Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a kritikád a az Egyházzal...

Mi a kritikád a az Egyházzal és a kereszténységgel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

júl. 31. 18:24
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%

Egyház:

Sok az álszent és nagyon a pénz körül forog.


Kereszténység:

Mint minden más vallás esetén. Hiten alapul, nincsenek bizonyítékok.

júl. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

1-es

,,Hiten alapul, nincsenek bizonyítékok."

És ez miért baj?!

júl. 31. 18:31
 3/35 anonim ***** válasza:
75%

Nihilista vallás halálkultusszal ötvözve.

Az egész alapja, hogy rossz vagy, ami ellen Te önerőből semmire sem vagy képes: ezzel kondícionálva az embereket 2000 éve arra, hogy ne próbáljanak maguktól javulni, ellenben a rossz csak egy szükséges dolog a világban.

júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
88%
Ami egyházat illeti, attól függ, melyik, de mindegyikre áll, amit írtam.
júl. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
65%

Az egyházat inkább le sem írom, mert nemrég vacsoráztam és felkavarodna a gyomrom. Talán annyit mégis elmondanék, hogy nem szabadna ennyire összefonódni a politikának és a vallásnak. Kibújhatnának már Orbánék hátsójából. De természetesen nemcsak ez a problémán velük.



Ami pedig a kereszténységet illeti, egyszerűen nem találok logikát benne. Az még odáig rendben van, hogy létezhet egy úgynevezett felsőbb hatalalom, de a Mennyországos rész ...



Eddig egyetlen hívőtől sem kaptam arra értelmes, érdemi választ, hogy hol voltam mielőtt megfogantam. Mivel a Földön vagyok jelenleg és nem a Pokolban / Mennyben és mivel a kereszténység szerint nem születünk újra folyamatosan, elvileg ez az első állomásom. De mégegyszer kérdem, hol voltam előtte ? Nem tudom elképzelni a nagy semmit. Ki tudja hány milliárd évre visszamenőleg.


Miért hagyja Isten, ha létezik, hogy ennyire primitív és agresszív legyen az ember ? Folyamatosan háborúzik, tönkreteszi a bolygót. Miért enged betegen, főleg rákosan születni gyerekeket ? Lehet arra hivatkozni, hogy nem akar beavatkozni, hagy minket kibontakozni, de akkor mi a fenének imádkozzak hozzá, ha csak úgy dísznek van ? A református eleve elrendelésről már nem is beszélve

júl. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

5-es

,,Eddig egyetlen hívőtől sem kaptam arra értelmes, érdemi választ, hogy hol voltam mielőtt megfogantam. Mivel a Földön vagyok jelenleg és nem a Pokolban / Mennyben és mivel a kereszténység szerint nem születünk újra folyamatosan, elvileg ez az első állomásom. De mégegyszer kérdem, hol voltam előtte ? Nem tudom elképzelni a nagy semmit. Ki tudja hány milliárd évre visszamenőleg."


Ezekre én szerintem már nem fogunk választ kapni. :)

De egyébként jó a kérdés!


Valaki tudja erre a választ itt?!

júl. 31. 19:04
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

"És ez miért baj?!"

Nekem nem baj. Csak pont ugyan így voltak Zeuszékkal, Odinékkal és pont ugyan így vannak az ezosok is a mindenféle humbugjukkal.


Persze bele lehetne menni részletesebben is de ezen a ponton túl már értelmetlen részletezni,

arról nem is beszélve, hogy már részletezve lettek kismilliószor a hibái ha valakit érdekel akkor temérdeket találhat itt az oldalon, youtube-n és sok más oldalon ha valaki pedig csak kötözködni akar akkor az úgy sem fogja őket felfogni és akkor pedig megint csak értelmetlen részletezni.

júl. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

7-es

Oké.Értem.

júl. 31. 19:07
 9/35 anonim ***** válasza:
82%

Az egyházat már részletezték.

A kereszténységgel az a gond, hogy mindenki bűnös, és ettől a saját erejéből képtelen megszabadulni.

Igazából a kegyelemtől függ az élete, ami elég nagy disznóság.

Ja, és a tömény szexutálatról már nem is beszélve, ami a teljes szexuális kultúránkat tönkretette úgy, ahogy van.

Abortusztilalom, eutanázia tilalma.

júl. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

9-es

Én személy szerint ,,vallásos" vagyok.

Én a jógát igyekszem követni.

Hindu kontextusban szóval én Brahmanban hiszek végső soron.


Régebben az iskolában tanultam kereszténységet ,de nekem már akkor sem jött át a dolog.

Már annyira nem emlékszem ,hogy miket tanultunk csak néhány emlék töredékem van csak róla.

Valószínűleg meg van rá az ok.

júl. 31. 19:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!