Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Reinkarnációban hívők. Mit...

Reinkarnációban hívők. Mit szoltok hozzá hogy a biblia által csak egyszer élünk? az alábbi igék engem igzolnak.

Figyelt kérdés

Zsidók 9:27: „És amiképpen az embereknek egyszer kell meghalniuk, utána pedig az ítélet.” - Ez az idézet arra utal, hogy az embereknek csak egyszer van lehetőségük élni, mielőtt az ítélet következik.

János 3:16: „Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy valaki hinne őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” - Ez a vers az egyedi és örök élet fontosságára hívja fel a figyelmet, ami nem utal reinkarnációra.

Máté 25:46: „És ezek elmennek a örök büntetésre, az igazak pedig az örök életre.” - Ez a vers a végső ítéletre és az örök életre utal, nem pedig a reinkarnációra.



szept. 11. 11:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
59%

#10!


Ne keverd a feltámadást,az újraszületéssel és Gizikét a gőzekével!


A reinkarnáció nem fér bele a keresztény hitbe!

szept. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
53%

10-es vagyok.


Én a kegyetlen lepontozásomat köszönöm szépen. Ez mindig megerősít.

De azért kiváncsi lennék Illés és keresztelő szent János viszonyulására.

Illésből ugyanis nem maradt semmi, csak a palástja. Aztán keresztelő szent János rendesen megszületett. Anyja volt neki és apja. Volt magzati kora.


Jézus később mégis azt állítja, hogy Illés visszatért, de megölték. Egyértelművé teszi az evangélium, hogy a keresztelő Jánosra utalt.

Igaz ugyan, hogy a legenda szerint Illés nem halt meg, hanem felemelkedett. De az biztos, hogy nem nevezhető feltámadásnak az, ha valaki férfitól és nőtől foganva normális módon megszületik, mint te vagy én.


Az, hogy az egyház mit mond, az egy dolog. Ne feledjük, hogy volt időszak, amikor az egyház tiltotta a Biblia olvasását.

El kellene gondolkodni a lehetőségeken.


Nem lehet, hogy a 3 királyok Buddhista szerzetesek voltak? Napkeleti bölcsek? Merre mentek haza? Egyiptom felé? Nem lehet esetleg, hogy az egyház azt sem tudja, melyik univerzumban van?

szept. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!