Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztény, konzervatívok...

A keresztény, konzervatívok valójában a melegek lelkéért aggódnak?

Figyelt kérdés
Vagyis a Biblia szerint ez halálos bűn és elkárhozik, aki így él. Tehát maga a hajlam oké, de megélni testileg nem szabad. A vallásos emberek igazából csak azt szeretnék, hogy a melegek visszatérjenek a jó útra és ezért felebaráti szeretetből figyelmeztetik őket, hogy változtatni kéne?

tegnapelőtt 13:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
66%

Aki valódi keresztény az nem vet meg senkit, hanem próbál mindenkit a jó útra téríteni.

Csak hát ugye nem olyan "keresztények" mint a fideszesek.

tegnapelőtt 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
4%

Én nem aggódok értük.

A melegek nem a pokolba kerülnek, hanem a tisztítótűzbe.


A liberálisok ellentétben a pokolba kerülnek.

tegnapelőtt 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát persze. 😅
tegnapelőtt 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
#2 És ezt a kétharmaddal már meg is szavazták?🤣🤣
tegnapelőtt 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
Igazából, csak az van, hogy mérgesek, mert őket nem hivták meg a buliba.
tegnapelőtt 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6%

Igen kedves Kérdező.

Ezeket a "hajlamok" ellen küzdeniük kell, hogy elfogadhatóak, tiszták. legyenek. Ne engedjenek a csábításnak, ezért foglalják el magukat Isten dolgaival. Az új rendben pedig Isten "meggyógyítja" majd őket, ahogy másokat is.

tegnapelőtt 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tartom magamat konzervatívnak azért, mert a keresztény egyházat olyannak szeretném, mint amilyennek Jézus Krisztus szeretné. Keresztény vagyok, és ha nem ilyen kereszténységet szeretnék, akkor nem lennék keresztény.

Az antikrisztus elsősorban olyan nézettekkel, vallásokkal jelenik meg, amik a kereszténység megváltoztatását szeretnék.


Az Újszövetséget nem szabad megváltoztatni.


Higyj Istenben, imádkozz hozzá, olvasd az Újszövetséget, és akkor megérted.

tegnapelőtt 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Jézus Krisztus szavainak követésével jó, és boldog élete lesz az embernek.
tegnapelőtt 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

A bűn halálos, de Jézus Krisztus, megváltotta a világot, ezért aki hisz Istenben, és hisz abban, hogy Jézus Krisztus a megváltó, és követi Jézus Krisztus szavait, az a Mennyországba kerül.


Nem vagyok konzervatív, de liberális sem. Egy keresztény maradjon keresztény, és a kereszténységet kövesse, és ne politikai irányzatokat.


Higyj Istenben, imádkozz hozzá, kövesd Jézus Krisztus szavait, és olvasd az Újszövetséget.

tegnapelőtt 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a kérdésre "nem"-mel felelnék.


Egyrészről a homoszexuális cselekedeteket nem egy kimagaslóan súlyos bűn van temérdek másik hasonlóképpen súlyos bűn a Biblia szerint ennek ellenére a konzervatívok rendszerint a homoszexualitást emelik ki a sok közül és több bűnnel nem is foglalkoznak. Ha valóbban a másik lelkéért aggódnának akkor mindegyik bűnre pont ugyan úgy kilennének élezve.


Persze valószínűleg van olyan konzervatív is aki tényleg a másik lelkéért aggódik és minden bűn elkövetésétől pont ugyan úgy próbálja távol tartani a másik embert de ilyennel még nem találkoztam az előbb említettből azonban már elég sokkal.


A másik ami miatt a kérdésre szerintem a válasz az nem pedig az, hogy beszéltem már nem egy ilyen keresztény, konzervatív emberrel.

Talán kicsit szélsőséges a példa de volt aki kijelentette, hogy legszívesebben borzalmas kínok okozna nekik és meggyilkolná őket.


De akik idáig nem merészkedtek azoknak is a véleményük, érveik alapján elég nyilvánvaló volt, hogy a szándékaik mögött nem a Biblia hanem a gyűlölet áll és a Biblia nem több mint egy nagyon jó kifogás.

tegnap 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!