Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyházi iskolai történelemórák?

Egyházi iskolai történelemórák?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolai történelemórákon van szó dinoszauruszokról és elő-ősemberekről, vagy még mindig Ádám és Évával tömik a fejeket?
2011. szept. 14. 18:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
72%

"Ez nem meglepő amúgy, mivel a katolikus egyház elfogadja az evoluciós elméletet."


Nem szabad elfogadnia, mert ellenkezik az alapvető hittételekkel.

2011. szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
69%

Sziasztok :)


Mivel nem magyar nyelvü billentyüzetröl irok, nézzétek el nekem ezt a pàr helyesiräsi hibàt...


Nos szeretném leirni a véleményem. Péterrel egyetértek, amit példàul a 13:21-es vàlaszàban irt, nagyszerü levezetés. Pàl egyértelmüen mondja a "bün zsoldja halàl" (Roma 6,23), màrpedig ha az ember evolucioval jött létre, akkor ennek az igének semmi értelme, mert az evolucio szerint a halàl az élet természetes velejàroja, a Biblia szerint pedig a bün következménye.


Ha valaki az evoluciot fogadja el a Teremtés helyett, és kereszténynek valja magàt, akkor nem tudom hogy vajon mennyire hisz abban, hogy Isten a földet majd ujjà fogja teremteni?(Jel 21,5). A Szentiràs szerint Isten a puszta szavàval teremtett, ez a képesség pedig - miszerint Isten a szavàval képes elérni valamit - Jézus Krisztus földi szolgàlata alatt is megnyilvànult példàul a Kapernaumi szàzadosnàl (Màté 8,8) Akkor egy olyan ember aki kereszténynek valja magàt, és Egyhàzi iskolàban tanit az evolucio miatt ezt sem hiszi el? Màrpedig hit nélkül Istennek lehetetlen tetszeni.(Zsid 11,6)


Sokan nemtudjàk, viszont tény, hogy Isten elöre jelezte azt, hogy az emberek korunkban nem fognak hinni majd a Teremtésben. Péter apostol példàul igy jövendöl:


"Tudván először azt, hogy az utolsó időben csúfolkodók támadnak, a kik saját kívánságaik szerint járnak, És ezt mondják: Hol van az ő eljövetelének ígérete? Mert a mióta az atyák elhunytak, minden azonképen marad a teremtés kezdetétől fogva. Mert kész-akarva nem tudják azt, hogy egek régtől fogva voltak, és föld, mely vízből és víz által állott elő az Isten szavára; (2Pét 3,3-5)


Amit nem értek még, azok a kreacionista-evolucionista vitàk. Egy hivö embernek nem értem miért kell azt kutatni amelyet Isten nem jelentett ki. Pàl apostol egyértelmüen ràmutat arra, hogy hit àltal fogadhatjuk el a teremtést(Zsid 11,3) Az ember nem rendelkezik olyan különleges képességekkel mint Isten, következésképp nem is mindent érthet meg. Maga Jézus is ràmutat arra, hogy vannak olyan isteni dolgok melyeket mi emberek nem érthetünk meg:


(Jn 16,12) Még sok mondani valóm van hozzátok, de most el nem hordozhatjátok.


Isten viszont ennek ellenére nem vàrja el az embertöl azt, hogy bizonyiték nélkül higyjen. Vannak olyan dolgok, amikbe Isten beavat minket, ilyen példàul a Jelenések könyvébe foglalt làtomàsok, amelyek teljesen nyitottak a megértésre, és ezàltal tanui lehetünk Isten csodàlatos elörelàtàsànak:


"Jézus Krisztus kijelentése, a melyet adott néki az Isten, hogy megmutassa az ő szolgáinak, a miknek meg kell lenniök hamar" (Jel 1,1)


Ezek utàn pedig bàtran vallom azt, hogy Isten teremtette a vilàgot ugy, ahogyan azt a Szentiràs bemutatja (^_^)

2011. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

Az igazi részét(dinoszauruszos, ősemberes dolgot) is meg a isteneset is tanítják (sajnos).

legalábbis nekünk igen. (13/L)

2011. szept. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ha én lennék az oktatási miniszter kihagynám ezeket a dolgokat, mert hazugságok. Ahogyan a történelem óra is az, dehát valamiből érettségizni kell. Pl. a szocializmus idején teljesen mást mondtak nekünk mint ma. Egyszer s*gget nyalunk máskor háborgunk. Ha a történelem ilyen "gyúrma", akkor belegondol az ember 50-100 év távlatban mást gondolunk és tanítunk, akkor mi történhetett 1000 évvel ezelőtt? Micsoda hamisítás?


Most például nyaljuk a török s*ggeket, Hunyadi meg forog a sírjában. Meg sorolhatnám, mindent nyalunk, az osztrákot, az oroszt, a szerbet, stb. Hány ősi magyar forog a sírjában, magasztos hősi emlékek, ősapáinkra büszkék lehetnénk, de ők büszkék e ránk, akik elfelejtjük miért is ontották anno vérüket. Nem mind hiábavaló volt?

2011. szept. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Egyházi iskolába jártam, méghozzá nem is "táblacserésbe", hanem felmenő rendszerrel létrehozottba, amibe egyéni választás alapján kerültek a tanárok és a diákok is.

Nos, sem töri, sem biológia órán nem volt ádáméva.

Mellesleg pont a felettem járó évfolyam a legjobb felvételi statisztikákat produkálta biológiából az egész országban (a sajátommal nem vagyok képben), úgyhogy kicsit eltájolódott dolog azzal vádolni az egyházi iskolákat, hogy nem nyújtanak korszerű ismereteket tudományos téren.

Ja, és döbbenetes módon a hajunkat sem kellett két copfba fonva hordani :))

2011. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!