Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a kritikád a az Egyházzal...

Mi a kritikád a az Egyházzal és a kereszténységgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

júl. 31. 18:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
31%

1. A kereszténység tiltja az okkult tudományok gyakorlását, ez baj, mert emiatt a keresztények olyan tudatlanok, mint az állatok.


2. Gyónással kémkednek az emberek után, ez olyan mint a kommunizmusban a KGB titkosszolgálat, szerintem ez az inkvizíciónál nagy szerepet játszott, mert ki kellett kémkedni, hogy kiket végezzenek ki.


3. Szexuálisan elnyomják a hívőket, mivel csak házasságon belül nem bűn szexelni, elválni nem lehet, maszturbálni is bűn. Az ember nem élheti ki magát szexuálisan anélkül, hogy bűnösnek titulálnak.


4. Az ima olyan mintha falhoz beszélnének.


5. Papokat is elnyomják szexuálisan a katolikusok, mert cölibátus van.


6. Az embereket megkínzással fenyegetik(pokollal), ez nem valami emberséges.


7. A Jelenések könyve tele van csapásokkal, ezt fajirtásnak gondolom, de a keresztényeknek bebeszélték, hogy a bűneik miatt van.


8. Tilos megvédenie a kereszténynek magát(ha megütnek tartsd oda a másik orcádat is), normális embernek meg kell védenie magát, ha valami történik.


9. Gazdagnak lenni bűn, azt mondják ha pénzes vagy a pokolba kerülsz, legyél egy senki pénztelen ember



1:milyen okkult tudományok?

2:A gyónási titok a katolikus pap egyik legfontosabb kötelessége. Előfordulhatott, hogy az inkvizíció felhasználta, ez szégyenletes, de az inkvizíciót legkésőbb 300 éve meghaladta az egyház.

3:erről szó sincs. Az az egyház, amiről te beszélsz, ebben a formában a középkorban létezett utoljára.

4:hit kérdése

5:a papok választották ezt az utat, annak minden nehézségével együtt. Szerintem egyébként a cölibátusra nem lenne szükség.

6:te mikor hallottad Ferenc pápát a pokollal fenyegetőzni?

7:a jelenések könyve szimbolikus. Lehet, hogy nagy spoiler, de a világ végén NEM fognak vérré válni a tengerek.

8:a gyakorlat mást mutat. Ez a bibliai rész A fizikai erőszak elutasításán alapul, ez szerintem egy olyan dolog, amivel egyet lehet érteni valláson függetlenül.

9: a biblia a gazdagságot lelki síkon érti, azaz a túlzottan anyagiak életvitelt

aug. 2. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
48%

Leírom mit értek okkult tudományok alatt, amit a keresztényeknek tiltanak, nem lesz a lista teljes, mert én se ismerek minden okkult tudományt.


Asztrológia, tarot kártya, inga használata, lengyel pálca használata, Vonzás Törvénye ismerete.

Kabbala is az, azt mondjuk a zsidók kisajátították, nem tudok más nevet rá.


Biztos van még több dolog is, de én csak ennyit tudok.

aug. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket tudományosan mind lehet tanulmányozni, vannak keresztény, a kabbalával foglalkozó vallástörténészek. Asztrológia és a többi nincs tiltva, de a többség nem hisz benne
aug. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
75%

Itt van egy gyónási útmutató.

[link]


Azt írja meg kell gyónni ha:

Okkult praktikákban vettem részt.

jósnőt kerestem fel. hittem a horoszkópnak



Mondjuk nem sorolja fel minden általam említett okkult praktikát, de azért bizonyítja, hogy igazam van.

aug. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, ez azért bűn, mert más felsőbb hatalmat ismer el Isten helyett, ugyanezért bűn másik istenhez imádkozni keresztényként
aug. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
66%

Keresztények sok olyan dolgot bűnnek mondanak, amivel nem árt az ember senkinek.

Nem hiszek a bűnben egyébként.


Hiszek a karmában, ha rosszat teszek egy másik élőlénnyel, hogy az visszahat és szenvedni fogok miatta. Nem többet fogok szenvedni e miatt, mint ami rosszat csináltam.


Pokol szerű végtelen büntetés igazságtalan és kitaláció.


A keresztények Ádám és Éva története miatt az emberiséget bűnösnek titulálják, hát ez nem szép dolog. Szerintem a lélek alapvetően tiszta és jóindulatú. Nem olyan mint a keresztények kitalációja, hogy mindenki bűnös és rossz.

aug. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Asztrológia, tarot kártya, inga használata, lengyel pálca használata, Vonzás Törvénye ismerete."

Ez mind baromság, az is gyengeelméjű, aki hisz ezekben. Ha tiltják, akkor jól teszik, tiltani kéne még mellette a homeopátiát, természetgyógyászat különböző területeit és még számtalan mást is.

aug. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
75%

Csakhogy ezek pont olyan hitek, mint a kereszténység, vagy a többi vallás.

Csak a konkurrencia miatt tiltják. Ugyanezért tiltják a varázslást is, ami ugyanígy nem működik.

aug. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

Azért közel se. Egy keresztény sose mondja, hogy neked a súlyos betegségedre nem kell rendes orvosi kezelés, hanem drágán adott desztilálviíz és csakrakezelés megoldja, hanem azt mondja a kereszténység, hogy menj el orvoshoz.

A fentebb idézettek halálos veszélyt jelenthetnek az emberre, az istenhit legfeljebb akkor, ha valaki az azték istenekben hisz és emberi szívet kell nekik áldozni.

aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
48%
Vagy, ha Izsáknak hívják.
aug. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!