Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért pont a vallási-vallásos...

Granulátum kérdése:

Miért pont a vallási-vallásos diktatúrákban bíznak a legkevésbé az isteni igazságszolgáltatásban?

Figyelt kérdés

Elvileg úgy kéne, hogy egy nagyon vallásos államban egyáltalán ne legyen igazságszolgáltatás, hisz majd az Isten megbünteti aki bűnös.


Ehelyett az ókori Izráelben vagy a középkori Európában illetve a mai szélsőségesen iszlám államokban rendkívül brutális igazságszolgáltatás volt/van, ami szerintem megkérdőjelezi az Istenbe vetett bizalmukat, hisz átveszik a Büntető szerepét.

Csak akkor nem tudom, mi szükség van Végítéletre...



2013. febr. 8. 10:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
40%

Nem unjátok még ezt a sok vallási kérdést és társaikat?

Dolgozzátok már fel végre, hogy mi, emberek ló*art se tudunk... aki mégis azt állítja hogy tud, az is csak a saját illúzióit kergeti vagy úgy tesz mintha..

Teljesen mindegy hogy vallásosak vagy sem, ez nem fog változtatni azon hogy olyan sötétek mint az éjszaka. Sose voltunk igazán EMBEREK, és lassan már az állatok szintjét sem ütjük meg.

(És félreértés ne essék, nem gondolom hogy bármit is jobban tudnék másoknál, ez csak egy vélemény.)

2013. febr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az igazságszolgáltatásnak nem elsősorban az a feladata, hogy az egyes személyt megbüntessék, hanem hogy fenntartsák a társadalmi rendet, a közösség biztonságát.

Lehetne azon is vitatkozni, hogy mennyivel volt brutálisabb a középkori Európa igazságszolgáltatása, mint ma, de nem szabad elfelejteni, hogy akkor teljesen más volt a társadalmi rend. Akkor ha valaki nem volt keresztény, vagy eretnek volt, az egyenlő volt azzal, hogy veszélyes a társadalomra. Ma már nem így van, talán kicsit furcsa is a mi szemünkkel, de akkor a középkori egyház egyenlő volt a társadalommal.

Nem vagyok jogász, de úgy gondolom, hogy ekkor más volt a jogalkotás szokása is. Inkább az volt a lényeg, hogy minél elrettentőbb büntetések legyenek. Ránk ezek maradtak fönn, de érdemes lenne azt is megvizsgálni, hogy ezekből ténylegesen mennyit is hajtottak végre...

2013. febr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
A vallásokban miért kell logikát keresni?
2013. febr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 nagylzs ***** válasza:

Egyrészt nem értem honnan veszed, hogy egy diktatúrán belül kevésbé bíznak Istenben? Szerintem sosem készült statisztika az "Isteni igazságszolgáltatásba vetett bizalom mértékéről". De ha mégis akkor légyszi linkeld be, mert érdekel.


A másik hozzászólnivalóm, hogy a "vallásosság mértéke" is eléggé nehezen mérhető dolog. Vannak olyan országok/területek ahol nagy jelentősége van a hagyománynak, és az emberek többsége a társadalmi nyomás hatására lesz úgynevezett vallásos. De ez nem az a belülről jövő Istenbe vetett hit, hanem főleg a formaságokra hangsúlyt helyező, a másoktól különbözni félést kifejező életforma. Számomra nem egyértelmű, hogy egy ilyen külsőségeken alapuló "vallásosság" az nagyobb mértékben vallásosnak tekinthető, mint egy olyan ország polgárainál, akik szabadon választják meg a hitüket, és bár nem sok külső formai jele van a hitrendszerüknek, de nem külső nyomásra hanem belső meggyőződésből cselekednek. Nem hiszem hogy lenne olyan objektív módszer amivel mérni lehetne a vallásosság mértékét. Sőt, megfogalmazni is elég nehéz, hogy mi is lenne az.


Én például feltételezem, hogy egy olyan diktatúrában ahol a "vallás" is kötelező, és az eltérő hitrendszerrel rendelkezőket kiközösítik, megalázzák és nyomorba taszítják, ott sok ember nemcsak Isten igazságszolgáltatásában nem hisz, hanem talán Istenben sem.

2013. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
71%
Ennyi erővel kérdezhetnéd azt is, hogy a vallásos emberek miért mennek orvoshoz, miért nem bízzák Istenre a gyógyulást. A válasz mindkettőre ugyanaz.
2013. febr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elég kézenfekvő a válasz,azért,mert akik ezen vallások fején ülnek,maguk sem hisznek,nem bíznak az Isteni igazságszolgáltatásban.Ezért rendelkeznek önhatalmúlag,tetteiket Isten elrendelésével magyarázva.
2013. febr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szervusz


Csatlakozom Titus Paullo hozzá szólásához.

A bibliában pedig még magyarázat is van erre ami sok mindent elárul arról is kik azok akik Isten szándékának megvalósításában tevékenykednek ma.


(Róma 13:1-7) 13 Minden lélek rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől; a létező hatalmak Isten által állnak fenn a maguk viszonylagos állásában. 2 Aki tehát ellenszegül a hatalomnak, az Isten elrendezésével száll szembe; akik szembeszálltak azzal, ítéletet fognak magukra vonni. 3 Mert az uralkodóktól nem a jó, hanem a rossz tett miatt kell félni. Szeretnéd, ha nem kellene félned a hatalomtól? Mindig tegyél jót, és dicséreted lesz tőle; 4 mert Isten szolgája az neked, a javadra. Ha pedig a rosszat teszed, félj, mert nem hiába viseli a kardot; mert Isten szolgája az, bosszúálló, hogy haragot fejezzen ki azzal szemben, aki a rosszat gyakorolja. 5 Így tehát kényszerítő okotok van rá, hogy alárendeltségben legyetek, nemcsak e harag miatt, hanem a lelkiismeretetek miatt is. 6 Mert ezért fizettek adót is; mert Isten nyilvános szolgái ők, akik ezt a célt szolgálják állandóan. 7 Adjátok meg mindenkinek, ami megilleti, aki az adót kívánja meg, annak az adót, aki az illetéket, annak az illetéket, aki a félelmet, annak a félelmet, aki a tiszteletet, annak a tiszteletet.


Jehova ma még megengedi az emberi uralmakat, amíg lenem zárul a kérdés ami miatt majd Jézus fogja az emberi uralmakat felváltani


addig is minden kereszténynek be kell tartani a törvényeket amit az emberek állítottak el,...DE CSAK ADDIG

kell nekik engedelmeskedni az emberi törvényeknek amíg Isten törvényébe nem ütközik az Ő törvényük.


Mert a legfelsőbb hatalom az Jehováé, és ezért is írta Pál, hogy viszonylagos az állásuk, vagy is ideiglenes.


Ha az emberi törvények olyat kérnek amit Isten tilt akkor a keresztények Istennek engedelmeskednek még ha emberi szemszögből börtön is jár érte.

Vagy olyat akarnak tiltani amit Isten viszont parancsol akkor úgy szintén.

2013. febr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Bocsánatot kérek, javítok:

Titus Pullo a helyes neve.

És egy Biblia vers még:


(Cselekedetek 4:18-20) 18 Azzal hívatták őket, és megparancsolták nekik, hogy ne beszéljenek, és ne is tanítsanak sehol Jézus nevében. 19 Péter és János azonban ezt felelte nekik: „Hogy igazságos-e az Isten szemében inkább rátok hallgatni, semmint az Istenre, ítéljétek meg magatok. 20 Ám ami minket illet, nem hagyhatunk fel azzal, hogy beszéljünk azokról, amiket láttunk és hallottunk.”

2013. febr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az olyan társadalmakban, amelyeket maga a vallási közösség alkot, bíznak az isteni igazságszolgáltatásban, csak úgy érzik, hogy annak egy részét nekik kell végrehajtaniuk istenük rendeltetése szerint. A társadalomnak végrehajtó, és nem törvénykező szerepe van.
2013. febr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mivel akik vezetik ezeket a rendszereket,teljes mértékig tisztában vannak annak hazug mivoltával és emiatt nem bízzák a dolgokat a "véletlenre".
2013. febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!