Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik nem hisznek a Túlvilágban...

Akik nem hisznek a Túlvilágban, Mennyországban, azt vallják, hogy a Halállal vége mindennek, elveszítenek mindent, csak filmszakadás lesz? Ezt hogy lehet feldolgozni, nem rossz érzés így élni?

Figyelt kérdés
júl. 25. 12:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Nem rossz, sőt, pont ez az, ami az életet értékessé teszi. Az, hogy minden pillanata egyedi és ha egyszer elmúlt, többé sosem lehet visszahozni.
júl. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Rettegek a haláltól, de ennek ellenére nem tölt el rossz érzéssel. Ennél jobb motiváció nincs arra, hogy valóban éljek, hogy tegyek a céljaimért, hogy lássam a szépet az élet apró örömeiben.
júl. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Hozzá tartozik a felnőtté váláshoz, hogy elfogadod, hogy a világ nem feltétlenül olyan, amilyennek te szeretnéd hogy legyen.
júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Épp ellenkezőleg: JOBB így élni.

Ha ugyanis feltételezzük, hogy ez az egy életünk van, akkor minden egyes perc felértékelődik. Az ember rájön arra, hogy nem pazarolhat el egyetlen percet sem, hiszen meg fog halni. A vallásos embereknek ellenkezőleg nem annyira fontos ez az élet. Nekem pl. olyasmit mondott az egyikük, mikor én is vallásos voltam, hogy mi csak átmegyünk ezen az életen, a mi otthonunk nem itt van - ami egyértelműen a földi életet leértékelő kijelentés. Aki így gondolkodik, annak mindegy, hogy elmegy az élete, mert egyetlen célja van: hogy megfeleljen a vallásának, és alkalmassá váljon egy olyan világra, ami lehet, nem is létezik. Vagy legalábbis nem abban a formában, ahogyan ő hiszi.


"Ezt hogy lehet feldolgozni, nem rossz érzés így élni?"


Semmi sem véges, egyszer mindennek vége lesz.

Paradox módon azonban pont ez adja a dolgok értelmét. Az élet a halál fényében válik értékessé.

júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
És a véglegesség nem zavar? Úgy értem, hogy most veszel házat, autót stb., örülsz neki, de aztán meghalsz, és nem marad semmid, az nem baj?
júl. 25. 13:20
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

#5

Miért zavarna, amikor úgyis meghalok, szóval amúgy sem maradna meg semmilyen fizikai tulajdonom? Nem fogok létezni, így még zavarni sem tud majd semmi.

júl. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor jó. :o)
júl. 25. 13:27
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"És a véglegesség nem zavar? Úgy értem, hogy most veszel házat, autót stb., örülsz neki, de aztán meghalsz, és nem marad semmid, az nem baj?"


Nem zavar. Mert megtanultam, hogy az a dolgok rendje, hogy egyszer mindennek vége szakad.

Ha beülök egy moziba megnézni egy filmet, akkor jól érzem magam, de egyszer annak is vége lesz.

De gondolkodjak ezen? Ugyan, inkább élvezem az ott töltött időt.

júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Metionin ***** válasza:
100%
Nem, igazából mivel sosem próbáltak velem otthon elhitetni ilyen túlvilágos dolgokat, a halállal meg már kisgyerekként többször találkoztam, az volt a természetes felfogás, hogy egyszer mindenki meghal és akkor megszűnik az élete, nincs többé. Kifejezetten furának találtam, amikor néha ilyen ismerősök, mint pl. szomszéd néni mondta, amikor temetésen voltunk, hogy ő már a mennyben van. Mintha a Csipkerózsikáról hinné, hogy valóság. El nem tudtam képzelni, hogy komolynak tűnő felnőttek hogy hisznek ilyesmiben, a gyerekeknek még elnéztem, mint a Mikulást meg ezeket, nálunk semmi ilyen dolog nem volt de figyelmeztettek, hogy van aki hisz benne és hogy nem kell őket "felvilágosítani", majd rájönnek. De felnőtt esetén magamban mindig rácsodálkoztam és a lelkészen is gondolkodtam, hogy vajon tényleg elhiszi-e mindezt.
júl. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
9: Hát, én azért nem szeretnék úgy pl. vállalkozni, hogy bármikor elvehetik, és minden addigi munkám értelmét vesztené, de akár a szeretett embereket sosem látnám többet. Ez eléggé zavarna, hogy lényegében minden jelentéktelen, csak ideiglenes, múlandó, és ha így nézzük, tulajdonképpen felesleges.
júl. 25. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!