Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A vallásnál mi a jobb magyaráz...

A vallásnál mi a jobb magyarázat az univerzumra?

Figyelt kérdés
júl. 2. 14:55
1 2
 1/12 hollófernyiges ***** válasza:
66%
Minden vallás másképp magyarázza az univerzumot, bizonyíték nélkül, úgyhogy valószínűleg mindegyik téved.
júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
Melyik vallásnál?
júl. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%
Van valláson kívüli hitvilág is... Én úgy hiszek, hogy utálom az egyházat.
júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
hollófernyiges a filozófia neked smafu?
júl. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Filozófiával sem bizonyították még egy vallást sem, maximum úgy, hogy a bizonyítás alapjai nem bizonyítottak és hasonló hibákat tartalmaz amik miatt nem fogadható el bizonyítéknak.
júl. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
#5 Akkor engem érdekelne, hogy szerinted mi az, vagy mik azok a dolgok amiket filozófiával már bizonyítottak? Mondj már nekem legalább 5 ilyen dolgot kérlek!
júl. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem fogok.
júl. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hollófernyiges ***** válasza:
55%
Én egy dologról tudok: gondolkodom, tehát vagyok. De tényleg ez az egyetlen, amit a filozófia 2500 év alatt elért.
júl. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

"Nem fogok."



Mert nem is tudsz semmit a filozófiáról, csak okoskodsz potyára.



"Én egy dologról tudok: gondolkodom, tehát vagyok. De tényleg ez az egyetlen, amit a filozófia 2500 év alatt elért."



Hát barátom az hogy te ezt az egyetlen dolgot tudod felírni a filozófia számlájára az sokatmondó. :D



A filozófia hozzájárult a logika fejlődéséhez, és megalkotta az alapvető logikai szabályokat és elveket.


A filozófia segített kialakítani az etikai alapelveket és elveket, amelyek meghatározzák az emberi cselekedetek etikai értékét.


A filozófia számos elméletet dolgozott ki a valóság és az létezés természetéről, az idő és a tér mibenlétéről.


A filozófia hozzájárult a tudományos gondolkodás fejlődéséhez, és segített megérteni a tudományos kutatás lényegét és módszereit.



A filozófia tette lehetővé a pszichológia kialakulását is, ami lényegében olyan jó 40%-ban maga is filozófia.



De eleve tudomány sem lenne, ha nincs filozófia.

Sőt filozófia nélkül még azt sem tudnánk mi az, hogy tudás:


"A hétköznapi értelemben a „tudás” szónak legalább két értelmét is megkülönböztetjük. Az egyik az a teoretikus tudás, amelyet a filozófia is vizsgál, és lejjebb részletezni fogunk. A másik az képességet jelent. A teoretikus tudás tanulás során, vagy a tapasztalatokból összefüggések tudatos felismerésével szerzett információ. A képesség pedig a gyakorlás során tudattalanul alakul ki. A képességeket az emberek, akárcsak az állatok, viszonylag lassan, hosszú gyakorlat (tanulás) során szerzik. Az ember azonban abban különbözik a legtöbb állattól, hogy képes teoretikus tudást is elsajátítani, méghozzá akár egyszeri példa alapján, következtetéssel, vagy tanulás során nyelvi kommunikációban."



Forrás: [link]



Napestig lehetne sorolni a filozófia érdemeit........


Eleve hollófernyiges te is a filozófia miatt nem hiszel Istenben.


Az hogy Isten létezésére nincs tudományos bizonyíték és ezért nem hiszel benne már az is csak filozófia.

júl. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hollófernyiges ***** válasza:
64%

"A filozófia számos elméletet dolgozott ki a valóság és az létezés természetéről"


Éppen az a baj vele. A filozófia nem tudomány, hanem művészet. Nem tényeket egymásra rakó építkezés folyik benne, hanem guruk vannak és az ő követőik, akik homlokegyenest mást állítanak a világról.


"filozófia nélkül még azt sem tudnánk mi az, hogy tudás"


Ezzel a szép mondással meg az a baj, mint azzal a klasszikussal hogy "az életben minden művészet". Ha minden művészet, akkor semmi sem az. Ha minden filozófia, akkor semmi sem az.

júl. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!