Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van itt olyan ateista vagy...

Van itt olyan ateista vagy keresztény, akit itt a gyakorin sikerült áttéríteni a másik oldalra?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Olyan volt, hogy valaki a Jehova tanúival szimpatizált, és az egyik GYIK-es felhasználóval való levelezés hatásra elvetette az Őrtorony tanítasait. De nem lett ateista, továbbra keresztény maradt, csak már nem vallotta azt, amit a tanúk. Hogy azóta mi van vele, azt nem tudom.
2022. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ozmium42-ről tudok, ő ateistává vált keresztényből. Most nem tudom mi van vele, hónapok óta nem találkoztam a nevével. Az is lehet, hogy csak elrejtette, nem tudom.
2022. márc. 17. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2


De ő a GYIK hatására lett ateista?


Csak azért, mert eleinte én is nagy keresztény voltam itt az oldalon, de már nem vagyok az, és most inkább az agnosztikus jelzőt használom magamra. De ez nálam független a GYIK-től


(az első válaszoló)

2022. márc. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Nem nagyon hallottam itt ilyenről.
2022. márc. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként egy normális embernél nem az első az áttérítés.

Először nem árt megtudni, hogy az illető milyen típus (hívő, vagy gondolkodó), mert a legrosszabb dolog az, ha nem a meggyőződésének megfelelően él. Akkor folyamatos hiány és rossz érzés van az életében.

Tehát csak akkor kell áttérítésre törekedni, ha kiderül, hogy nem a típusának megfelelően él.

Egyébként arra kell törekedni MINDENKINÉL, hogy egy normálisan, logikusan gondolkodó (tehát valóban gondolkodó) ember legyen belőle.

Ha ezen felül hívő, vagy ateista, az már az ő dolga.

2022. márc. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"De ő a GYIK hatására lett ateista?"

Nem tudom, ezt tőle kellene megkérdezni. Szerintem benne volt a GYIK is, legalább részben.

Mindenesetre nem túl gyakori jelenség. Nem jellemző, hogy a GYIK hatására végezzenek pálfordulást az emberek.

2022. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tapasztaltam hogy mindenki elégé erősen ragaszkodik a saját oldalához. Ha valakit csak azzal meglehetne győzni hogy itt leírnak mindenfélét akkor azt az embert már előbb megfogják győzni minthogy ide tévedne.


Lehet olyanból több van akiket megerősített vagy gyengített az elképzeléseiben az amiket itt olvasott.


Én például még biztosabb vagyok abban amit előtte is gondoltam azoknak az ismereteknek a hatására amiket itt szereztem.

2022. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!