Erre vezet a multikulti (Krisztus előtt / után elhagyása)?
Ezek meghülyültek?
A BBC vallásügyi osztályának vezetője Akil Achmad. Az ő döntése alapján a BBC többet nem fogja használni a Krisztus előtt (BC) illetve a Krisztus után (AD = anno domini = az Ur xxx esztendejeben) kifejezéseket, mert ez sérti az Angliában élő vallasi kisebbségeket. Helyettük a " Common Era and Before Common Era" (közös idő és közös idő előtt) kifejezéseket vezetik be.
Az " University Challenge " es az "In Our Time" programokat már ennek a határozatnak a jegyében készitették el.
"Rossz poén volt"
- Én is erre gondoltam, amikor a kérdésedet olvastam.
"Engem nem az zavar, ha valaki, azt mondja, hogy Krisztus előtt tízben, hanem az, ha azt mondja, időszámításunk után 2000-ben. Mi az, hogy időszámításunk után? :O"
- Ilyet az általános iskolások, illetve a tanulatlanok mondanak. Helyesen: időszámításunk szerint.
Sziasztok!
Irigylem az angolokat, hogy ez a legnagyobb problémájuk. Valaki nagyon ráér, ha ilyenekkel foglalkozik, hogy miért azt mondja be a rádió, hog Krisztus előtt, vagy Krisztus után.
Valaki nagyon erőszakos volt, aztán kiharcolta, hogy ezt változtassák meg, ez még nem olyan nagy probléma legalábbis szerintem.
a nagy probléma szerintem az lenne, ha Angliában polgárháború törne ki, amire sztem nagy esély lesz ötven éven belül, mert annyira el fog mérgesedni a kisebbségi kérdés, vagy az lenne nagy probléma, ha Angliában bevezetnék a Saríát. Nem nekem lenne probléma, mert én
nem ott élek, hanem azoknak, akik ott élnek.
A kisebbségi kérdésekre sürgősen kellene találni valamilyen civilizált megoldást, mert az lesz a vége, hogy háborús hullám fog végigsöpörni Európán, polgárháborúk fogják taccsravágni az európai gazdaságot.
Nekem nem probléma, mert fogom a cuccom, és elhúzok innen az Usa-ba, ha itt háborúk törnének ki, de nem mindenki teheti meg, hogy elmenjen másik kontinensre.
zóval, ezen kéne gondolkodni sztem.
Üdv: 29/L
Idiotizmus felsőfokon.
Ez olyan, mint nálunk a szocialista korszakban, amikor a Kr. e., Kr. u. megjelölés helyett az időszámításunk előtt (i. e.), időszámításunk szerint (i. sz.) jelöléseket kellett kötelezően használni.
Ha tetszik, ha nem; a mi időszámításunk kiinduló dátuma Krisztus feltételezett születésének időpontja. Nem értem, hogyan lehet már ebből is problémát csinálni?
És ennek semmi köze ahhoz, hogy valaki vallásos-e vagy sem. Én sem vagyok hívő, a rendszerváltás egyik nagy csalódása számomra, hogy megint visszajött ez a papokkal, egyházakkal megvert világ.
19:46
Minden sz@r ami nyugaton keletkezik, az előbb-utóbb lefolyik hozzánk is...
Szerintem ez nem egy könnyen megválaszolható kérdés, mivel maga a téma sem egyszerű.
Nagyon röviden:
1. Nem zavarna, ha csak azt veszem alapul, hogy Jézus Krisztus valódi születési éve a kutatók szerint
i. e. 4 vagy i. e. 7 lehetett.
Bocsi, ha valaki érzékeny erre, de ez elég furán néz ki: Jézus a Krisztus előtti 4. v. 7. évben született. :)
Én magam is inkább az i.e. és i. sz. formát használom többnyire, pedig keresztény vagyok.
2. De mégis zavaró a döntés, mégpedig a háttere miatt. Ha úgy akarom, akkor vallási semlegességre törekvés, de ha másképp, akkor meg iszlám térhódítás.
Valóban furcsa, sőt, felháborító, hogy lassan már több joga lesz Európában az iszlám bevándorlóknak, mint az "őslakos" keresztényeknek... Ugyanakkor pedig azokban az országokban, ahol az iszlám az uralkodó, nemhogy jogaik nincsenek a keresztényeknek, hanem igencsak folyik az üldözésük, akár a halálos ítéletig is...
Nem tudom, olvastátok-e a kapcsolódó cikkeket, melyeket ajánlanak; szerintem érdemes. Bemásolom, hogy ne kelljen keresgélni:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!