Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jahve miért teremtette az...

Jahve miért teremtette az univerzumot ha tökéletesen maximális? Ha dicsőítés céljából, akkor ki előtt akarta dicsőíteni saját magát ha Ő az egyetlen isten?

Figyelt kérdés
aug. 8. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Ha létezik, akkor azért, mert önbizalomhiánya van, gyárt egy csomó mindent, hátha akkor le tudja hitetni magával, hogy ö "valaki":

De szerintem sokkal egyszerübb magyarázat, hogy nem létezik sem ez sem más isten, az univerzum meg kialakult.

aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindenki másként gondolja, te sem vagy kivétel. Majd a halálod után kiderül! (remélem nem lesz igazad)
aug. 8. 18:33
 3/12 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
A Biblia szerint a dicsőségére. Ha jól értem, a keresztények szerint az, hogy az emberek a teremtés révén érzékelhetik Isten dicsőségét, a legnagyobb dolog.
aug. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De miért a dicsőségére?! Kinek akarja megmutatni amit alkotott? Az emberen kívül, mert ember nem létezett a teremtés előtt.
aug. 8. 19:39
 5/12 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
53%

Rosszul értelmezed a dicsőség szót. Nem arról van szó, hogy büszke a teremtésre, hanem Isten önmagában olyan dicső, hogy ezt megtapasztalni az embernek a lehető legnagyobb dolog.


[link]

aug. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vajon a szüleid nem érdemlik meg, hogy hálát adj nekik azért amiért felneveltek, taníttattak, etettek ruháztak, és volt hol laknod?

Nyilván való, hogy a szülőkben is benne van az a vágy, hogy a gyermekük, hálát, köszönetet fognak mondani.

Vagy is valahol elvárhatják ezt, jogosan.

Isten, mint az életünk forrása is jogosan várja el, hogy legyünk hálásak neki.

Az egyik ilyen módja a dicsőítés, vagy is beszélünk mind arról a jóról, amit kaptunk tőle. Illetve hogy továbbra is azok szerint az erkölcsi mértékek szerint élünk, amit felállított a boldogságunk érdekében.

aug. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És Istennek mi értelme hálát adni? Az életünk során, úgyis meglesz jelenleg amink van! Sok ateista hála nélkül elél szépen nagyon sokáig szerintem.
aug. 8. 20:48
 8/12 anonim ***** válasza:

7


Igen az tény.

Viszont a hálátlansággal azt bizonyítják, hogy Istent pincérnek tekintik.

A szüleiket sem tekintjük annak, persze vannak akik igen.

Akik pedig így éreznek, azok érdemtelenek a jó dolgokra.

aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Jégszív ***** válasza:

Biztos vagyok benne, hogy

- a választ nem ezen a fórumon találod meg,

- de nem is a Bibliában.

- A többit magadnak kell kitalálnod...

aug. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

#6.


Feltétlenül igazad van!


Amikor New Yorkban Várakoztam a gondozottamra,leírtam szüleimnek egyenként,miért vagyok hálás nekik.(Már a kiírása magamból is fantasztikusan jó érzést keltett bennem.)


Édesanyám halála után édesapám elmondta,hogy amikor nem értem rá hívni őket,azokat a leveleimet olvasták fel egymásnak és boldoggá tette őket.


Az Istennek kifejezett hálánk először boldoggá tesz minket,tudatosítja bennünk,hogy szerethetők vagyunk és megajándékozottak. Isten szeretetének visszatükrözése Őt is boldogsággal tölti el....


Ne fukarkodjunk a hálánkkal!

aug. 9. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!