Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki találta ki a Bibliát és...

Ki találta ki a Bibliát és Jézust?

Figyelt kérdés
jún. 30. 17:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
XD
jún. 30. 20:38
 12/14 anonim ***** válasza:
Én.
júl. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%

A Bibliát azok akik a kanonizáció során összeállították.

Jézus esetén az is kérdés, hogy pontosan melyik Jézusra gondolsz.


A történelmi Jézus nagyon nagy eséllyel létező személy volt. Őt nem kellett kitalálni. Az Isten fia jézust pedig elég sokan találták ki, több részletében már jóval korábban létező vallásokból is meríthettek.

júl. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

#13 (utolsó)

Igen, én is így látom, ha volt is egy Jézus nevet viselő ember, akkor csak rendes hétköznapi ember lehetett. Biztos nem volt Isten fia. Na meg Istenre visszatérve, szerintem nem létezik Isten, pont azért nem látható és nem tud róla az emberiség semmit, mert valóban nincs Isten, nem létezik és sajnos a rossz hír, hogy halál után is ugyanoda kerül vissza mindenki, ahol és ahogyan a születése előtt volt, sajnos szintúgy a semmit nem tud se magáról, se a világról, az aki meghalt, mint aki meg sem született.

Azért vannak kitalálva a papok és a vallás, hogy bután tartsák az embereket, hogy az emberek viselkedjenek a földön.

júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!