Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit gondoltok a vallási...

Mit gondoltok a vallási fanatizmusról?

Figyelt kérdés
Nem akarok megsérteni senkit de a vallási fanatizmust én a mentális betegségek közé sorolnám.
2010. nov. 25. 08:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Ameddig nem abban hisznek, hogy lerabolnak minket az ufók addig mindegy.
2010. nov. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


A kérdés ebben az esetben is az, hogy hol húzod meg a határt. Kit minősítesz fanatikusnak, és ezáltal mentálisnak beteg embernek. Ha arról az iszlám fanatikusról beszélünk aki ártatlan embereket gyilkol meg akkor igen, igazad van, mert gyakorlatilag annyira eltorzult értékrendről beszélünk, ami ön és közveszélyes. Ha azonban pl. egy bármilyen vallású szerzetesről beszélünk, aki lemond a saját javairól, világi boldogulásáról azért, hogy más embereken segítsen, akkor szerintem igenis tiszteletet érdemel.


Üdv. Péter

2010. nov. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

idővel észreveszik magukat, s belátják, hogy a ragaszkodás("csak az enyém a jó"), még ha az igazsághoz is, de önzőség, mivel lehet másképp is eljutni az útra, mint ahogyan az ilyen emberek tették/teszik, sőt ők nekik még van mit tanulni a legnagyobb Mestertől. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Ugyanazt,amit azokról a fanatikusokról,akik az ezotériás ostobaságokban hisznek,akik valamelyik párt fanatikus hívei,fanatikus természet vagy állatvédők: a túlzásba vitt rajongás valóban nem egészséges gondokodásra vall.
2010. nov. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nos Péter igen van különbség és van határ.

Én Deista vagyok,de azért mégis van erről véleményem.


Akit kiemeltél, miszerint a mások hogyléte érdekli mintsem az önnön céljai és élete az tényleg tiszteletet érdemel. Úgy gondolom,hogy Isten tisztelete nem abban kell kimerüljön, hogy a hitemért ölök és ha nem vagy velem egy értéken akkor pusztulj. Sajnos voltak elrettentő példák a világ vallásaiban, ezzel nem akarok megsérteni senkit.

De a Judeaista vallásban is azt tartják,hogyha valaki megüt akkor üss vissza. A Keresztényeknél ott volt a sok boszorkányper, eretnekek máglya halála stb...


Ezzel persze tényleg nem az a szándékom,hogy megsértsek bárkit is. De azért lássuk be, a vallás egy csoport hite és ha ezek az emberek úgy vélik,hogy mindenki más tévelyeg és nekik muszáj "rájuk erőltetni" a vallást akkor én azt az embert vagy csoportot betegnek tartom.


Mivel van olyan dolog is,hogy szabad akarat. Ez által szerintem mindenkinek lehet saját véleménye és saját hite is.

2010. nov. 25. 10:41
 6/14 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Igen, a kényszeres térítés valóban nem helyes. Jézus is kiemelte, hogy sokan jönnek majd az ő nevében, és igazából felismerni a helyes tanítókat az életükről lehet, ha gyümölcstermő, boldog, igaz jellemű emberrel találkozunk, nincs is szükség szavakra, mert az életük, és a cselekedeteik tesznek bizonyságot mellettük. Ezekkel az emberekkel jó együtt lenni, az emberek mennek hozzájuk, és nem fordítva, pontosan úgy, ahogyan Jézus és az apostolok esetében volt.


Üdv. Péter

2010. nov. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De hol húzol határt?

Persze egy fanatikus iszlámot, aki gyilkol a hitéért, el lehet választani egy békés iszlámtól, aki a szerető Allahot vallja, de a kettő között hol a félút?

2010. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen én is oda sorolnám.érdekes,de vallási fanatista szinte mindig az olyan emberből lesz,aki nem tud érvényesülni az életben,nem túl sikeres az ellenkező nemnél,pszihés gondokkal küszködik,stb..szóval a nyomottságot megérezni rajtuk ha kicsit beszélget velük az ember.ők a kiválasztottak,az Isten fiai,lányai,de te nem lehetsz olyan jó,mint ők,ha nem ugyanabban hiszel,vagy nem fogadod el Jézust megváltódnak-ebből is látszik,hogy sikerteleségeik miatt lenézik a többi embert,leplezik a gyengeségüket.
2010. nov. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A vallás igazságnak kell hogy tekintse magát, ezért mint minden igazság, a vallási igazság is erőszakos. Én olyat még nem hallottam hogy egy történelemtanár a dolgozatban elfogadja a mohácsi vész 1536-ra datálását, mert az az igazság, hogy 1526-ban történt. Ezen kívül csak az számít hogy mit enged meg a vallás, pédául a katolikus azt hogy ragaszkodjunk gyermekeink katolikus neveléséhez, és próbáljuk meg az embereket helyes útra téríteni. A probléma ott kezdődik, amikor egy felekezet olyan szabadosságot enged meg saját maga érdekében, mint az erőszakos cselekmények. Tehát szerintem vallásfüggő hogy hogy tekintünk a témára.
2010. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"vagy nem fogadod el Jézust megváltódnak-ebből is látszik,hogy sikerteleségeik miatt lenézik a többi embert,leplezik a gyengeségüket."



Nem vagyok gyenge, naponta kondizom. Sikertelennek se érzem magam. A lányokkal sem voltak gondjaim, 15 évesen egy 15 éves lány volt a barátnőm, 2.5 évig jártunk együtt, nem éltük meg tisztán. Az első feleségem 15 éves volt mikor össze jöttünk, /én akkor 19/ két hét után közöltem vele: Szép-szép a plátói szerelem, de nem velem, ha csak kézen fogva szeretne sétálni, ahhoz keressen mást. Nem keresett, nem csak kézen fogva sétáltunk tovább. /sajnos/. Nem tudom miért gondolod, hogy a hívő ember szerencsétlenebb mint az ateista, a 18 éves fiam két éve a 14 éves lányom egy éve tért meg, de nagyon talpra esett életre való mind a kettő, kifejezetten társasági emberek sok nem hívő baráttal, pedig egy pillanatra sem csinálnak titkot abból, hogy ők hisznek Istenben. Én inkább a 19 éves fiam miatt aggódom, ő ugyan is nincs még megtérve. Nem is találja a helyét a világban.


Azt, hogy ha nem fogadod el Jézust megváltódnak akkor elkárhozol, a Biblia tanítja. És tőlem vagy bármelyik másik hívő személyétől teljesen függetlenül igaz. Az, hogy te nem fogadod el, legyen a te bajod, de te néhány évtized múlva már nem itt vitatkozol, a Biblia meg még mindig az lesz, ami eddig volt, és ami most is, Isten Igéje. Pedig milyen sokan fáradoznak azon hogy az ellenkezőjét bebizonyítsák, de ez nem zavarja a Bibliát abban, hogy teljesen átformálja azoknak az embereknek az életét, akik el kezdik olvasni.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!