A vallásos hitet miért nem tekintjük pszichés betegségnek?
Figyelt kérdés
Ha valakinek képzeletbeli barátja van, vagy olyan dolgokat gondol, tart biztosnak ami nincs, azt különböző tévképzetnek és egyéb pszichológiai betegségnek tekintjük. A vallás esetén ugyanez van, nem tudjuk hogy Isten van, abszolút nincs bizonyítva csak úgy gondoljuk úgy érezzük hogy létezik, imádkozunk hozzá, kérünk tőle, beszélgetünk vele stn., ugyanolyan tévképzet mintha valakinek képzeletbeli barátja lenne...mitől más az hogy pl. Pisti érez lát egy lényt mindig és ezért fekszik a pszichiátrián...?2023. jún. 15. 19:02
11/14 anonim válasza:
Rendben Kérdező, tarts annak, ha neked ettől megnyugszik a lelked. :))
Én nem fogok változtatni a hitemen, ahogy minden bizonnyal a számos istenhívő pszichológus, pszichiáter sem, aki tudnak különbséget tenni pszichés betegségek között.
12/14 anonim válasza:
A kérdező ezzel csak lejáratja az ateistákat.
13/14 anonim válasza:
Isten ki tudja hányszor megmutatta létezését csodák formájában.Nem egy elképzelt barát igenis létezik,akik nem akarnak róla tudomást venni csak sajnálni lehet.
Inkább azokat kellene kezelni/kezeltetni akik a valóságot tagadják.
14/14 anonim válasza:
12 itt rendszeresen lejáratják mindegyik tábort. Még egy ide vagy oda.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!