Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy kell értelmezni az...

Hogy kell értelmezni az alábbi idézetet?

Figyelt kérdés
"Az égi seregek fehér lovon kísérik, tiszta fehér patyolatba öltözve. Szájából éles kard tör elő, hogy lesújtson a nemzetekre. _Vasvesszővel kormányozza majd őket, és tapossa a mindenható Isten haragja tüzes borának sajtóját._ Öltözetén a csípő körül ez a név volt felírva: Királyok Királya és Urak Ura." (Jel 19, 14-16)

2023. júl. 31. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%

Miért kellene? Egyáltalán nem kell értelmezni sehogy sem.


Ha akarod értelmezni, akkor úgy értelmezed, ahogy akarod. Szabad ember vagy.

2023. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

#1: gyanús, hogy a kérdező elsődleges célja ezekkel a kérdésekkel, amelyekből már a sokadikat írja ki - a térítés, és a figyelem a vallására irányítása.

Úgyhogy valószínűleg nem érdekli különösebben az, hogy te vagy más hogyan értelmezel.

2023. júl. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nem értem, hogy miért várja el, hogy más mondja el, hogy hogyan kell értelmeznie.
2023. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

A Jelenések Könyve a Biblia legzagyvább része. Az első fele kb. úgy hangzik, mintha egy ókori embernek kellene elmesélie egy összfegyvernemi ütközetet lánctalpasokkal, rakétatüzérséggel (ezek a mindenféle szörnyek, amik kijönnek a vízből, fejükön hét szarv, és hangos szóval káromolják az Urat), helikopterekkel, sugárhajtású repülőkkel (ezek meg az angyalok).


Mivel nem tudja, hogy mit lát (motorizált járműveket meg nem ismer, ami magától megy, annak "lelke" van), ezért szörnyeket lát a helyükbe...


A második része meg a mindenféle számokkal meg csak színtiszta zagyvaság.

2023. júl. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

A Jelenések könyvének 19. fejezetének 14-16. versei a következőképpen szólnak:


"14. Az ég seregei pedig, akik a fehér lovakon voltak, követték őt, fehérben és tiszta lenvászonban, 15. és a szájából kijön a hegyes kard, hogy azzal megverje a népeket; ő pedig őt pásztorbotként hatalommal kormányozza; és ő tapossa a bor haragjának szőlőjét és a minden hatalmas és erős Isten haragjának sajtómedencéjét. 16. És az ő köntöse és a combjára írt neve: Királyok Királya és Ura a Uraknak."


Ezek a versek a Jelenések könyvének apokaliptikus jellegét tükrözik, amely a jövőbeli eseményeket és Isten végső ítéletét írja le. A szövegben leírt szereplők között van a Fehér Lóra ülő Krisztus, aki az ég seregeivel érkezik. Ő megjelenik fehérben és tiszta lenvászonban, ami tisztaságot és tisztességet jelképezhet. A szájából kijön egy hegyes kard, amellyel megveri a népeket, ami az ítéletet és az igazságszolgáltatást jelképezi.


Ezenkívül a szöveg említi, hogy Krisztus pásztorbotként kormányozza hatalommal az embereket. Ez azt jelenti, hogy ő az irányító és vezető, aki gondoskodik és védelmet nyújt az embereknek. Emellett azt is mondja, hogy Krisztus tapossa a bor haragjának szőlőjét és az Isten haragjának sajtómedencéjét, ami a bűn és a gonoszság elpusztítását jelképezi.


A szöveg végén említett köntösén és combján írt név, "Királyok Királya és Ura a Uraknak", Isten fenségét és hatalmát jelképezi. Ez azt mutatja, hogy Krisztus a mindenható és mindenek felett uralkodó Isten.


Ezt a részt tehát úgy lehet értelmezni, hogy Krisztus, a Fehér Lóra ülő, tiszta lenvászonban megjelenik az ég seregeivel, hogy végrehajtsa az ítéletet és az igazságszolgáltatást. Ő irányítja és vezeti az embereket, megsemmisíti a bűnt és a gonoszságot, és Isten fenségét és hatalmát képviseli.



Jelenések könyvének 19. fejezete az apokaliptikus irodalomhoz tartozik, amely Isten végső ítéletét és a jövőbeli eseményeket írja le. Ez a szakasz konkrétan a Fehér Lóra ülő Krisztus eljövetelét és hatalmát mutatja be.


Az első versben említett "az ég seregei" olyan angyalokra utalnak, akik a fehér lovakon követik Krisztust. A fehér szín tisztaságot és tisztességet jelképezhet, míg a lenvászon ruházat azt mutatja, hogy Krisztus tiszta és igazságos.


A második versben Krisztus szájából kijön egy hegyes kard, amellyel a népeket megveri. Ez az ítéletet és az igazságszolgáltatást szimbolizálja. Krisztus itt mint igazságos bíró jelenik meg, aki megítéli a bűnösöket.


A harmadik versben Krisztus pásztorbotot használ, hogy hatalommal kormányozza az embereket. A pásztorbot a gondoskodást, védelmet és irányítást jelképezi. Ez azt mutatja, hogy Krisztus a vezető és irányító, aki gondoskodik és vezeti az embereket az Isten akaratához.


A negyedik versben említett "bor haragjának szőlője" és "Isten haragjának sajtómedencéje" a bűn és a gonoszság elpusztítását jelképezi. Ez arra utal, hogy Krisztus eljövetelekor a bűn és a gonoszság teljesen eltűnik, és Isten haragja kifejeződik azokkal szemben, akik elutasítják és ellenállnak neki.


Végül a szöveg említi Krisztus köntösét és combjára írt nevét, "Királyok Királya és Ura a Uraknak". Ez a név Isten fenségét és hatalmát jelképezi. Ez azt mutatja, hogy Krisztus nem csak egyszerű vezető vagy király, hanem mindenek felett uralkodó és mindenható Isten.


Összességében a Jelenések könyvének 19. fejezetének 14-16. versei azt mutatják be, hogy Krisztus eljön az ég seregeivel, hogy végrehajtsa az ítéletet és az igazságszolgáltatást. Ő irányítja és vezeti az embereket, megsemmisíti a bűnt és a gonoszságot, és képviseli Isten fenségét és hatalmát. Ez a rész az apokaliptikus irodalom jellegzetes képei és szimbólumai segítségével írja le a végső ítéletet és Isten dicsőségét.

2023. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Az értelmezéseket és értelmezési vitákat illetően többféle kritika merülhet fel a Jelenések könyvének 19. fejezetének 14-16. verseivel kapcsolatban. Néhány közülük a következők lehetnek:


1. Szimbolikus jelleg: A Jelenések könyve apokaliptikus irodalom, amely tele van szimbólumokkal és allegóriákkal. Ezeknek a szimbólumoknak és képeknek a pontos értelmezése vitatott lehet, és különböző teológusok és biblikus szakértők eltérően értelmezik ezeket. Ezért az értelmezési különbségek és viták miatt kritikákat is kap ez a rész.


2. Erőszakos képek: A versben leírtak, mint például a népek megverése és a harag kifejezése, erőszakosnak és kegyetlennek tűnhetnek. Ez a rész néhányan szerint ellentmond Isten szeretetének és békéjének, amit a Biblia más részei hangsúlyoznak. Ezek a kritikák arra hívják fel a figyelmet, hogy az erőszakos képeknek és szavaknak mélyebb értelmezést kell adni, és figyelembe kell venni a Jelenések könyvének apokaliptikus stílusát.


3. Történelmi és kulturális összefüggések: Az apokaliptikus irodalom, beleértve a Jelenések könyvét is, erősen befolyásolódott a szerzők és az eredeti olvasók történelmi és kulturális környezetétől. Az értelmezés során figyelembe kell venni a korabeli zsidó és római kultúra, valamint a politikai és vallási kontextus hatásait. Ezért az értelmezések közötti különbségek abból adódhatnak, hogy különböző értelmezési kereteket alkalmaznak.


4. Teológiai és vallási nézőpontok: Az értelmezésekben a vallási és teológiai nézőpontok is befolyásolják a véleményeket. Különböző keresztény felekezetek és teológusok eltérően értelmezik és hangsúlyozzák az apokaliptikus irodalmat, és ennek megfelelően eltérő értelmezéseket adnak a Jelenések könyvének részeire. Ennek eredményeként ezek a különböző teológiai nézőpontok kritikákhoz és vitákhoz vezethetnek.


Fontos megjegyezni, hogy az értelmezések és kritikák sokszínűsége a Jelenések könyvének széles körű tanulmányozására és mélyebb megértésére hív fel. A kritikák és viták során a kontextus, a szimbólumok és a szöveg egészének figyelembevétele fontos, valamint a történelmi, kulturális és teológiai szempontok figyelembevétele is.

2023. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

"A második része meg a mindenféle számokkal meg csak színtiszta zagyvaság." Te miért nem foglalkozol olyasmivel, amihez legalább primitív szinten értesz, de nem úgy a Biliához, mivel az magas neked mint ökörnek a nyárfa tetején az egy szem szilva.

Ha már kifaroltál a körforgalomból, nézd már meg, hogy nem-e vagyok a sarkon?

2023. júl. 31. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igazad van, összekevertem Ezékiel templomának méreteivel.


De azt te sem gondolod, hogy János, aki "Jelenésekben" látta mindazt, amit a Jelenések könyvében leírt, azt mind egyesével megszámolta, megjegyezte, majd egészen pontosan rögzítette is, úgy, hogy a végén még azt is beleírja a "szerzői jogok" részbe, hogy aki hozzányúl a szöveghez, azt kiírja az évkönyvekből...


Miért voltak ilyen fontosak a számok? Mit jelentenek?

2023. júl. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A fehér szín a tisztaságot, bűntelenséget jelenti.

AZ éles kard Isten Igéje, vagyis a Bibliát jelképezi.

A többit nem tudom.

2023. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez egy másik fordítás a netről:


Jel. 19,15

Szájából éles kard jött ki, hogy megverje vele a népeket: mert ő vasvesszővel fogja pásztorolni őket, és fogja taposni a mindenható Isten búsult haragjának borsajtóját. [Zsolt 2,9; Ézs 63,3; Jóel 4,13; Jel 14,20]


A végén zárójelben lévő igeszövegeket keresd ki, valószínűleg italnak a magyarázatra, nekem most nincs rá időm.

2023. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!