Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van bizonyíték ami cáfolná...

Van bizonyíték ami cáfolná Isten létét? Ha isten mindenható akkor lehetősége lett volna a gonoszság meg nem teremtésére?

Figyelt kérdés

2013. aug. 23. 14:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Bizonyítékkal bizonyítani szokás, nem pedig cáfolni. Bizonyíték pedig nincs, ami alátámasztaná a létét, nemlétet pedig alava lahatatlan bizonyítani.


Ami pedig mindenható, az azt és úgy csinál, ahogy akar.

2013. aug. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:

Amiben hiszünk, azt nem bizonyítjuk. És nincs ilyen bizonyíték.

A gonoszságot nem Isten teremtette. Ez a sátán műve. A sátán alulmaradt a küzdelemben Jézus halálával, de küzd tovább. Azt a gonoszságot, azokat a bűnöket, amiknek mi, emberek vagyunk az okai, tulajdonképpen miért is lenne Istennek kötelező megszüntetni? Igyuk csak meg a levét! Ha Isten minden katasztrófát megakadályozna, hogy alakulna ki az emberekben a felelősség?

2013. aug. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

"A gonoszságot nem Isten teremtette. Ez a sátán műve. "


A jó és gonosz tudásának fáját mégsem ő helyezte el az Édenkertben.

Ha kiteszel egy üvegben mérget az asztal közepére, és a gyereked megissza, annak ellenére, hogy megtiltottad, kit fognak hibásnak tartani.

Nem Istennel van bajom, csak a bibliai istenképpel. Sajnos sokan nem tudják belátni, hogy ezer sebből vérzik.

2013. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

*kit fognak hibáztatni?

:)

2013. aug. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Valaminek a nem létét nem lehet bizonyítani. Maximum a létezését lehet.

Hogy bizonyítod be, hogy nincs botosjeti? Ugye, hogy sehogy.Ezek mind csak szavak. Semmi bizonyíték, azért hiszed, mert el akarod hinni.Kezdetben a teremtés nem volt ilyen és csak az ember lázadásával választotta út miatt lett ilyen, de ez is csak ideiglenesen.

2013. aug. 23. 14:52
 6/20 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Da Vinci kódot!Érdemes elgondolkozni, vagy legalábbis utána nézni a benne leírtaknak.Nem konkrétan Istent cáfolja meg, de elég sok dolog máshogy jön le, mint ami a bibliában le van írva.Én hívő ember vagyok, de utána néztem a leírtaknak. Én azóta is hívő vagyok, nem tudom megmagyarázni miért, talán mert így neveltek, vagy csak hinni akarok ezekben a dolgokban. Viszont azóta szkeptikus is vagyok.Az biztos hogy a Bibliában vannak "hazugságok", vagy szebben fogalmazva, szépítések...
2013. aug. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Igen sokszor tettek már fel ehhez hasonló kérdéseket.


Jehova azt a fát nem azért tette oda mert a gonoszságot létre akarta hozni. A fa azt szemléltette hogy megtartja azon jogát magának, hogy Ő az egyedüli jogos vezetője az emberiségnek akinek a tökéletes törvényei alatt békében örökké élhetnek az emberek.


Sátán nem ember volt, s Ő volt az első aki Isten ellen fordult, és az embereket is Ő vette rá a lázadásra.

Egy fizikai földi fa nem befolyásolhat egy angyali személyt akinek nem fizikai teste van.

Teljesen más motiválta, ezt kéretik megérteni.

az emberek és az angyalok is szabad akarattal lettek teremtve, hogy önként ismerjék el a Teremtő hatalmát.


Ők nem így döntöttek, azt állítják, jobb Isten nélkül.

Íme az eredmény.

De ez hamarosan változtatva lesz.


Katy Weaver

2013. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 sörpocak ***** válasza:
100%
Azt hozzá tenném, hogy csak olyan bizonyíték van/lesz ami a Bibliát cáfolja meg. Istent soha sem lehet megcáfolni, csak a róla alkotott ábrázolásokat, vagy írásokat.
2013. aug. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 titak ***** válasza:

Kérdésedben melyik Istenre gondolsz?

Igaz, hogy kézzelfogható bizonyíték nincs az isten/ek létezésére/nemlétére, de a sok élő és kihalt vallás alapján nehezen elképzelhető az "egy igaz Isten" létezése - és ezt akár bizonyítéknak is vehetjük.

2013. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Gonoszság és sötét erők nem léteznek, csak lények.

Azzal, hogy már nem egyetlen egy önálló lény létezik saját szabad akarattal, hanem kettő vagy több: lehetőség adódott, hogy a másik ellen cselekedjen.

Isten mindenható és meg fogja torolni a bűnt az ő igazságával. (csak akkor meg azért gonosz).

2013. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!