Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateistákban milyen érzelmek...

Az ateistákban milyen érzelmeket kelt egy ilyen zene meghallgatása?

Figyelt kérdés

2013. jan. 27. 19:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én nem kedvelem a gregoriánt, de Bach és Handel egyházi zenéjét szeretem, és Verdi Requiem-jét méginkább.

Ezek a zenék gyönyörűek. Én nem Isten nagyszerűségét hallom ki belőlük, hanem az ember esendőségét-nyomorűságát-emelkedettségét.

2013. jan. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Engem ez konkrétan untatott, és azon gondolkodtam, hogy lakótársam tuti elmebetegnek néz, hogy ilyet hallgatok. De összességében nincs semmi bajom az itt belinkelt többi zenével. Van, amelyik kifejezetten tetszik.
2013. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi köze a zenei ízlésnek ahhoz hogy valaki hívő e vagy ateista. Bennem mint hívő kifejezetten unalmat és nemtetszést váltott ki. Talán ha néhány másodpercet tudtam belőle hallgatni. És akkor mi van? Nehogy már akkor én rossz ember legyek, vagy netán egy kisiklott hívő. Ugyan már. Ha tudnád milyen zenéket hallgatok a hajad égnek állna. Az hogy ki milyen zenét hallgat semmi köze ahhoz, hogy milyen a kapcsolata Istennel. Képzeld, nekem nagyon jó és harmonikus. Ez is a rasszizmus egy fajtája már, mert ha te nem szereted a katolikus kórusi zenét, vagy épp ellenkezőleg a metált a rockot vagy hardcore-t szereted akkor már egyenesen nem csak hívő nem lehetsz hanem sátánistának kiáltanak ki. Mondok én nektek valamit: Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
2013. jan. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező azt akarta kicsikarni, hogy hogy bírunk meghallgatni egy ilyen zenét úgy, hogy hitetlenek maradunk, de én sajnos az maradtam, bármilyen isteni zene is :DD
2013. jan. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

helló mindenki, én vagyok aki az előző sok zenét linkelte, remélem nem gond h beszúrok még egyet, kényszerem van rá h megosszam veletek http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=BRy7V71y-O4&feature=ends..

ha másért nem is, de az orgonáért hálás vagyok az egyháznak, imádom... <3

2013. jan. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Csak nyugodtan 15-ös, simán elfér itt akár több is. Ha ez téged boldoggá tesz, rajat.
2013. jan. 31. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
óóó igen, nagyon boldoggá tesz :D
2013. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
azért orgona akkor is lett volna, ha nincs egyház :D
2013. jan. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
persze, persze, tegnap kicsit utánaolvasgattam a történetének és valóban létezett már előbb is, pl rómaiak víziorgonája, de azért a barokk adott a hangszer fejlődésének egy nagy lökést ;)
2013. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!