Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért tapasztalható, hogy sok...

Miért tapasztalható, hogy sok ősi vallást, amit ma mar nem a jelenkorban lekezelnek, illetve helytelenül felhasználnak, megmásítanak, meseként kezelnek?

Figyelt kérdés

Teszem azt Anubiszt gyakran egy világot leigázó szupergonosztevőként ábrázolják filmekben, annak ellenére hogy mitológiai jelleme jó, a holtak kegyelmes oltalmazója volt!


Nem egy videó játékokban és filmben a görög mitológiai istenségeket is kifordították eredeti jelemükből, pl God of War


A suliban ezek a mitológiai történetek nem kapjak meg az őket megérdemlő vallási tiszteletet, annak tudatában sem hogy ezek mar nem aktív vallások.


Ha mondjuk egy ma is aktív vallás istenségével tennék meg ugyanezt, hogy pl Isten break táncot jár, vagy Krisna DJ pultnál van, nem hinném hogy jól esne ez sokaknak


Mi a véleményetek?


2012. máj. 29. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálhatnak God of wart mert már senki se gyakorolja a görög vallást nincs ki pereljen. Hidd el biztos készülne olyan játék vagy film amibe Jézus megbosszulná azt amit az emberek tettek vele ha nem lenne a sok érzékeny szívű aki már perelne(vagy rosszabb). Nincs ebbe semmi különös az emberek érzékenyek a vallásukra lehet,hogy pár száz év múlva már a mostani történek lesznek csak mítoszok.
2012. máj. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

20:40


Egyetértek veled! A vallásra valóban érzékenyek az emberek, miképpen én sem örülnék ha az én vallásom istenségeit alázná megy valaki egy filmben, játékban vagy egyébben

2012. máj. 29. 20:45
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy csomó olyan paródia, mese van, ami a keresztény vallást parodizálja ki.

Az ókori vallásokat pedig azért másítják, mert 1. nem voltunk ott és rengeteg dolgot nem tudunk, 2. mert az emberek fantáziáját sokkal jobban megmozgatja, mint a mai vallások.

Ilyenek pl. a történelmi rejtélyek, ahol pl. az egyiptomi isteneket hódító földönkívülieknek állítják be (Csillagkapu sorozat), vagy egy elveszett világ leszármazottainak (ie. 10000). Ez szerintem egyáltalán nem tiszteletlenség, szimplán valakinek nagy a fantáziája és attól még nem veszít a tekintélyéből a vallás, hisz attól még létezett, ezt nem kérdőjelezi meg.

2012. máj. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Granulátum ***** válasza:
Máskülönben az isteneket nem kell lesajnálni, ha léteznek, nem olyan sértődősek mint a sivatagi "kollégájuk".
2012. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Srapnel ***** válasza:

A válasz meglepően pofonegyszerű és prózai, már ami a megmásítást illeti:


Az embernek véges ideje van (pár évtized) és véges sebességgel tud információt befogadni (olvasni/tanulni). Ebből pedig az következik, hogy a világ összes leírt szövegét fizikai képtelenség elolvasni és ezért megjegyezni is. Ebből pedig az következik, hogy nem mindenkinek van ideje (kedve) az összes régi mítoszt elolvasni, csak azért, hogy egy film cselekménye illeszkedjen hozzá. Igazából nem is kell. Mese a mítosz is, meg a mai filmek is. Ezek nem természettudományok, hogy szorosan passzolni kell mindennek mindenhez.

2012. máj. 31. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező ahány ember, ahány körösségi szellem, annyifélében hisznek az emberek.


A múlt írott öröksége, többnyire valakiknek a megtapasztalásai nyomán születtek amit az utókor emberei lejegyeztek, kiegészítettek, kerek egésszé a fantáziájukkal.-- így születtek a régi hitvilágokból a különböző vallások és váltak a különböző hitvilágok filmek témájává.

2013. szept. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!