Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyházi iskolai történelemórák?

Egyházi iskolai történelemórák?

Figyelt kérdés
Egyházi iskolai történelemórákon van szó dinoszauruszokról és elő-ősemberekről, vagy még mindig Ádám és Évával tömik a fejeket?
2011. szept. 14. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Mivel érettségire készít fel, valószínűleg a hivatalos verziót tanítják.

Gyakorlatban nem tudom, mit csinálnak.

2011. szept. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Történelem órán még a háború előtt sem Ádám-Éváról beszéltek csak. Ők a hittanórák témája.

Ma ugyanazt tanítják,mint az állami iskolában-

2011. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 ava87 ***** válasza:
89%

Jártam egyházi suliba, töriből dínókról nem volt szó, de őskorról már igen. A történelemórákon tudtommal azt tanítják, ahol már emberek is voltak :)

Különben amíg ezen az oldalon nem láttam ilyet, nem is gondoltam volna, hogy vannak olyan vallásos emberek, akik komolyan azt gondolják, hogy nem voltak pl. dinoszauruszok, vagy ősemberek. Pedig mint mondtam, jártam vallásos iskolába is.

2011. szept. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem mondhatok biztosat, mivel nem vagyok közvetlenül érintett /= egyházi iskolával bármilyen jellegű kapcsolatban álló/; de valószínűnek tartom, hogy akár törin, akár bioszon teljesen normális oktatás folyik.

Két okból gondolom így:


1. A NAT és a Kerettanterv minden iskolára vonatkozik, tehát a tananyag ugyanaz, mint az állami fenntartású iskolákban. A használható tankönyvek szintén. Ettől persze még a tanárok elmondhatják a saját véleményüket, még ha az el is tér a hivatalos verziótól.


2. Épp a héten volt szerencsém becsöppenni pár percre egy katolikus hittanóra kellős közepébe, amin a téma pont ez volt... :)

A hitoktató abszolút az evolucionista állásponton volt, azzal a megkötéssel, hogy erre Isten adott lehetőséget (mármint arra, hogy a valamiféle, majomszerű lényből kifejlődhessen az ember).

Ez nem meglepő amúgy, mivel a katolikus egyház elfogadja az evoluciós elméletet.


A gyerekek rákérdeztek a dínókra is; az oktató szerint a Bibliában nincs szó dinoszauruszokról. /Pedig valószínűleg a behemót és a leviatán bizonyos dínófajtákat jelent./



Én magam nem vagyok katolikus, és nem osztom ezeket a nézeteket; csak gondoltam, leírom a tapasztalatomat.

2011. szept. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Bármily furcsa, de az egyházi sulikban is ugyanazok a tankönyvek, mint a világiakban. A tanárok ugyanazt tanítják. Sőt a hittan tanárok is elmondják, hogy "a Biblia nem természettudományos mű, nem a hogyanról, henam a miértről tanít".


Én ezzel nem értek egyet, de ez van. Sőt, akik a hittantanárokat tanítják azok is nagyrészt azt oktatják, hogy a Biblia első 10 fejezete jelképes történet nem kell szó szerint venni. Ennek oka az, hogy meg akarnak felelni a "tudományos világkép" elvárásainak. Azzal sajnos nem számolnak, hogy ez egy csomó ellentmondással jár, és ezzel csupán vallásos embereket nevelnek, valódi megalapozott hit nélkül.


Üdv. Péter

2011. szept. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

"ezzel csupán vallásos embereket nevelnek, valódi megalapozott hit nélkül."


Ez kicsit pontosabban megmagyaráznád? Az jelenti, hogy vakon hinnünk kell a Biblia szerinti teremtésben?

Mert szerintem a hit nem azt jelenti, hogy feltétel nélkül elhiszem amit az egyházi emberek mondanak vagy amit egy több ezer évvel ezelőtt íródott könyvben-szintén csak emberek-leírtak, az akkori világnézetüknek és tudásuknak megfelelően.

A "valódi hit" számomra azt jelenti, hogy hiszek abban, hogy Isten létezik és volt célja annak, hogy engem megteremtett. Nem akarok vakon hinni és nem is hiszem, hogy Isten azt várja tőlem, hogy bábuként viselkedjek. Különben miért adott volna értelmet és szabad akaratot?

2011. szept. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Tegyük fel, hogy a Biblia Teremtésről szóló beszámolója nem igaz. Mi következik ebből?


Egyrészről, ha a halál már azelőtt is volt a Földön, mielőtt az ember megjelent volna, és nem Ádám bűnének következménye volt, akkor a bűn képzelgés, ha pedig a bűn képzelgés nincs szükségünk Megváltóra sem.


Másrészről akkor hazudott nekünk Jézus, aki Isten Fiának adta ki magát, hiszen valós személyekként hivatkozott Ádámra és Évára, akkor hazudtak az apostolok is, köztük főként Pál apostol, aki a fentieket állította, hogy Ádám bűne miatt kell meghalnunk...stb.


Üdv. Péter

2011. szept. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Péter !

Becsülöm a hitedet.

Nem értek ugyan egyet vele, de irigyellek miatta.


Nem kötekedésből kérdezem ( őszintén szeretném tudni ), de akkor Te hogyan magyarázod az evolúciós elméletet és a sok tudományos tényt, amik kizárják a Biblia szerinti teremtéselméletet? Elveted ezt, vagy valamilyen módon összeegyeztethető a kettő?

Amikor az iskolában ezt tanították, akkor mit csináltál? Hogy reagáltál rá?

2011. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

Sziasztok!


Sok ember hiszi azt, hogy az evolúció elfogadott és tudományosan bizonyított kérdés, ennek oka az, hogy az iskolai történelem és biológia könyvekben ez az elmélet szerepel. Aki azonban veszi a fáradságot és komolyabban utánanéz a dolgoknak hamar találkozik jó sok kérdéssel, amire ez az un. evolúciós elmélet nem tud választ adni.

Felsorolászerűen a legfontosabbak:

- A biogenezis törvénye, ami kimondja, hogy élet csak életből származik,

- A szerzett tulajdonságok nem örökíthetők át,

- Mendel törvényei, miszerint a gének pusztán átrendeződnek egyik generációtól a másikig,

- A természetes kiválasztódás nem képes új fajokat alkotni,

- A mutáció minden esetben káros, néhány értelmetlen és halálos, egyetlen megfigyelt mutáció sem volt hasznos,

- Az összetett molekulák és szervek kialakulásának lehetetlensége

- A teljesen kifejlődött szervekben található tervezettség,

- A világosan megkülönböztethető típusok, kontra átmenetek hiánya

- Az alturizmus fogalma, amely ellentétes az evolúcióval

- A nyelvek kialakulásának kérdése

- A beszéd kialakuéásának kérdése

- A kódok és programok, egyáltalán az információ kialakulásának kérdése, stb....

A teljesség igénye nélkül, most hirtelen ennyi jutott eszembe.


Kiváncsian várom milyen tények azok, amelyek a bibliai Teremtéstörténettel ellenkezőek...


Üdv. Péter

2011. szept. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

"Tegyük fel, hogy a Biblia Teremtésről szóló beszámolója nem igaz."


Az egyházi iskolákban sem tanít senki olyat, hogy a Biblia bármely része valótlan lenne. Az, hogy nem a számunkra elsődleges jelentéstartalmat kell alatta érteni, az nem azt jelenti, hogy valótlan.

És annak ellenére, hogy én elfogadom az evolúciót és a jelenlegi tudományos világképet, cseppet sem érzem a hitemet alaptalannak. Nem a mi jogunk eldönteni, milyen az igaz hit. A másik hitét kategorikusan alaptalannak nyilvánítani pedig a legnagyobb kevélység.

2011. szept. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!