Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik nem hisznek a Túlvilágban...

Akik nem hisznek a Túlvilágban, Mennyországban, azt vallják, hogy a Halállal vége mindennek, elveszítenek mindent, csak filmszakadás lesz? Ezt hogy lehet feldolgozni, nem rossz érzés így élni?

Figyelt kérdés
júl. 25. 12:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező


Sajnos az elgondolásod nem összeegyeztethető Isten élettel kapcsolatos elhatározásával.

Egy kicsit mellékvágányra jutnak azok, akik hasonlóan gondolkodnak.

Azt tény, hogy egy valamennyire egészséges ember, de még akik valamilyen betegséggel küzdenek, sem szívesen mond le az életéről.


Istennek sem volt terve sem elhatározása, hogy az életet úgy hozza létre, hogy egyszer véget érjen. A halál a lázadás büntetésének következménye.

Jézus a halálával ezt hivatott majd eltörölni, nem pedig az emberi életet égi életre váltani.

Akik meghalnak, azoknak új teremtés által visszakapják az életüket, a rendeltetésük szerint.

Az újszövetség előtt, senkinek nem ígérte, nem mondta, hogy a halála után az égbe támad fel. Erre az a Biblia vers is bizonyíték, amikor Pál azt írta, hogy némelyek már azt terjesztették, hogy a feltámadás megtörtént.

Ezzel feldúlták mások hitét.

(2Timóteusz 2:17, 18) . . .Himéneusz és Filétusz is ilyen beszédet terjeszt. 18 Ezek az emberek azt mondják, hogy a feltámadás már megtörtént, amivel eltérnek az igazságtól, és feldúlják némelyek hitét.


Mint láthatjuk, eltérnek az igazságtól azok, akikilyesmit terjesztenek.

júl. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
71%
Én ha keresztény lennék, sokkal jobban szoronganék az örök kárhozattól, mint az elmúlástól.
júl. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Metionin ***** válasza:
100%
#10. Pedig ez ad egyfajta megnyugvást és egyfajta szabadságérzetet is. Valójában egyikünk se fog hátrahagyni semmi maradandót, mert amit hátrahagyunk is ideiglenes, x idő után senki nem fog ránk emlékezni. Nincs az életnek nagy magasztos értelme, így nem kell, hogy túl nagy nyomás legyen rajtunk emiatt, a megfelelési kényszer, hogy márpedig hagyni kell valamit. Nem kell. Az életet nem kértük, ha már van akkor használjuk ki ahogy tudjuk, ha pedig a végén menni kell, akkor menni kell. Engem ez a filozófia sokkal inkább megnyugtat, mint az, hogy a halálom után sem hagynak békén, főleg azok a vallások, ahol valami skála szerint értékelik, hogy hova kerülök, kösz nem, bőven elég elvárás nehezedik rám az életben.
júl. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"És a véglegesség nem zavar? Úgy értem, hogy most veszel házat, autót stb., örülsz neki, de aztán meghalsz, és nem marad semmid, az nem baj?"


Ha van túlvilág akkor ez szintén igaz. Veszel házat, autót, stb. aztán meghalsz és utána már nem lesz házad, autód, stb. akkor sem ha a túlvilágon valamilyen formában tovább létezel.


"de akár a szeretett embereket sosem látnám többet. Ez eléggé zavarna, hogy lényegében minden jelentéktelen, csak ideiglenes, múlandó,"

Ha van túlvilág akkor az nem jelenti, hogy a szeretteidet biztosan újra látod majd. Sok túlvilág kép esetén különböző helyekre lehet kerülni ami esetén koránt sem biztos, hogy találkozhatsz a szeretteiddel vagy az, hogy a szeretteidnek jó sora lenne.

Sőt még arra sincsen garancia, hogy ha van túlvilág akkor ott úgy értékeled majd a szeretteidet mint most. A mennyország esetén például már nem lesz bűn, nem lesz szenvedés. Ez azonban kivitelezhetetlen anélkül, hogy az emberek ne formálódnának át valamilyen szinten (kivéve persze ha senki nem kerül be a mennyországba).

Ha a szeretteid nem kerülnek be a mennyországba akkor azért kell átformálni a túlvilágon az embereket, hogy ez ne zavarja őket. Ha pedig mindenki bekerülne a mennyországba akkor többek között azért mert el kéne viselnie rengeteg embernek, hogy például a sorozat gyilkos aki lemészárolta a családjukat, aki annyit szenvedést okozott is ugyan úgy ott van a mennyországban mint mindenki más.

Ezek feldolgozásához is szükséges egyfajta változás. A sok változás esetén azonban kérdés, hogy mennyire maradsz te önmagad vagy mennyire érdekelnek majd az olyan dolgok, hogy a szeretteidet újra láthatod.


Aztán ott van még az, hogy mit is fogtok ott csinálni? Ott lesztek, léteztek a szeretteiddel és ... megbeszélitek, hogy mi történt azon a napon majd aztán ezt a végtelenségig?

Boncolgatjátok a túlvilág koncepció esetleges buktatóit? Na azt lehet a végtelenségig :D.

júl. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

#12 Ez teljesen hülyeség. Legyen örök kárhozatom, de marad öntudatom. Én sem hiszek ebben, és próbálok megbékélni a tudattal, hogy egyszer mindennek vége.


De ha keresztény lennél és tényleg elhinnéd, mitől kéne félned? Ugyanis annál félelmetesebb nincs, hogy az öntudatudnak örökre vége. Csak próbálunk nem rá görcsölni, de ez a jó.

júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
44%

15-ös vagyok és mondom, alapvetően én is azt vallom, hogy halál után semmi nincs.

De egy kérdés nagyon feszeget, amit nehéz előadni úgy, hogy más is értse.


Oké, hogy élünk és mindez a szervezetünk, agyunk játéka, de..

Születésünk előtt sehol sem voltunk, legalábbis öntudatunk nem volt.


De aztán hirtelen megszületett egy élet, de te mint tudat, sehol sem voltál. Szóval amikor ez a bizonyos élet megszületett az.. Mi döntötte el, hogy ez az élet most legyél TE, a másik élet pedig ÉN?

Mi volt az, ami ezt eldöntötte, és mégis mi alapján van ez?


Remélem azért felfogható a kérdésem, és ez nagyon régóta foglalkoztat.

júl. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Jégszív ***** válasza:

"nem rossz érzés így élni?"

NEM ÁM!

Számtalan olyan élet van, amelynél a halál is százszor jobb!

"Az élet mint Isten ajándéka" felér az Arbeit macht Frei cinizmusával!


Szerintem földi halandó - aki reálisan gondolkodik - két ok miatt félhet a haláltól:

1. Az evolúció által belénk kódolt fennmaradási ösztön

2. Az átmenet esetleges gyötrelmei, kínjai


Nálam (bár ez egyéni szoc. probléma) van egy harmadik is:

Ha létezik holmi isten, a teremtett világáról következtetve KÉPTELENSÉGNEK tartom, hogy az jó és igazságos legyen! Csak remélni merem, hogy sem ő, sem az állítólagos mennyországa, pokla NEM LÉTEZIK!

júl. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
29%
Lehet jó és rossz sem létezik, honnan tudod. Ez már nagyon a filozófia kérdése. Szerintem a probléma ott van, hogy az ember az alkotót úgy állítja be, hogy "jó isten". Semmit sem tudunk, és szerintem nagyon érdekes az a kérdés, amit feljebb feltettem. Mert nem tudom felfogni a magyarázatát.
júl. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg úgy rossz élni, hogy közben állandóan azon agyalsz, hogy a tetteid megfelelnek-e egy kitalált személynek, aki mindent lát és aki előtt semilyen titkod nem lehet. Azon meg hogy elveszik halálom után a vagyonom nem aggódom, mert a gyerekeimé lesz. A műveimben meg hagytam annyit magamból az utókornak, hogy az emlékem még sokáig élni fog másokban. És egyáltalán nem tartom igazságosnak azt, hogy mindössze 70 év tettei alapján ítéljék meg, hogy elkövetkező sokmilliárd évig vagy végtelen ideig mi lesz majd velem a jóvátétel legkisebb esélye nélkül.
júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én is ezt mondom. Hogy ne "jó istennek" akarják már beállítani. Mégis le vagyok pontozva 😆
júl. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!