Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha vissza akarnak téríteni a...

Ha vissza akarnak téríteni a gyülekezetbe, hogyan lehet elmondani a legegyszerűbben a másiknak, hogy nem kérek belőle?

Figyelt kérdés

A következő a helyzet:

Régen jártam egy keresztény gyülekezetbe. De már nem akarok oda menni, agnosztikus nézeteim vannak.


Van egy ember azonban, aki időnként felkeres, burkolt hittérítéssel. Régen úgy volt, hogy felkeresett, majd 3-4 hónapig nem jelentkezett, de után megint keresett. Most évek után keresett fel.

Szóval kitartó. 😅

Rám köszön, majd közli, hogy milyen program van a gyülekezetben, meg ilyesmi. Most legutóbb azzal keresett meg, hogy neki milyen hit tapasztalata van, és azt szeretné átadni.

Az utóbbi időben azonban elszakadt nálam a cérna, és megmondtam a véleményemet. Különösön azt, hogy engem az zavar, hogy állandóan a hit miatt keres engem meg, holott amúgy nem is érdeklem. Mire azt a választ adta, hogy annál nagyobb érdeklődés nincs, mint mikor valaki az üdvösségem miatt érdeklődik. 🤦‍♂️


Na mindegy, szóval megmondtam neki most ahogyan én látom a dolgokat.


De mit lehet tenni, ha ismét bepróbálkozik?


tegnap 14:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy meg évekkel ezelőtt már elmondtam, hogy én kétségbe vonom ezt az egész vallásos dolgot. Tehát nem most szembesül először a kritikus nézetemmel.
tegnap 14:04
 2/3 anonim ***** válasza:

Az, hogy kétségbe vonod az egészet még nem jelenti azt, hogy zavar téged a próbálkozása vagy esetleg ellenedre lenne ha erről beszélgetnétek.


Sőt így konkrétan nem látom, hogy megkérted volna arra, hogy hagyjon békén. Csak azt írtad, hogy te ebben nem hiszel és reklamáltál, hogy csak emiatt keress.


Eleve hol beszélgettek erről? Mert ha például valamilyen közösségi oldalon akkor megmondod legközelebb neki, hogy ne keressen többet, nem akarsz ezekkel foglalkozni nem érdekel majd utána letiltod.


Telefon esetén ugyan ez csak blokkolod a számát.


Ha a pedig az otthonodnál keress fel akkor el lehet neki mondani szintén a korábbiakat (persze az ajtóban vagy kapuban) és hozzá tenni, hogy ha nem hagy békén, illetve megint felkeress akkor rendőrt fogsz hívni rá.

tegnap 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Elméletileg magától is rájöhetett volna, hogy a próbálkozásai zavarnak. Ez kb. olyan szociális analfabétizmus, mint amikor egy pasi folyamatosan próbálkozik egy csajnál, de nem veszi a jeleket, hogy a csaj abszolút nem kíváncsi rá, csak nem akarja megbántani.

Amúgy a közösségi médiában írogatott.

tegnap 16:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!