Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényég = Sátánizmus?

Keresztényég = Sátánizmus?

Figyelt kérdés

Hogy mit értek ez alatt?

A kereszténység egyik fő jelképe a kereszt. Mi kapcsolódik a kereszthez? Azon halt meg jézus kínok között (Elvileg). Na most, ha a -tegyük fel- fiadat egy kalapáccsal ölik meg, akkor egy kalapácsot fogsz magadnál hordani, netán egy fejet amibe beleált egy kalapács? Lehet durva hasonlat, de én nem látok nagy különbséget egy ember, aki rá van szögezve egy keresztre és egy fejbe ált kalapács között (Mármint jelentésileg).

Lehet azzal jönni, hogy Jézus a mi bűneinkért halt meg. Ez még a leg fanatikusabb hívőnek is furcsa kell, hogy legyen. Igen csak erőltetett.

Rengeteg hasonló dolog van, például:

-Misék végén m-e-g-e-s-z-i-k (persze jelképesen) jézus testét (!!)

-A Misebor jelképesen Jézus vére (!)


Valamint ha valaki abban hisz, hogy egy lény/energia/ember/akármi mindenkit eltöröl a föld felszínéről, kivéve aki csak Ő benne hisz, az nem kicsit bizarr...

Jay Z, a sátánista repper (és még sokan mások) keresztet hordanak magukon,

amit "divattal" magyaráznak egyesek. Ez nem furcsa senkinek?


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden pap sátánista / akármi, mert nekem is vannak barátaim az egyházban (Nem a vezetők közül). Nekik nincs beleszólásuk az egyházba, fogalmuk sincs, hogy mit csinálnak. De ettől még emberileg sokkal jobbak mint az átlagember.


"Isten" áldjon...

[link]



(Nem vagyok ateista, semmi bajom a hittel (legyen az több, vagy egy istenben). Csupán az egyház(akat) bírálom)



2013. jan. 20. 13:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

"Keresztényég = Sátánizmus?"

Persze. És Fidesz x MSZP = Megszorítás^2

2013. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ülj le fiam, kettes!
2013. jan. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Remek válaszok, nyomós érvekkel!


Ha csak a betanult szöveget tudod, ne rontsd itt a levegőt.

2013. jan. 20. 14:02
 4/27 anonim ***** válasza:
21%

Tulajdonképpen az, egy misztikus baromság, ami az emberi tudatlanságra épített.

De Jézust a valóságban nem keresztre feszítették, hanem egy T alakú faoszlopra. A rómaiak nem csináltak fakereszteket, mivel felesleges a felső része.

Jézus pedig (ha egyáltalán létezett), egy tudatlan, felbújtó zsidó zabigyerek volt, akinek az anyja vagy egy prosti volt, vagy megerőszakolták.

A többi mesét utólag írták enyhén skizofrén egyének.

Ennyi a kereszténység, a világ egyik legtöbb emberáldozatát okozó vallás.

2013. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
30%
Te nem a kereszténységre gondolsz kérdező, hanem a katolikus egyházra.
2013. jan. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
70%

Sajnos a kedves kérdező alapdolgokkal nincs tisztában, úgyhogy igencsak hosszú lenne ezt megmagyarázni. Megpróbálom röviden, de előre szólok, ez így még félreérthető.

1. bűn zsoldja a halál

2. Krisztus meghalt helyettünk, így van lehetőségünk a mennybe jutni, bűneink megbánásával, és a későbbiekben nem elkövetésével. Így engednek ki a börtönből is: megfizeted az árat (ezt Krisztus megtette helyettünk), megbánás, ismétlési szándék hiánya).


Az, hogy Krisztus testét esszük, jelképezi, hogy belénk költözik.


A kereszt megváltásunk, jövendőbeli örök életünk jelképe. Mivel Jézus feltámadt, nem a halál részére emlékeztet minket, hanem az örök boldogságra.


A bűn zsoldja a halál. Ezt tudjuk. De mindenkinek van lehetősége a bűnbocsánatra, és akkor em törlődik el a föld színéről. Inkább az lenne a furcsa, ha örökké menne a szenvedés, ölés, harag, lopás, veszekedés, kiabálás, káromkodás. Az lenne a szörnyű, nem az, hogy ez egyszer véget ér.

2013. jan. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
55%

Az a baj, hogy alapfogalmakkal nem vagy tisztában, de valószínűleg nem te tehetsz róla, ma ezt nem tanítják sehol.


A kereszthez nem csak az kapcsolódik, hogy Jézus meghalt rajta kínok között, hanem az is, hogy ő ezzel megváltott mindenkit. A kereszt az örök élet jelképe. A kereszthalál önmagában nem áll meg, ha nincs utána a feltámadás.

A misebor nem jelképesen Jézus vére, hanem valóban az: titokzatosan, de valóságosan így van köztünk Jézus. Ehhez hit kell, hogy elfogadd. Azért "esszük meg", mert maga Jézus mondta, hogy aki eszi az én testemet és issza az én véremet, az benned marad és én feltámasztom őt az utolsó napon.

Jay Z, nem sátánista... De ha még az is lenne, akkor se a vallás és az Egyház tehetne arról, hogy valaki idióta jelképeket használ fel. A sátánizmus nem hisz személyes Istenben és istenekben. A sátánizmus azt mondja, hogy az ember csak egy faj az állatok közül, továbbá az egyéni érvényesülést hirdeti. Mindkettő ellentétben áll a kereszténység tanításával.

2013. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, bocsi rosszul fogalmaztam.

Nem a jelképet gondoltam idiótának, hanem úgy értettem, hogy valaki idióta EMBER jelképeket használ fel rossz célokra.

2013. jan. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül elég bizarr meginni valakinek a vérét, netán megenni...

Valamint Jézus hol mondta, hogy ezt kell tenni? Azért, mert az igaznak hitt bibliában le van írva, ezerszer meg lehet hamisítva.

2013. jan. 20. 16:16
 10/27 anonim ***** válasza:
honnan veszed hogy Jay Z sátánista???
2013. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!