Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények, az alábbi...

Keresztények, az alábbi kérdésekre kérek választ?

Figyelt kérdés

- Isten mikor keletkezett és hogyan?

- Ha a napot a harmadik napon teremtette isten, akkor addig miben mérték a napokat?

- A bibliában miért nem említenek dinoszauruszokat, vagy más égitesteket?

- Hogy fért el egy olyan kicsi hajón Noé annyi állattal?

- Ha a mennyország a felhők felett van akkor miért nem látta még senki sem?


2013. júl. 26. 19:23
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
Isten az ószöv leihletésekor még nem gondolta, hogy pontosan kéne fogalmaznia ennek a sok prolinak, akik mi vagyunk. vagy aki leírta, félreértette, hogy napot mond-é vagy teremtési időszakot. Ki tudja már.
2013. júl. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
88%

Elégedett vagy, kedves kérdező?

Netántán tovább akarod bizonygatni hogy mennyire "hülyék" a hívők?

2013. júl. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Ezek elégtelen válaszok. Isten mindig is volt. Csak azt nem tudom,mire várt több,mint 8 milliárd évet,miután megteremtette az első csillaghalmazokat,és ugyan miért röpteti az Androméda galaxist felénk?Istennek a felhők fölötti rész és a mezoszféra alatt nem kicsi kissé,a világegyetem méretéhez képest? Ez vagy nagyon pici Isten,vagy nagyon vékony.Hajóépítő mérnökök már rég bizonyították,hogy ezzel a mérettel a kor bárkaformája úgy süllyedt volna el,mint a balta nyél nélkül. Sokan ostobán azt hiszik,hogy van egy focipálya hossz több emelettel és kész. Saját súlyától is összeroppant volna fából,ha pedig beépülnek a merevítő elemek,akkor egy cirkusznyi állatsereglet is épphogy elfért volna. Ez a bárka mese egy életképtelen ökörség és ezt bármelyik statikus bizonyítja. Na mi van még?Ha először volt a Föld,aztán a nap,hogy keringhetünk mi a Nap körül?
2013. júl. 27. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

A bitumen, aszfalt, kátrány és szurok kifejezéseket gyakran szinonimaként használják. A bitumen azonban egy gyűjtőnév, amellyel a kátrányban, szurokban és kőolajban is fellelhető, sötét színű, nehéz szénhidrogén-vegyületekre utalunk. A kátrány a fa termikus bomlása, valamint a szén és a tőzeg száraz desztillációja során képződő sötét, viszkózus anyag. A kátrány lepárlásakor visszamaradó félkemény anyag a szurok. A kátránynak és a szuroknak viszonylag alacsony a bitumentartalma.


A Biblia szintén igazolja, hogy az aszfaltot, illetve bitument fel lehet használni vízhatlanításra. Noé azt az utasítást kapta a bárka építésével kapcsolatban, hogy ’kívül-belül vonja be kátránnyal’ (1Mózes 6:14). És a 2Mózes 2:3 szerint a papiruszláda, amelybe Mózest tették, „bitumennel és szurokkal” volt


Richard Bliss professzor, azon szakértők egyike, akik a fát megvizsgálták, ezt mondta: „A Navarra által bemutatott faminta egy bitumenes szurokkal átitatott építési gerenda. Megfigyelhetők rajta csaplyukak és csapillesztések. Határozottan kézzel vágott és szögletesre alakított darab.” A fa korát mintegy négy-ötezer évre becsülik.


A bárkának három fedélzete volt, ami erősebbé tette a szerkezetét, és mintegy 8900 négyzetméterre növelte a teljes alapterületét. Az egész bárka gyantatartalmú — ennélfogva vízálló — fából, feltehetően ciprusból épült, és kívül-belül bevonták kátránnyal (1Mózes 6:14–16). A Bibliából nem derül ki, hogy Noé mivel erősítette egymáshoz a fadarabokat, de már az Özönvíz története előtt beszél réz- és vasszerszámok kovácsairól (1Mózes 4:22). Mindenesetre egyes fából készült hajók építésekor a mai napig faszegeket használnak.

A bárkában voltak rekeszek, az oldalán egy ajtó, és volt rajta egy egykönyöknyi magasságú cóhár, ami egy nyeregtető lehetett, alatta pedig valószínűleg nyílások sorakoztak, melyeken friss levegő és fény jutott be. Ámde Mózes első könyve nem említ hajógerincet, hajóorrot, sem vitorlákat, evezőket vagy kormánylapátokat. Megjegyzendő, hogy a „bárka” szó héber megfelelőjével utalnak arra a kosárra is, amelybe a csecsemő Mózest beletette az édesanyja, és amelyet bekent szurokkal, hogy fennmaradjon a Nílus vizén (2Mózes 2:3, 10).

Stabil építmény

A bárka hossza hatszorosa volt a szélességének, és tízszerese a magasságának. Számos modern hajónak hasonlók az arányai, bár a hosszúság és szélesség arányának megválasztásakor azt veszik figyelembe, hogy mekkora erőre van szükség a jármű meghajtásához. A bárkának viszont csak úsznia kellett a vízen. Vajon hogy bírta a terhelést?

Azt, ahogyan a hajók a szél és a hullámok hatására viselkednek, tengerálló képességnek nevezik. Ez is a jármű arányaival függ össze. A Biblia ecseteli az Özönvizet előidéző irdatlan esőzést, és azt is elmondja, hogy Isten később szelet támasztott (1Mózes 7:11, 12, 17–20; 8:1). A Szentírás nem részletezi, milyen erejük volt a hullámoknak és a szélnek, de feltételezhetjük, hogy erőteljesek és változékonyak voltak, ahogyan az ma is előfordul. Minél hosszabban és erősebben fúj a szél, annál magasabbak a hullámok, és annál nagyobb közöttük a távolság. Ráadásul ha volt valamiféle szeizmikus tevékenység, az is erős hullámzást okozhatott.

A bárka arányai hozzájárultak a stabilitásához, vagyis megakadályozták, hogy felboruljon. A szerkezete révén azokkal az erőkkel is képes volt megbirkózni, melyek miatt hosszában imbolygott volna a háborgó tengeren. A benne levő embereknek és állatoknak nagyon kellemetlen lett volna, ha a bárka túlságosan billeg, ami akkor történhetett volna, ha a jármű egyik vége újra meg újra felemelkedik a hullámok miatt, aztán visszacsapódik a vízbe. Az efféle imbolygás magát a hajót is nagyon próbára teszi. A szerkezetének elég erősnek kell lennie, hogy ne hajoljon meg középen, amikor mindkét végét egyszerre emelik fel a nagy hullámok. Ha viszont egy óriási hullám a közepén emeli meg a hajót, és a két végét semmi sem tartja, az orra és a fara legörbülhet. Isten azt mondta Noénak, hogy a hosszúság és a magasság aránya 10:1 legyen. Később a hajótervezők keserű tapasztalatok árán tanulták meg, hogy ez az arány teszi lehetővé, hogy egy hajó kibírjon egy effajta igénybevételt.


Ez kedves Barátom nem mese.


Katy Weaver

2013. júl. 27. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
De az,mégpedig az Ébredjetekben terjesztik az ilyeneket,mert màshol azonnal megcáfolnák. Kedves Katy! Délelőtt a Jehova Tanúi kérdésemben a közzétételemben pár dologra válaszolhatsz. Száp napot...
2013. júl. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Abban a korban a tengerparti népek már sok-sok ezer éve hajóztak,kereskedtek. Semmi újdonság nincs a hajózásról a Bibliában,amit már régóta ne tudtak volna. Tudományos kérdésekben NE az Ébredjetekből tájékozódj,mert az tévutakra visz,kérdezz meg egy anyagmérnököt. Fura,hogy az Ébredjetekbe szakemberek számításait nem teszik közzé,pedig az egyértelmű. Bár inkább érthető.
2013. júl. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

"Ha a napot a harmadik napon teremtette isten, akkor addig miben mérték a napokat?"

Hát izé.., nem akarok kötekedni, de kik mérték volna a napokat? A Napot, meg ilyeneket a negyedik napon csinálta Isten, az embert a hatodikon. Ezek szerint nem volt még ember a sötétségben aki méregette volna a napokat. Az ember már világosságban készült.

2013. júl. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ha nem volt Nap ,hogy lehet a 4. napon? Egy nap,egy Földforgás. Ha nincs nap,nincs egy nap sem. A Biblia íróinak inkább fantáziája,mint értelme volt.
2013. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Kedves keresztények, ha Isten valóban mindig létezett, akkor végtelen időnek kellett eltelni e pillanat és Isten keletkezése között, ezt ugye te sem gondolod komolyan? :D
2013. júl. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Filoszmen, meg az utolsó:

Ha Isten teremtette az időt, akkor áruljátok már el, mit lovagoltok az éveken? A ti feltételezésetek sem jobb, mert szerintetek a semmiből lett az idő. Ez még hülyébb elmélet, és erre vagytok büszkék?

A Nap csillagnak meg mi köze van még mindig ti ostobák a naphoz, a 24 órához? He? Ennyire nem vagytok tisztában azzal, hogy mi alapján mérjük a 24 órát?

Mellesleg a magyar nyelvben ugyanaz csak a Nap és a nap. Az angolban az egyik Sun, a másik pedig day. Márha van angol tudásotok.

2013. júl. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!