időben létezők összessége - létezik.Te létezel, és te - legalábbis részben - anyag vagy. Ez azt is jelenti, hogy véges, korlátozott és változó létező vagy.Az igazság tulajdonképpen az értelemben rejlik.

2013. aug. 23. 18:25
 12/20 anonim ***** válasza:

"

Mit jelent "tökéletesnek" lenni szerinted? Ha azt, hogy nem tehetsz rosszat, akkor ez nem biológiai, szellemi tökéletesség

"

A tökéletes az, ami nem rossz. Az ember nem rossz, amig nem vállik azzá.

Tökéletes aki nem akar rosszat tenni és emiatt nem érzi magát robotnak és szolgának.

A fény létezik sötétség nélkül. Ha csak fény van, akkor nem ismered a sötétet, de a fény attól még létezik.


Anyag is lehetek, de az anyag több, mint aminek a depisebb materializmus hirdeti...

2013. aug. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Az univerzum - a térben és időben létezők összessége - létezik.és ebben benne van a sötétség az is anyag,mint a fény is
2013. aug. 23. 18:54
 14/20 anonim ***** válasza:

Mi a tér?

Mi az idő?

Mi a vákuum?

Mi a tömeg?

Mi az energia?

Mitől rezeg egy részecske?


A sötétség milyen anyag?

2013. aug. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Aki szerint nem Isten teremtette a gonoszságot:


Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem! Jer. 31,35.

2013. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
2013. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
46%

100x elmondtam, hogy nem teremtett gonoszat. Ez csak a dualisták mániája. Engem nem a másik ember pusztulása tesz boldoggá és nem is a sajátom. Íme a válaszom:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2013. aug. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
46%
A sötétség nem szükségszerű csak egy lehetőség.
2013. aug. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

"100x elmondtam, hogy nem teremtett gonoszat."


De hát, ha ő maga mondja? Vagy szerinted Isten hazudik? Vagy netán a Biblia? Lehet, hogy nem is létezik?

2013. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

a)

Egyenlőre minden cáfolja Isten vagy egyéb magasabb rendű intelligencia és hatalom létezését ami a homo sapiens azaz a gondolkodó ember fölött állna


Bár a szerintem nagy és rendkivűl jó kérdés az, hogy mit is várnánk az isteni megnyilvánulás részeként?


Ettől függetlenül a világ teremtődése amig nem világos teljesen az emberiség számára addig nem zárhatjuk ki az Isten vagy esetleges magasabb rendű intelligencia és hatalom létezését



b)

Ha Isten mindenható lenne akkor valószinűleg kizárhatná a gonoszt

Az embereknek két oldala van általában az egyik a fehér a másik meg a fekete mindenben és ez a két vélemény általában ellentétes és ebből adódnak a problémák némely emberek között

2013. szept. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!