Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért nem tudnak itt az...

Miért nem tudnak itt az emberek, akik különböző vallást mondanak magukénak, normálisan, fröcsögés és vádaskodás nélkül válaszolni?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve... Válaszoltam itt egy vallással kapcsolatos kérdésre, a saját hitem szemszögéből.

Nem véleményeztem az előttem szólókat, mert nem tartom magam méltónak erre, és különben is, mindenki abban hisz, amiben akar.

És láss csodát: a rákövetkező válaszadó már nem is a kérdésre válaszolt, hanem rögtön elkezdett fröcsögni, hogy a te vallásod így-meg-úgy, és engem ez mnagyon elkeserít.

Én magam, aki hiszek Istenben, alapvető dolognak tartom, hogy egy igaz szívéből hívő ember elfogad másokat, és intelligens ember módjára el tud beszélgetni másokkal hitbéli kérdésekről, pusztán ismeretszerzési alapon.


Direkt nem írom le, hogy milyen valláshoz tartozom, mert nem ez a lényeg.


Olyan sokan vallják itt magukat hívőknek, Bibliából idéznek válaszaikban, de akkor miért nem viselkednek hívő emberhez méltón?


2009. febr. 15. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

itt felvetődik egy kérdés ghogy hogyan is kellene viselkedni?!ki mutat példát a mai világban az embereknek?szerintem senki...mindenki ugy fejlődik, ugy alakul ki a gondolkodás amit lát és amit hall és amit ebből összetesz!

azért szidják egyesek mások vallását mert ugy hiszik/tudják hogy az ő vallásuk a tökéletes a példamutató!csak hát ebben téved!én is hivő ember vagyok de én azt mondom hogy egyik vallás se tökéletes!de vannak egy sikon gondolko emberek és ezért vannak a "fröcsögések"!kevés olyan ember van akinek saját gondolkodása van és ember társait szivből szereti!!(sajnos)

köszönöm a figyelmet

2009. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
látod én meg ezért nem vagyok vallásos...kialakítottam a saját gondolataim, tapaszatlataim alapján azt, hogy miben hiszek és miben nem, és mik azok a kérdések, amikre az őszinte válaszom azt, hogy NEM TUDOM és biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül senki más nem tudja... ilyen pl isten léte...ha megkérdezik, hiszek e benne, azt mondom, nem , mert nem tudom, létezik e, ahogy senki más sem tudja, maximum hiszi... sajnos a legtöbb vallásos ember, legyen az bármilyen vallás, nem fogadja el azta tényt, hogy ő csupán hisz valamiben, de az még nem egyenlő a megingathatatlan tudással...ezért támadja mások vallását, amit ha kicsit jobban tanulmányozna és a másik szemszögéből is megpróbálná látni a kialakult konfliktust, észrevenné, hogy minden egyes vallás ugyanazt takarja, csak másképp magyarázza, másképp nevezi, más szokások tartoznak hozzá. Minden vallásnak megvan a maga kis könyve, nevezzük Bibliának, Koránnak, vagy nem tudom mi van még, mindegyikben tanulságos oktató jellegű történetek vannak leírva, amiket nem kell szóról szóra értelmezni, csupán ki kellene hámozni a mondanivalóját egy egy történetnek, mesének... és ha ezeket valaki megtenné, rájönne, hogy ugyanaz mindegyikben... becsületre, igazságosságra, jószívűségre, szeretetre próbál tanítani, ennyi... de ahhoz, hogy egy ember rendelkezzen ezekkel a tulajdonságokkal, nem kell hívőnek lennie, és úgy gondolom, ha valaki meg akar téríteni valakit (fikázni kezdi a másik vallását és veri a mellét, hogy az enyém az igazi), akkor az az ember máris vétett minden vallás igazi eredendő tanításával szemben, hiszen egy másik ember magán szféráját nem tartja tiszteletben...olyan, mintha bemennék egy vadidegennek az otthonába és átrendezném a bútorokat, mert szerintem ez így jobb...
2009. febr. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Hat tenyleg szegyen ez az emberi fajra,hogy nem tudnak egy normalis parbeszedet folytatni .Szerintem az aki annyira meg van gyozodve az o igazarol es, eltesped nem gondolkodik mar csak hajtogatja az o igazat ,annak nincs is igaza mert minden valtozik,es mindent ujra meg ujra at kell ertekelni, meg kell ujulni.Ezt latjuk a termeszetben is nemde?Az ember lelke is meg kell ujuljon, ujja kell szulessen ujra meg ujra meg ujra...........Mindenkinek igaza van a sajat szemszogebol,de nem szabad senkit eroltetni,csak szeliden beszelni meg akkor is ha az illeto tamad es habzik a szaja.
2009. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

A miért kérdésedre sajnos nem tudok válaszolni,de nagyon egyet értek veled.

Minden jót neked,és a jó Isten áldjon meg.

2009. febr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek, hogy válaszoltatok!


A bútorátrendezős példa nagyon találó.


Isten áldjon mindannyiótokat!

2009. febr. 16. 17:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bántották Jézus vallásos ellenfeleit is, amikor Jézus leleplezte őket, s gondolom ezért a felháborodás, valami hasonló alapon. Mellesleg nem tudja máglyán már megégetni azt az illetőt, aki ellen kifakad. :-D
2009. febr. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%
Mellesleg megfigyeltem hogy vagy egy tudálékos Istent tagadó fröcsög, szitkoz, kritizál, vagy egy a történelmi egyházak vallásos képviselői közül. Be lehetne ezt fejezni már szerintem, mert gyerekes, meg nem méltó emberhez. S jó lenne ha magára ismerne az, aki olvassa ezt.
2009. febr. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyetértek, a másik vallásának nem tiszteletben tartása nem megfelelő magatartás. Amúgy saját tapasztalat, hogy vallási témában nagyon tapintatosnak kell lenni (nem mindig sikerül, de igyekszem), mert ha római katolikusként mondjuk csak annyit írok, hogy nem értek ezzel egyet, vagy ebben szerintem tévedsz, máris előjön valakikben pl. a máglyán égetés történelmi emléke.
2009. febr. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy néhányan erkölcsi kötelességüknek tartják az intoleranciát:/
2009. febr. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én azt is ellentmondásosnak érzem, ha a kultúrát akarja valaki képviselni úgy, hogy dühöngő vadállattá változik.
2009. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!