Ha a tudas fajanak gyumolcse bun. A tudas bun? Vagy csak az amit a tudas ad?
Na tisztázzuk.
NEM a tudés fája,hanem a JÓ ÉS ROSSZ TUDÁSÁNAK FÁJA.
Nem a gyümölcse bűn,hanem ha MEGESZED,és NEM azért mert a tudás bűn,hanem mert a gyümölcs megevése által NEM tudsz majd különbséget tenni a jó és a rossz között.
*** w11 1/1 7–8. o. Valóban létezett az Éden-kert? ***
3. A tudás fája és az élet fája csak mesebeli fák.
A teremtési beszámoló valójában sehol sem írja, hogy ezeknek a fáknak bármilyen különleges vagy természetfölötti erejük lett volna. Ezek valódi fák voltak, melyeket Jehova szimbolikus jelentéssel ruházott fel.
Időnként az emberek is tesznek ilyesmit, nem igaz? Nézzünk egy példát: Egy nagyszabású versenyen a résztvevők azért küzdenek, hogy megszerezzék az aranyérmet. De nem azért akarják elnyerni, mert aranyból készült, és nagy értéke van, hanem mert a győzelmet jelképezi. Vagy egy másik példa: Számos uralkodó a jogarral és a koronával jelképezte az uralkodói hatalmát.
Mit jelképezett akkor a két fa? Sokféle bonyolult elképzelés született erről. Pedig az igazság egyszerű, bár komoly súlya van. A jó és rossz tudásának a fája olyan kiváltságot szemléltetett, mellyel csakis Isten rendelkezik: egyedül neki van joga eldönteni, mi a jó, és mi a rossz (Jeremiás 10:23). Ezért hát nem csoda, hogy bűn volt lopni erről a fáról. Az élet fája pedig egy olyan ajándékot jelképezett, melyet csakis Isten adhat: az örök életet (Róma 6:23).
(Jeremiás 10:23, 24) 23 Jól tudom, ó, Jehova, hogy a földi embernek nincs hatalmában az ő útja. Még csak lépteit sem irányíthatja a járókelő ember.
(Róma 6:23) 23 Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által.
Nos a teremtő isten egy csodálatos szervet adott az embernek, amit még a tudósok sem igazán fejtettek meg.
És ez a mi kis agyacskánk.
Rengeteg mindent tudtunk volna bűnbe esés nélkül is feltalálni, hiszen a tökéletlen agyunkkal miket tudunk kreálni.
Nem kellett volna ehhez bűnbe esés.
Sőt a bűnbe esés nélkül valószínű olyan dolgokat fejlesztettünk volna ki, amit ma fel sem fognánk.
A teremtő valóban nem robotokat teremtett, és ha engedi a bűnös emberiségnek fejleszteni a tudását amit sajnos sokszor rosszra használ fel, mennyivel inkább engedte volna ezt tökéletes egészséges keretek közt.
Az első válaszolóval értek egyet. :)
A legfőbb bűn az volt, hogy Isten mondta Ádámnak és Évának, hogy ne egyenek arról a fáról, bármelyikről lehet csak arról nem. De ők ellenszegültek Istennek.
"Nem a tudás fájának a gyümölcse a bűn, hanem az volt bűn, hogy illetéktelenül vették el olyanok, akik még nem voltak érettek rá. Ugyanis a tudás kétélű fegyver, és megfelelő bölcsesség nélkül az emberek vagyon és hatalomszerzésre használják, illetve, hogy egymást kiirtsák."
Pl bizonyos istensegekre hivatkozva ?
A tudás megszerzése nem bűn, hanem isten szemszögéből nézve katasztrófa.
A tudatlan emberek jobban irányíthatóak vallásilag.
A tudomány pedig ráébreszti az embereket, hogy nincs szükségük istenre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!