Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten nevét soha nem szabad...

Isten nevét soha nem szabad kimondani?

Figyelt kérdés
Az is vétek, ha úgy köszönünk, hogy "Isten áldjon" ? Esetleg a jókívénságoknál...pl "Isten segélyen" ?

2012. júl. 23. 00:37
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
hmmm gondolkoztam ezen a menny pokol dolgon. Szal 310 en lehetnek a menybe vagy 144 ezren vagy 170 ajjj ez a sok fele info egy vallason belul. Szal no szex, no rock, konzerv kaja, ilyen szomszedok ( https://www.youtube.com/watch?v=V5aK_cYPcow ). Bannom is en ha ezek utan nem a mennybe hanem egyutt a pokolba ;)
2012. júl. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

^ Remélem, nem gondolod komolyan, hogy az a nő tényleg keresztény... Ritkán lehet ennyi hülyeséget hallani egyfolytában.

Ja, azért az Echo-mesetévé nagyjából ugyanez a szint, úgyhogy mégis. :D

2012. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

"Istennek nincs neve.

Szabad használni a nevét, ha helyesen használod."


Ez az érvelés rendkívül alapos kutatói munka eredménye lehet. Csak azt nem tudom, hogy az első vagy a második mondat az igaz a válaszoló szerint? Ha nincs neve, akkor mit szabad használni? A nem létező nevét?

2012. júl. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

:)

Ha te kedves #13 végeztél kutató munkát, vagy úgy gondolod, hogy e feladat elvégzése nélkül is tudod a helyes választ, akkor megkérlek téged és a felebarátaidat, hogy vezzesétek már le nekem, hogy hol van leírva a Bibliában Isten pontos neve, amit ő mondott az embereknek és nem más.

Gondoltam, hogy majd csak azután fogok válaszolni, ha ezt megtetted nekem, bár meggondoltam magam, de még sem válaszolok, mert azzal befolyásolhatnálak.

2012. júl. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Isten :természetfeletti erő ,amely hatalmasabb mindennél ,egyetlen és Igaz.


Isten:nevét szádra hiába ne vedd!Mert ő a hatalmasság Istene és dicsőség atyja...


Isten:Haragos a gonoszságra,de mindenekfelett Igazságos...

2012. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
"Az Úr, atyáitok Istene, Ábrahám Istene, Izsák Istene és Jákob Istene küldött engem hozzátok. Ez az én nevem mindörökre, és így szólítsatok meg engem nemzedékről nemzedékre!" (2Móz.3:15).
2012. júl. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól írta valaki, hogy természetesen Istenhez szólni kell, legalábbis a keresztények, hívők, Istenfélők másképp hogy imádkoznának például Istenhez? Isten nevét hiába szádva

ne vedd, ez azt jelenti, számomra egyértelmű módon, hogy ha nincs szükség Őt emlegetni, ne tegyük, főleg és kiváltképpen ne sértő módon, tehát Őt sértve - az már nagyobb bűn. Az Isten szó nálunk a legelterjedtebb, de sok-sok szinonímája van: Mindenható, Jehova, Jahve, Teremtő, Örökkévaló - ezek a Bibliában is benne vannak több helyen. Én forgatom a Bibliát, minden reggel olvasok belőle és van egy másik könyvem, abban minden reggel egy bátorító történet vagy gondolatsor van egy igéhez kapcsolódva leírva. Tehát nyugodtan imádkozhattok Istenhez, és úgy nevezhetitek, ahogy kedvetek tartja, vagy ami nektek legjobban tetszik. Jézus azt mondta: Abbá, Atyám! Ez a legbensőségesebb megszólítás, valami olyasmit jelent magyarul: Apu, Apa, Apukám! Imádkozzatok szüntelen, ahogy Pál is mondta, mert Ő nagyon szeret Titeket, mindenkiért adta egyszülött Fiát, Jézus Krisztust, hogy mi élhessünk egy örök életen át, ha elfogadjuk ezt az értünk hozott, kimondhatatlan áldozatot...

2012. júl. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Sziasztok látom mindenki megtartotta jó kedvét.:)))))):Đ


Egyet azért nem értettem mi köze van ehhez Mubaraknak, vagy Castrónak, az biztos viszont hogy Sztálin paranoiás beteg volt szegény, mert azért gyilkolászott össze-vissza.



Nos valaki kérte, hogy írjuk meg hol található a teremtő neve a bibliában.

Kedves testvérem Imre, levezette hogy ez lehetetlen, mert a katolikus és egyéb fordításokból, kihagyták s ezt még a fordítók a bevezetőben be is ismerik hogy szándékosan hagyták tették.

így további erőt adnak ahhoz, hogy Jézust össze keverjék, vagy eggyé tegyék a teremtővel, s így a háromság marad a dogma


Persze a 2000-es év előtt fordított és közre adott Károli Gáspár fordításban még kb. 9x benne van ez a név, Károli is csak egy két helyre tette bele.


Zsoltárok 83:19,

2Mózes 6:3

2Mózes 15:3

Ézsaiás 26:4

Most nem jut több az eszembe, valahova felírtam de nem találom a papirt.

2012. júl. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

@ 18:


A _pontos_ név levezetését kérte a válaszoló. Azt szerintem már sokan tudják, hogy a Károliban is a Jehova alak szerepel; a Zsoltárok 83:19-et még én is tudom már fejből. :D


Itt szerintem a hangsúly azon van, hogy a héber szövegekben a JHVH tetragramma volt, aminek az eredeti kiejtését nem lehet tudni pontosan; nem pedig a Jahve vagy a Jehova formák.

2012. júl. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

És ha egy név eredeti kiejtését nem ismerjük, akkor az a szokás, hogy nem használjuk az elterjedt formáiban?


Valamint a fent idézett versben Jehova azt szavatolta, hogy változatlan formában és kiejtésben őrzi meg a nevét örökké, vagy elfogadta a héber, és más nyelvek sajátosságaiból és a negatív emberi szellemből származó következményeket, és a ma használatos nyelveken, a sokféle kiejtést elismeri?

2012. júl. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!