Az ateista világkép, az emberiség túlélését veszélyezteti?
Az ateista világképből szükségszerűen következik, hogy az embernek ez az egy élete van, és bizony ezt kell kimaxolni amennyire csak bírjuk.
Eleve a tudomány fejlődését erősen abba az irányba viszi, hogy az emberiség még hatékonyabban kitudja használni, a természet adta örömforrások lehetőségeit.
Mint azt tudjuk, a Föld erőforrásai limitáltak, ám mégis az ateisták olyan nagykanállal etetnék meg velünk azt, amilyennel csak lehetséges.
Mondanom sem kell, hogy a jövő generációira nézve, ez mennyire veszélyes.
Ezzel szemben a keresztény vallás önmegtartóztatásra, lemondásra sarkallja az embert. Ha valaki 100% helyett pusztán csak 25%-ot akar elvenni a közösből, az bizony hosszútávon mindenképpen az emberiség előnyét szolgálja. Főleg ha 100% helyett mindenki pusztán csak 25%-ot akarna.
És éppen ezért, a keresztény lemondással járó világkép lehet az emberiség jövőjének egyetlen realitása.
Bocs, nem voltam egy ideig.
"Ok, de ígs, hogy rávilágítottunk, elfogadod, hogy marhaság?"
Hm.... Hát jó, ha neked ez ennyire fontos hogy én mit gondolok az ateistákról, akkor legyen, elfogadom.
Agnosztikus ateista vagyok.
Így szólnék hozzá a kérdéshez.
"Az ateista világképből szükségszerűen következik, hogy az embernek ez az egy élete van, és bizony ezt kell kimaxolni amennyire csak bírjuk."
>Így van. Viszont a kimaxolás nem feltétlenül jelenti az élet felelőtlen habzsolást. Enni sem lehet mértéktelenül, viszont nem is kell megtagadni az embernek magától a jó ételt.
"Mint azt tudjuk, a Föld erőforrásai limitáltak, ám mégis az ateisták olyan nagykanállal etetnék meg velünk azt, amilyennel csak lehetséges."
>Nem hinném, hogy a Föld erőforrásainak a kihasználása attól függne, hogy ki mennyire vallásos. Amennyiben ezzel nem értesz egyet, légyszíves, mutass statisztikát arról, hogy a hívő emberek kevesebb áramot fogyasztanak, újrahasznosítják a flakont úgy, hogy nem dobják el a régit, hanem töltenek bele pl. vizet, többet gyalogolnak, ahelyett, hogy a kipufogó gázzal rontják a levegőt, stb.
Egyedül az amis keresztényekről elképzelhető, hogy kevesebbet fogyasztanak, mert megtagadják a technológiát, és kb. 18. századi körülmények között élnek. Náluk talán még elektromos áram sincs, de ennél borzasztóbb egy műsor alapján, hogy a fogorvosi dolgokat, hogyan oldják meg...
"Ezzel szemben a keresztény vallás önmegtartóztatásra, lemondásra sarkallja az embert."
>Ha csak erről lenne szó, akkor nem lenne vele gond.
A kereszténység - pontosabban - egy szélsőséges önmegtartóztásra(!) neveli az embert.
Vannak hívek, akik szerint a Harry Potter sem ajánlott a varázslatos dolgok miatt. Mások szerint az alkoholfogyasztás a legkisebb mértékben sem engedélyezett. Azzal meg szinte mindegyikük egyetért, hogy a szexuális életnek a házasságban van a helye, amivel nem tudok azonosulni, hiszen már nem az ókorban vagyunk, hanem 2023-ban, ahol egy jó párkapcsolat természetes része a jó szex is.
Szubjektív véleményem az, hogy a keresztény önmegtartóztásban másodlagos a Föld erőforrásainak a kihasználása. Elsősorban ez a fogalom inkább azt jelenti, hogy legyen érintetlen az ember szexuális értelemben a házasságig.
Tehát nem, az ateista világkép nem veszélyezteti a világot.
„Senki sem vonja kétségbe, hogy a nyerészkedési vágy, a gyilkos versengés, a munkás kizsákmányolása, a vásárló megtévesztése, az ifjúság megrontása, lénytársaink kínzása, az élővilág elpusztítása rettenetesen rossz dolgok, és hogy aki így cselekszik, az bűnt követ el. Mint ahogy abban is egyetért a vélekedők többsége, hogy ezek azok a tulajdonságok, amelyek a piaci versenygazdaság számára lehetővé teszik a korlátlan növekedés fenntartását; s hogy ez a növekedés az általános jólét, a társadalmi béke és a szabadság egyedüli lehetséges forrása. Tehát a jó cél érdekében, ahogyan azt Keynes professzor, a jóléti közgazdaságtan apostola vallotta, »még egy ideig« rosszat kell cselekednünk. Az ökológiai katasztrófa ennek a veszedelmes nézetnek a következménye. Mert ilyen feneketlen kárt – az emberiségnek, az élővilágnak – ilyen hosszú ideig és ilyen tömeges méretekben csak tiszta lelkiismeretű emberek tudnak okozni, abban a hiszemben, hogy »végső soron« jót tesznek, amikor ártanak.”
Lányi András: Ha tudják, miért nem teszik?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!